Τοποθέτηση ετικέτας: 

  • Αυτό το θέμα έχει 78 απαντήσεις, 51 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 2 μήνες πριν από τον χρήστη Krikri.
Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 76 έως 79 (από 79 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #112753

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Σίγουρα μεγαλώνοντας και έχοντας αποκτήσει κάποιες εμπειρίες, δεν είναι ίδιος ο ενθουσιασμός, εντοπίζεις πιο ευκολα στοιχεία που δε σου αρέσουν, πχ εκ των υστέρων σκεφτομαι οτι δε μετανιωνω για καποιον που αφησα πισω ή τζάμπα εσκαγα. Αυτό με το singles bar πολυ καλη ιδέα. Πολλες φορες το θέμα είναι να ξέρεις τι θες και να το διεκδικείς online ή offline. Και ίσως είναι δυσκολο να κάνεις την εφαρμογή να λειτουργήσει υπέρ σου, με δεδομένο ότι οι πιο πολλοι εκεί μέσα δε θα είναι συμβατοί ή και κάπως αρρωστοι. Εμένα μου έχει αφήσει μια αισθηση άρρωστη και θα προτιμουσα να μην είχα γνωρίσει κανέναν από εκει μεσα τελικά.
    Αν λειτουργησε ήταν καποιες μεμονωμενες φορές που καπως καπως κάλυψα τις ανάγκες μου. Και για το badoo αυτό. Πιο πολυ κακό μου εκανε. Μιλάω για χρήση εντος Ελλάδας. Καλυτερα να δεις κάποιον εξω, να τον προσεξεις, να τον ζυγίζεις – και αυτός εσένα αντίστοιχα. Επίσης μου εχουν λείψει οι εποχές του πιο αυθορμητου φλερτ, προ ινστα, που δεν είχαν όλοι έγνοια πως θα φωτογραφηθουν. Υπήρχε πιο πολλη διάθεση για προσεγγιση, να εκτεθεί ο άλλος, να γίνει η προσπαθεια, να υπαρξει μια ευρηματικότητα. Σήμερα είμαστε πολυ ποζα αντρες γυναίκες. Κάποιες με νοοτροπια παθητικης πριγκηποπουλας. Αν δεν γίνεται δουλειά και σε αλλά κομμάτια τι να το κάνεις; πχ μια ωραία εμφάνιση μόνο. Πεφτουν στις παγίδες των εντυπωσιακων φωτοζ και οι μεν διαμαρτυρονται για τους δε, ότι π.χ.περιμεναν ενα καλυτερο κρεβάτι να το πω έτσι κ έπεσαν από τα συννεφα. Ο κόσμος θέλει ίσως εκπαίδευση στη χρήση των social media.

    #112923

    Henry
    Συμμετέχων

    Το τίντερ και τα social ξεκίνησαν σαν καλή ιδέα αλλά ευτελίστηκαν στην πορεία. Ακόμα και η Τούνη με 800 χιλ followers δεν περιμένει να βρει σχέση από το insta πλέον. Λόγω όμως του μικρού κύκλου ή και της έντονης καθημερινότητας για πολλούς είναι δυστηχώς μονόδρομος.

    Αυτό που σκέφτηκα στην καραντίνα, εκτός από το bar, ήταν και κάτι άλλο. Θα είναι μέσω facebook και θα δουλεύει ως έξης.

    Δημιουργείς μια κλειστή ομάδα, όπως αυτές που είμαστε μέλη στις σχολές που τελειώσαμε κτλ και βρίσκεις κανα δυο δυνατούς admins. Κάθε ένας που θέλει να γίνει μέλος θα ελέγχεται το προφίλ του αν είναι νορμάλ ή παρανόρμαλ. Ένα προφίλ μούφα κάνει μπαμ από μακρία. Δηλαδή, αν ένας έχει στο προφίλ του μόνο selfies και like στη γιορτή του μόνο από τον Τζόνη Μπαρμπαπήδουλα και την Πρωτέργια ξέρεις πως κάτι δεν κολάει.

    Σκοπός θα είναι να γνωρίσει ο ένας τον άλλον και θα υπάρχει μια νορμάλ αναλογία αντρών γυναικών. Παράλληλα ο καθένας θα πρέπει να ανεβάζει ένα δυο θέματα υποχρεωτικά και να μην είναι observer ή stalker για να δώσει μια εικόνα του που στέκεται. Δηλαδή αν ο Henry ανεβάσει ποστ του Μπογδάνου κατά των vegan λεσβιών ή του Κουτσούμπα κατά του καπιταλισμού θα υπάρχει μια εικόνα για το άτομο του.

    Στο δια ταύτα όμως, κάθε μέλος θα πρέπει να βγει με ένα άλλο, αυτός θα είναι ο σκοπός άλλωστε, αλλά και να το βαθμολογήσει σε 3 ερωτήσεις με άριστα το 10. Αυτές θα είναι: Αν η φωτογραφία του ανταποκρίνεται σε αυτόν, βαθμό φυσιολογικότητας και κατά πόσον ένιωθες άνετα μαζί του. Αυτό γιατί μερικοί άνθρωποι είναι super creepy. Τόσο απλά.

    Μόλις ένα μέλος συγκεντρώσει βαθμολογίες από 3 άτομα η βαθμολογία του θα βγαίνει φόρα παρτίδα. Δηλαδή μπορεί ο Henry να βγει με 3 άτομα αλλά να μην κολάμε, όμως θα στείλουν τη βαθμολογία στους admins. Οι υπόλοιποι μόλις δουν ότι ο Henry έχει καλή βαθμολογία θα ξέρουν ότι δεν θα τους περιμένει καμιά άσχημη έκπληξη. Αν δουν όμως κανένα 10 συνολικά θα ξέρουν πως είναι τραλαλά.

    Όποιος σε ένα μήνα δεν έχει στείλει βαθμολογία για κανένα ή δεν έχει βγει με κανέναν θα διαγράφεται. Σκοπός της ομάδας θα είναι οι γνωριμίες άλλωστε.

    Πιστεύω είναι καλή ιδέα γιατί όλοι όσοι πραγματικά θέλουν θα πάρουν το ρίσκο σε πρώτη φάση και θα συμμετέχουν επώνυμα. Plus οι βαθμολογίες σε απλές ερωτησούλες, καθώς το sexy είναι υποκειμενικό, αλλά και το γεγονός πως αν είσαι γεια σου θα φανεί λύνει το βασικό πρόβλημα που αντιμετωπίζεται στις Online εφαρμογές, το ότι δίνουν βήμα σε κάθε ανισόρροπο να προβάλει τα πιστεύω του και μία εικονική πραγματικότητα του εαυτού του.

    #122390

    Morticia
    Συμμετέχων

    Γεια σας! Ήρθα κι εγώ με τη σειρά μου να σας πω την μέχρι τώρα εμπειρία μου.

    Πριν ένα χρόνο βγήκα από μακροχρόνια σχέση και κάπου προς το τέλος καλοκαιριού αποφάσισα να κάνω λογαριασμό στο τιντερ για να ξαναμπώ στο παιχνίδι του flirt και του dating, καθώς δεν έχω πολλές ευκαιρίες να κάνω νέες γνωριμίες από κοντά.

    Η πρώτη μου εντύπωση ήταν μια σκέτη απογοήτευση. Απέρριψα πάνω από 200 προφιλ που ήταν συνήθως καγκουρες, κλαρινογαμπροι με φωτογραφίες που αναδεικνύουν μπράτσα κλπ.
    Εγώ ενδιαφέρομαι για πιο εναλλακτικούς τύπους. Έκανα ματς με κάποιους, κυρίως όχι με Έλληνες. Μέχρι στιγμής 5 ραντεβού, τα 4 με ξένους, το 1 με Έλληνα. Από αυτά τα 3 ραντεβού είχαν μια πορεία που εξελίχθηκε σε σεξ και dating για μικρό χρονικό διάστημα.
    Με τον τελευταίο που είναι και ο μόνος ντόπιος, βγαίνουμε ακόμα, αλλά η πορεία θα δείξει.

    Δυστυχώς αυτό που έχω αποκομίσει μέχρι στιγμής είναι ότι οι περισσότεροι ενδιαφέρονται για γνωριμία, σεξ, και χαλαρό dating, να περνάμε καλά και μέχρι εκεί.
    Εγώ ενδιαφέρομαι για γνωριμία που να υπάρχει η προοπτική για κάτι παραπάνω. Βλέπω όμως ότι οι περισσότεροι είναι μέχρι το να περνάμε καλά χωρίς δεσμεύσεις, ή χωρίς αποκλειστικότητα.

    Η αλήθεια είναι πως έχω απογοητευτεί και δεν πιστεύω ότι θα βρω εύκολα αυτό που ψάχνω.

    #165385

    Krikri
    Συμμετέχων

    Το 2016, μετα απο μια βαρετη περιοδο της ζωης μου, μου λεει φιλος κατεβασε το tinder. Ε κατεβαζω κι εγω διστακτικα γιατι φοβομουν τετοιες εφαρμογες. Κανω ματς με εναν τυπο οπου ηταν και ο μονος που βγηκα.
    Μη τα πολυλογω… το 2021 παντρευτηκαμε και τωρα περιμενουμε διδυμαααα 😂🥰🥰
    Εχω σχεδον ξεχασει το πως γνωριστηκαμε..αλλα καμια φορα που του το αναφερω, δε πιστευε κανεις μας οτι απο μια τετοια εφαρμογη θα κατεληγε ετσι!

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 76 έως 79 (από 79 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.