Τοποθέτηση ετικέτας: 

  • Αυτό το θέμα έχει 78 απαντήσεις, 51 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 2 μήνες πριν από τον χρήστη Krikri.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 79 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #107986

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Κουλή ιστορία τιντερ που με οδήγησε σε ένα προσωρινό για την ώρα time-out και ήταν το αποκορύφωμα . Για γέλια και για κλάματα. Κάνω swipe σε πολύ ωραίο Βορειοευρωπαίο και παίρνω το match δύο εβδομάδες μετά περίπου αφού μάλλον τότε του εμφανίστηκε. Μου στέλνει κατευθείαν για έξω και του λέω δεν είμαι στην πόλη θα αργήσω να πάω μου λέει οκ. Μου δίνει αριθμό τηλ. από το τσατ του τίντερ ακόμα (ό,τι να ναι) , του λέω δε δίνω τηλ , μόνο fb. Οκ, δεν ασχολούμαι μέχρι να βγω μην φάω και κάνα κόλλημα χωρίς λόγο για έναν άγνωστο και σπαταλήσω χρόνο στο τσατ .Επιστρέφω και του λέω να βγούμε και λέει ότι έχει πάει διακοπές , γιατί έχει ρεπό από την εθελοντική εργασία για την οποία ήρθε στην Ελλάδα και λέμε μέρα. Επειδή έχω και την επιλογή για γυναίκες στο τίντερ και γενικά ξεφυλλίζω τα προφίλ ,βλέπω προφίλ κοπέλας Βορειοευρωπαίας με τις πρώτες τέσσερις φωτό δικές της και από κάτω στα αγγλικά “Ζευγάρι που ψάχνει για τρίτο άτομο “. Αρχίζω και γελάω και σκέφτομαι έρχονται διακοπές Ελλάδα για τρίο. Και στην τέταρτη και πέμπτη φωτό βλέπω φωτογραφία του τυπά , ο οποίος είχε προφανώς και ξεχωριστό προφίλ(που μετά είπε ότι το έχει για να βγαίνει ραντεβού ο ίδιος). Για κάποιο λόγο ενώ δεν τον ήξερα καν με έτσουξε αλλά και μου φάνηκε αστείο και μικροπρεπές ταυτόχρονα και ρωτάω στο φμπ ότι είδα τυχαία ότι έχεις σχέση και ψάχνεστε και σε άλλο προφίλ , τι παίζει εδώ και παίρνω την απάντηση ότι είναι σε ανοιχτή σχέση και αν έχω πρόβλημα με αυτό. Ένιωσα λίγο χαζή γιατί παρόλο που δεν έκανα προβολές για αυτό το άτομο , έχω κουραστεί να είμαι συνέχεια καχύποπτη απο το τιντερ ενώ κι εγώ σεξ θέλω να κάνω και να είναι οι άλλοι ξεκάθαροι από το πρώτο λεπτό και όχι να γίνομαι εγώ ο ντεντέκτιβ που ξεσκεπάζει τις μλκ**ς. Τελικά βγήκα να δω αν χάνω κάνα κελεπούρι , χωρίς σεξ για ευνόητους λόγους και επειδή δε μου το έβγαλε τελικά. Και ήταν ακόμα πιο λυπητερό το γεγονός ότι ο τύπος ήταν σαν να συμβιβάστηκε σε αυτό γιατί είπε πόσο την εκτιμάει και ότι υπάρχει ρίσκο μιας και είναι ανοιχτή η σχέση όση επικοινωνία και να υπάρχει να ερωτευτεί άλλη κοπέλα/αγόρι και να τον αφήσει. Είπα να το παίξω κουλ και να κάνω κι εγώ ξεπέτα αλλά μετά σκέφτηκα ότι δεν είναι αυτό που θέλω και νιώθω όπως στην ουρά του σουπερμαρκετ με το νουμεράκι περιμένοντας να αγοράσω γκούντα και είναι άσχημο να προσπαθώ να αποδείξω την αξία μου σε κάποιον εντελώς άγνωστο. Το παράδοξο είναι εν τέλει ότι το τίντερ με έμαθε να βάζω όρια και να βλέπω πιο ξεκάθαρα τι θέλω και να αποφεύγω πράγματα που δε θέλω , αλλά ταυτόχρονα να με βάζει σε πειρασμό γι αυτά ειδικά αν βλέπω ότι με αυτή την αηδία τον κόβιντ πάω για 2η χρονιά χωρίς σεξ ή καλοπέραση /επικοινωνία χωρίς περίπλοκα σκηνικά και από ό,τι κατάλαβα μέχρι και για τα ελάχιστα είναι σαν να ψάχνω ψύλλους στ’άχυρα.

    #107987

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Κουλή ιστορία τιντερ που με οδήγησε σε ένα προσωρινό για την ώρα time-out και ήταν το αποκορύφωμα . Για γέλια και για κλάματα. Κάνω swipe σε πολύ ωραίο Βορειοευρωπαίο και παίρνω το match δύο εβδομάδες μετά περίπου αφού μάλλον τότε του εμφανίστηκε. Μου στέλνει κατευθείαν για έξω και του λέω δεν είμαι στην πόλη θα αργήσω να πάω μου λέει οκ. Μου δίνει αριθμό τηλ. από το τσατ του τίντερ ακόμα (ό,τι να ναι) , του λέω δε δίνω τηλ , μόνο fb. Οκ, δεν ασχολούμαι μέχρι να βγω μην φάω και κάνα κόλλημα χωρίς λόγο για έναν άγνωστο και σπαταλήσω χρόνο στο τσατ .Επιστρέφω και του λέω να βγούμε και λέει ότι έχει πάει διακοπές , γιατί έχει ρεπό από την εθελοντική εργασία για την οποία ήρθε στην Ελλάδα και λέμε μέρα. Επειδή έχω και την επιλογή για γυναίκες στο τίντερ και γενικά ξεφυλλίζω τα προφίλ ,βλέπω προφίλ κοπέλας Βορειοευρωπαίας με τις πρώτες τέσσερις φωτό δικές της και από κάτω στα αγγλικά “Ζευγάρι που ψάχνει για τρίτο άτομο “. Αρχίζω και γελάω και σκέφτομαι έρχονται διακοπές Ελλάδα για τρίο. Και στην τέταρτη και πέμπτη φωτό βλέπω φωτογραφία του τυπά , ο οποίος είχε προφανώς και ξεχωριστό προφίλ(που μετά είπε ότι το έχει για να βγαίνει ραντεβού ο ίδιος). Για κάποιο λόγο ενώ δεν τον ήξερα καν με έτσουξε αλλά και μου φάνηκε αστείο ταυτόχρονα και ρωτάω στο φμπ ότι είδα τυχαία ότι έχεις σχέση και ψάχνεστε και σε άλλο προφίλ , τι παίζει εδώ και παίρνω την απάντηση ότι είναι σε ανοιχτή σχέση και αν έχω πρόβλημα με αυτό. Ένιωσα λίγο χαζή γιατί παρόλο που δεν έκανα προβολές για αυτό το άτομο , έχω κουραστεί να είμαι συνέχεια καχύποπτη απο το τιντερ ενώ κι εγώ σεξ θέλω να κάνω και να είναι οι άλλοι ξεκάθαροι από το πρώτο λεπτό και όχι να γίνομαι εγώ ο ντεντέκτιβ που ξεσκεπάζει τις μλκ**ς. Τελικά βγήκα να δω αν χάνω κάνα κελεπούρι , χωρίς σεξ για ευνόητους λόγους και επειδή δε μου το έβγαλε τελικά. Και ήταν ακόμα πιο λυπητερό το γεγονός ότι ο τύπος ήταν σαν να συμβιβάστηκε σε αυτό γιατί είπε πόσο την εκτιμάει και ότι υπάρχει ρίσκο μιας και είναι ανοιχτή η σχέση όση επικοινωνία και να υπάρχει να ερωτευτεί άλλη κοπέλα/αγόρι και να τον αφήσει. Είπα να το παίξω κουλ και να κάνω κι εγώ ξεπέτα αλλά μετά σκέφτηκα ότι δεν είναι αυτό που θέλω και νιώθω όπως στην ουρά του σουπερμαρκετ με το νουμεράκι περιμένοντας να αγοράσω γκούντα και είναι άσχημο να προσπαθώ να αποδείξω την αξία μου σε κάποιον εντελώς άγνωστο. Το παράδοξο είναι εν τέλει ότι το τίντερ με έμαθε να βάζω όρια και να βλέπω πιο ξεκάθαρα τι θέλω και να αποφεύγω πράγματα που δε θέλω , αλλά ταυτόχρονα να με βάζει σε πειρασμό γι αυτά ειδικά αν βλέπω ότι με αυτή την αηδία τον κόβιντ πάω για 2η χρονιά χωρίς σεξ ή καλοπέραση /επικοινωνία χωρίς περίπλοκα σκηνικά και από ό,τι κατάλαβα μέχρι και για τα ελάχιστα είναι σαν να ψάχνω ψύλλους στ’άχυρα.

    #108098

    Henry
    Συμμετέχων

    Ας καταθέσω και εγώ την εμπειρία μους ως άνδρας από το online dating. Για αρχή, μετά από πάρα πολλά χρόνια βρέθηκα μόνος. Έχοντας εξαντλήσει τους γνωστούς κύκλους της παρέας καθότι όλες ήταν είτε πολύ μικρές είτε πολύ μεγάλες αποφάσισα να στραφώ στο online dating. Δεν αναζητώ κάτι μυστήριο, απλώς μια καλή παρέα με προοπτική.

    Έχω βγει με πάρα πολλές κοπέλες από το tinder. Δεν προχώρησε με καμία. Λόγοι;
    Σχεδόν όλες είχαν παλιές φωτογραφίες όπου φαίνονταν νεώτερες και πιο αδύνατες. Γιατί μα γιατί γίνεται αυτό; Ποιος ο σκοπός; Αφού θα σε δει ο άλλος από κοντά;

    Άλλες μου έλεγαν στην ψύχρα ότι θέλουν τον άντρα να της ζει. Αν είναι δυνατόν.

    Ορισμένες έψαχναν εφήμερα πράγματα. No comment δεν το επιδιώκω.

    Δύο γυναίκες που φαίνονταν πως μπορεί να γίνει κάτι προέκυψαν πολύ μυστήριες. Όταν βγήκαμε ραντεβού με κοίταζαν τόσο επίμονα που ένιωθα τελείως άβολα. Ούτε λόγος για μετά.

    Αυτά για τα κανονικά ραντεβού. Όσον αφορά το chat μου έχει τύχει να με βρίζουν μόνο για τη δουλειά που κάνω, sexting, τελείως αισχρό και απίστευτες παρενοχλήσεις από το τηλέφωνο. Να λέω πως δεν θέλω κάτι μαζί σου και να με παίρνουν από 10 διαφορετικά νούμερα.

    Πραγματικά μετά από αυτά σιχάθηκα τελείως τον εαυτό μου. Έχοντας άλλες εικόνες στο μυαλό μου από το παρελθόν δεν περίμενα να βρεις κάποιον σε αυτή την περίοδο να είναι τόσο δύσκολο. Θεωρώ πλέον πως για τις ηλικίες 30 – 40 το online dating είναι κάτι σαν λαχείο στην καλύτερη περίπτωση και τελείως επώδυνη διαδικασία.

    #108420

    Κιμ Απίθανη
    Συμμετέχων

    Henry
    Τί εννοείς σου είπαν στη ψυχρά ότι θέλουν να τις ζει ο άνδρας τους; Χαχαχα 😂 και το άλλο με τα μάτια καρφωμένα πάνω σου, δεν ξέρω πώς να το φανταστώ. Μου φαίνεται πολύ αστείο.
    Επιπλέον,δεν περίμενα την αναφορά σε παρενοχλήσεις απο το τηλέφωνο. Ουαουυ! Εννοείς σεξουαλικές παρενοχλήσεις ή υβριστικές;

    #108890

    Το_κοτσύφι
    Συμμετέχων

    @somnium, διάβασα και ξαναδιάβασα την εμπειρία σου και δεν καταλαβαίνω ειλικρινά γιατί τη θεωρείς τόσο γελοία και δυσάρεστη.
    Ο τύπος είχε ανοιχτή σχέση και παράλληλα ψαχνοταν στο τιντερ, που είναι το περίεργο;
    Γιατί να σου χρωστάει να σου το πει(αυτό καταλαβαίνω όταν μιλάς για ειλικρίνεια) εφόσον δεν έκανε κάτι ανήθικο;

    Αν το πρόβλημα πάντως ήταν ότι δεν θα ήταν διαθέσιμος για κάτι περαιτέρω, αυτό το ρίσκο υπάρχει σε όλες τις γνωριμίες και δεν έχει σχέση με το σχεσιακό στάτους του άλλου. Άλλωστε το ίδιο ισχύει και για σένα.

    #109229

    Henry
    Συμμετέχων

    Όπως στο αναφέρω. Πολύ άβολες καταστάσεις.
    Παρεχοχλήσεις συνδυασμός και των δύο. Μερικές δεν καταλαβαίνουν πως αφού τις δεις και μιλήσεις και από κοντά πλέον δεν ενδιαφέρεσαι. Προσπαθώ απλώς να μη δώσω συνέχεια και να ξεχαστεί το τραγικό συμβάν. Έλα όμως που δεν καταλαβαίνουν. Είσαι πο…ς, παντρεμένος και άλλα φαιδρά.
    Αν θέλεις δοκιμάσε να δεις και τις γυναίκες που υπάρχουν μέσα και σχημάτισε και εσύ γνώμη σαν γυναίκα.
    Πάντως είναι πολύ κουλό. Ενώ θα έπρεπε να είναι πολύ εύκολο να βρεις κάποιον, δηλαδή σου αρέσω μου αρέσεις ας γνωριστούμε καλύτερα, έχει εκφυλιστεί τελείως.
    Πλέον αδυνατώ να βρω πως και γιατί. Let it be

    #109764

    Becoming Jane
    Συμμετέχων

    @Henry σε καταλαβαίνω απόλυτα! Το online dating είναι δύσκολη πίστα, έχω απογοητευτεί πάρα πολύ να πέφτω πάνω σε ανθρώπους μη κατάλληλους για μένα, μη διαθέσιμους. Θέλω να τα παρατήσω αλλά είμαι πραγματικά απελπισμένη και δυστυχισμένη, δεν αντέχω άλλη μοναξιά. Θέλω να περάσω λίγο καλά αλλά ακόμα κι αυτό πάλι ξινό μου βγαίνει. Δεν ξέρω αν είναι λίγο awkward αυτό που θα πω αλλά αν ανήκεις στο ηλικιακό γκρουπ 30κάτι+ και σε ενδιαφέρει, να συναντηθούμε από κοντά! Αν ψάχνεσαι δλδ κι εσύ για αυτό το λέω. Ή σε καμιά αμποσυνάντηση, αν μένεις στην Αθήνα. Το καταλαβαίνω ότι εδώ όλες και όλοι θέλουμε να κρατήσουμε την ανωνυμία μας, κι εγώ δλδ την ανωνυμία μου θέλω να κρατήσω απλά το ψήνω να έρθω σε καμιά αμποσυνάντηση, μπορεί να καταλάβουμε ο ένας τον άλλον μέσα από κουβέντες και απόψεις κλπ χωρίς απαραίτητα να πούμε ποιοι είμαστε, τα ψευδώνυμα κλπ

    #110181

    @Becomig Jane έχω διαβάσει σχόλια σου και σε κάποια απάντηση, Να ξερεις πως ταυτίζομαι απόλυτα μαζί σου. Σε νιώθω και σε συμπονώ! Μετά από 12 χρόνια γάμου και πολύ ικανοποιητική σεξουαλική αλλά όχι συναισθηματική σχέση, χωρισαμε και έκτοτε πέφτω από τον ένα μ@λ@κ@ στον άλλο! Μετά το τελευταίο μου στραπάτσο το έκλεισα το tinder μέχρι νεότερας… Θέλω κι εγώ σαν άνθρωπος να περάσω καλά. Δεν αποζητώ απαραιτήτως συναισθηματική σχέση αλλά μια σταθερή σεξουαλική σχέση. Και για κάποιο άγνωστο λόγο, μετά το πρώτο πήδημα εξαφανίζονται. Το αστείο της υπόθεσης είναι πως για να βγω και να κάνω σεξ με κάποιον πρέπει πρώτα να με τραβήξει ως προσωπικότητα. Όταν όμως η σχέση ξεκινάει να είναι σεξουαλική, πλέον δεν μιλάμε για τίποτα άλλο. Και συνήθως το sexting πάει σύννεφο! Οπότε ποιος ο λόγος να ψάχνω αν ο άλλος είναι καλό παιδί, φιλόζωος ή να ζει κοντά;;; Δεν μπορώ να καταλάβω, τόσο εύκολα βρίσκουν να πηδήξουν;;; Η απόρριψη και η απογοήτευση που εχω φάει δεν μπορούν να εξηγηθούν. Φταίει που είμαι 40ρα; Που είμαι χωρισμένη με παιδιά; Δηλαδή εχω φτάσει πλέον να με επιλεγούν κι όχι να επιλεγώ; Σε μακροσκελή συζήτηση με τον ψυχολόγο μου καταλήξαμε στο ότι δεν εχω μάθει να αγαπώ αρκετά τον εαυτο μου και δεν αντέχω να ζω μονη μου, οπότε στην ανάγκη μου να βρω κάποιον, “πουλάω” φτηνά τον εαυτο μου και αγοράζω ακριβά αυτούς έχουν μεγαλύτερη αυταξία από μενα, οσο βλακες κι αν ειναι… Ο ψυχολόγος, ναι είναι η λύση, βασικά είναι μια βοήθεια. Γιατί σε κάποια θέματα πιο πολύ με βοηθάει το “α μπα”, τα “φεμινιστικά παραληρήματα” και το “ναι, είσαι μισογύνης” που με βοηθούν να καταλάβω πως αυτά που αισθάνομαι δεν είναι παράλογα. Πώς σου φαίνεται η ιδέα να στείλω κι εγώ στη στήλη του lifo “σε αναζητω”; Μην τα παρατάς πάντως και προσπάθησε να μην κάνεις τους χαζούς “μαγκες”, γιατί μετα παλι τον εαυτο σου θα βράζεις!

    #110609

    Henry
    Συμμετέχων

    @ becoming jane
    Γιατί όχι; Θα χαρώ πραγματικά πάρα πολύ

    #110223

    Αλλά για να μην είμαι άδικη, έκανα μία σχέση εννέα μήνες με τον πρώτο άντρα που μίλησα στο tinder! Η σχέση βέβαια δεν ευδοκίμησε αλλά δε μου έφταιγε η πλατφόρμα γι’ αυτό, αλλά το γεγονός πως ήταν χειριστικός και νάρκισσος!

    #110971

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Αγαπητή @Ποτέ δεν είναι αργά , δεν έχεις άδικο σ’ αυτά που λες. Για εφαρμογές γενικά έχω παρατηρήσει ότι με όσους βγήκα δεν είναι τύποι που θα τους πρόσεχα με την πρώτη ματιά έξω ή και καθόλου. Αλλιώς φαινόταν στις φωτογραφίες και ζωντανά ήταν αλλιώς. Τελικά δεν υπήρχε χημεία με κανέναν και θα προτιμούσα να έχω δει κάποιον έξω πρώτα, γιατί τελικά δεν ελκυόμουν. Όταν δεν υπάρχει χημεία, δεν υπάρχει και αυτό δε διορθώνεται νομίζω. Βγήκα με τύπους που δεν θα υπήρχε περίπτωση να το κάνω μέσα από συνθήκες της καθημερινής ζωή (δλδ όχι μέσω ίντερνετ). Μπορεί να προέκυπτε σεξ ή όχι, αλλά δεν έβγαινε κάτι δυνατό. Το θέμα είναι ότι ο πήχυς εκεί έξω είναι πολύ χαμηλά, ο ψυχολόγος τι μπορεί να κάνει για αυτό όταν αυτοί που πρέπει να πάνε δεν πάνε και έχουν θέματα; με τους πιο πολλούς δε λειτουργεί η χημεία, πολλοί είναι ψώνια ή κακοποιητικοί, μετά έχει σχέση η καθημερινότητα σου και τι ευκαιρίες για γνωριμίες σου προσφέρει και να έχεις επιλογές, αν είσαι δικτυωμένος κάπου, αν ασχολείσαι συστηματικά με κάτι. Αν έχεις καλά αντανακλαστικά να καταλαβαίνεις τι σου ταιριάζει.Και πάλι δεν εξασφαλίζεται η επιτυχία. Οι εφαρμογές είναι λίγο “κουβάς” για γερό στομάχι, κάπου έχω βαρεθεί. Αρχίζω όλο και πιο πολύ να βλέπω πιο ρεαλιστικά την ιδέα του ότι θα είμαι μόνη μου για πολύ καιρό γενικά ή για πάντα (είμαι 34) εκτός κι αν έκανα ριζικές αλλαγές σε κάτι. Θα δουλέψω πιο πολύ σε άλλα κομμάτια αλλά το διήγημα “σχέση” με τον Ένα και η επένδυση που γίνεται σε όλες αυτές τις γνωριμίες και γνωριμίες από το περιβάλλον μου που παρατηρώ, δεν ξέρω πόσο ρεαλισμό έχει τελικά όπως μας πλασάρεται από παντού.με άλλο έχεις ωραία χημεία στο σεξ, είστε σε ασύμβατες φάσεις, με άλλο το ανάποδο, τρέχα γύρευε. Είναι για γέλια. Οι πιο πολλές είναι ιστορίες αποτυχίας κ η συμπόρευση αφορά ίσως λίγους που να ξέρουν πολύ καλά τι θέλουν και να τους ευνοούν οι συνθήκες (να συναντηθούν, να έλκονται αμοιβαία). Άλλες φορές σκέφτομαι ότι αν είχα κάνει δουλειά σε αλλά πράγματα δε θα έφτανα στο σημείο να βάλω μια εφαρμογή. Ποιος ξέρει.

    #111649

    Henry
    Συμμετέχων

    Το πρώτο και βασικότερο είναι πως το Τιντερ έχει εξελιχθεί σε μια κολοσσιαία αποτυχία και για τα δύο φύλλα. Δημιουργεί την εικονική ψευδαίσθηση πως υπάρχει αφθονία επιλογών ενώ στην πραγματικότητα δεν είναι έτσι. Η μεγάλη διάδοση του δίνει λαβή στον καθένα να αυτοπροβληθεί όπως νομίζει πως είναι και όχι όπως πραγματικά είναι. Στο πολύ πολύ παρελθόν είχα γνωρίσει πολύ αξιόλογες κοπέλες μόνο σε τσατ και με πολλές έχω ακόμα επαφή. Από το Τίντερ η μία ιστορία τρόμου διαδέχονταν την άλλη.

    Το δεύτερο είναι πως μετά τα 30 και όσο περνάνε τα χρόνια πολύ δύσκολα ερωτεύεσαι. Επαγγελματικοί λόγοι, λίγος ελεύθερος χρόνος αλλά και η συνειδητοποίηση της ιδέας πως πλέον απομακρύνεσαι σιγά σιγά από την προοπτική να γνωρίσεις κάποιον με τον οποίο θα κάνεις δικά σου παιδιά έχουν σαν συνέπεια να μην έχεις τον ίδιο ενθουσιασμό για μια γνωριμία όπως στο παρελθόν. Για να προσέξει μία γυναίκα έναν άντρα και το αντίστροφο πρέπει να υπάρχει αμοιβαία έλξη. Από τα 30 και πάνω θέλεις όμως και κάτι παραπάνω. Αυτό το κάτι δεν υπάρχει στον εικονικό κόσμο που έχει φτιάξει και ζει η πλειοψηφία των χρηστών του Τίντερ.

    Οι πιτσιρικάδες είναι πιο έξυπνοι σε αυτόν τον χώρο. Οι κοπελίτσες ψάχνουν απλώς ακολούθους για το ινστα τους και οι νεαροί μήπως τους κάτσει καμιά δασκάλα όπως αυτές που βλέπουμε στην Αμερική. Όταν ερωτεύονται όμως ερωτεύονται μέσα από τις κοινωνικές επαφές που έχουν και όχι από το Τίντερ.

    #112316

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    @Henry άρα έτσι όπως το περιγράφεις αφού και οι δουλειές ξεκινάνε πιο πριν και όχι στα 30 και το τιντερ ομολογουμένως είναι σε μεγάλο βαθμό όπως το περιγράφεις , δεν υπάρχει η ευκαιρία και ο χρόνος από κανέναν από τους δύο παραπάνω παράγοντες για να γνωρίσεις κάποι@ παραπάνω έστω και για κάτι casual. Μετά φυσικά υπάρχει το έξω, που πάλι δεν μιλάει κανείς πλέον και μετά οι γνωριμίες από κοινωνικό κύκλο που άμα δεν ξέρεις 500 άτομα και συγκεκριμένα να υπάρχει πληθώρα ατόμων ελεύθερων και νορμάλ , δεν μένει και κάτι. Ίσως μόνο η τύχη..

    #112546

    Henry
    Συμμετέχων

    @Somnium Ακριβώς έτσι.
    Μοναδική μου ένσταση είναι αυτό που είπες για τη δουλειά. Τις πιο πολλές γνωριμίες τις κάνεις όταν σπουδάζεις και είναι στο χέρι του καθενός πως θα τις αξιοποιήσει αργότερα όταν ωριμάσουν λίγο οι καταστάσεις.
    Στο δια ταύτα καθαρά και μόνο τύχη. Να συναντηθείς κάπου και να υπάρχει αμοιβαίο κλικ.

    Μεταξύ σοβαρού και αστείου πάντως πιστεύω πως αν υπήρχε κάτι σαν singles bar στην Αθήνα θα ήταν πολύ καλύτερο από αυτές τις σαχλές εφαρμογές. Και ακόμη καλύτερα θα ήταν να σε δέχονται μόνο αφού έχεις κάνει register με κάποιο social η κάτι αντίστοιχο ώστε να είσαι πιστοποιημένα ελεύθερος.

    #112701

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Μήπως να το σκεφτόσουν ως επιχειρηματική ιδέα με το τέλος της πανδημίας ; αχαχχαχαχαχα , καλά θα ήταν πάντως. Έστω τα μπαρ ή τα πανεπιστήμια να είχαν εκδηλώσεις με speed dating , πιο καλά θα περνούσε ο κόσμος σε σχέση με το ψάξιμο στις εφαρμογές νομίζω, αν και δεν ξέρω κάποιοι μπορεί να διασκεδάζουν και να θεωρούν το διαδικτυακό πιο βολικό

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 79 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.