Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 158 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #90030

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Καλημέρα! Ενδιαφέρομαι κι εγώ να μπω στη λέσχη. Μόλις παράγγειλα το βιβλίο Η Ελενορ Ολιφαντ είναι απολύτως καλά για την συνάντηση του Φεβρουάριου (δεν νομίζω να προλάβω την συνάντηση του Ιανουαρίου). Θα σας στείλω και email!

    #90607

    Larabelle
    Συμμετέχων

    Μόλις τελείωσα το Orlando της Virginia Woolf! Ανυπομονώ για τη συνάντηση της λέσχης ανάγνωσης!

    #90792

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Καλησπέρα και καλή χρονιά!
    Ανυπομονώ για την επόμενη (πρώτη για μένα) συνάντηση της λέσχης.
    Ελπίζω να προλάβω αυτή του Ιανουαρίου, είμαι πολύ κοντά στο να τελειώσω το εξαιρετικό “Ορλάντο”.

    #90754

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Καλησπέρα και καλή χρονιά!
    Τελειώνω το Ορλάντο, ελπίζω να προλάβω τη διαδικασία για να είμαι στη συνάντηση του Ιανουαρίου, διαφορετικά στην επόμενη του Φλεβάρη.
    Cheers!

    #90828

    αζιμούθιο
    Συμμετέχων

    Καλή χρονιά!
    θα ήθελα πολύ να συμμετέχω στη λέσχη ανάγνωσης φεμινιστικής λογοτεχνίας. Θα ακολουθήσω τις οδηγίες κατά γράμμα.

    #90965

    Tania Orologa
    Συμμετέχων

    Χαιρετώ την όμορφη ομάδα! Εύχομαι καλή χρονιά,με υγεία, χαρά και καλή τύχη! Σήμερα ανακάλυψα τυχαία τη λέσχη και μου φάνηκε καταπληκτική ιδέα! Προσωπικά ασχολούμαι με κριτικές βιβλίων και θα ήθελα πολλύ να συμμετάσχω εδώ!

    #90956

    Sot
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα!

    θα ηθελα πολύ να γινω μελος!

    #91008

    Φούστα Κλαρωτή
    Συμμετέχων

    Η λέσχη ανάγνωσης φεμινιστικής λογοτεχνίας στις 9/1/21 συζητά το βιβλίο Ορλάντο της αγαπημένης Virginia Woolf!

    Σαν λέσχη φεμινιστικής λογοτεχνίας, διαβάζουμε αγαπημένα βιβλία γυναικών, LGBTQ+ και γενικότερα διαφόρων μειονοτήτων. Προτιμάμε μια οπτική γωνία που δεν έχουμε διαβάσει (πολύ). Κάθε μήνα ψηφίζουμε και όλα τα μέλη έχουν δικαίωμα να προτείνουν βιβλίο.

    Πάντα δεχόμαστε νέα μέλη, απλά έχει αλλάξει η διαδικασία. Οπότε, αν ενδιαφέρεστε, ακολουθείτε τα παρακάτω:

    Βήμα 1ο: Διαβάζετε το βιβλίο, στην συνάντηση του οποίου θέλετε να συμμετέχετε.

    Βήμα 2ο: Γράφετε ένα σχόλιο στο νήμα της λέσχης ανάγνωσης φεμινιστικής λογοτεχνίας. Εδώ στο φόρουμ.

    Βήμα 3ο : Στέλνετε E-mail στο fembookcluba@gmail.com και μας γράφετε το ψευδώνυμό σας και το σχόλιο που γράψατε στο φόρουμ.

    Βήμα 4ο: Ακολουθείτε τις οδηγίες που θα σας δοθούν (θα συμπληρώσετε ένα ερωτηματολόγιο). Θέλουμε να έχετε πάθος με την φεμινιστική λογοτεχνία.

    Επειδή η διαδικασία αποδοχής στη λέσχη θα χρειαστεί κάποιο χρονικό διάστημα, ενδεχομένως να χρειαστεί να σας γνωρίσουμε λίγο καλύτερα, καλό θα είναι να ξεκινήσετε τις διαδικασίες, όσο πιο άμεσα γίνεται, ή περίπου δύο εβδομάδες νωρίτερα!

    Γενικά, παρακολουθούμε το φόρουμ, οπότε αν υπάρχει κάποια απορία, μπορείτε να αφήσετε σχόλιο.

    #91077

    Red_blush
    Συμμετέχων

    Γεία σας και καλή χρονιά! Θα ήθελα να συμμετάσχω στην λέσχη απο τον Φλεβάρη! Άρχισα κιόλας το διαβάσμα. Ευχαριστώ!

    #91230

    Red_blush
    Συμμετέχων

    Η Έλενορ με έχει ήδη συναρπάσει. Αναμένω την συναντήση του Φλεβάρη.

    #91259

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Ανυπομονώ για τη συνάντηση τον Φλεβάρη,, εξαιρετική επιλογή!

    #91337

    Ντίνα
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα. Θα στείλω μέιλ τώρα για τη συνάντηση το Φλεβάρη. θέλω να διαβάσω περισσότερο και νομίζω αυτή η λέσχη θα είναι ωραία εμπειρία!

    #91301

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Καλημέρα! Θα ήθελα να γίνω μέλος της λέσχης ανάγνωσης για τον Φεβρουάριο. Έχω ξεκινήσει ήδη το βιβλίο για τη συγκεκριμένη συνάντηση. Ευχαριστώ!

    #91430

    Αγχωμένο Πατζάρι
    Συμμετέχων

    Καλημέρα και καλή χρονιά! Θα ήθελα κι εγώ να γίνω μέλος της λέσχης ανάγνωσης, ήδη ξεκίνησα να διαβάζω το βιβλίο για τον Φεβρουάριο. Ευχαριστώ!

    #91501

    αζιμούθιο
    Συμμετέχων

    “Η Έλενορ Όλιφαντ είναι απολύτως καλά”.

    “Μια γυναίκα που ήξερε τι ήθελε και περιφρονούσε τις συμβάσεις της πολιτισμένης κοινωνίας. Θα τα πηγαίναμε εξαιρετικά”.

    Κάπως έτσι ένιωσα γι αυτό το χαρακτήρα, δανείζομαι μια φράση από το βιβλίο, αν και αναφέρεται σε γυναίκα άλλου είδους. Το παρέλαβα χθες και καθώς δε μπορούσα να το αφήσω από τα χέρια μου, μόλις το ολοκλήρωσα.

    Χθες παρέλαβα και το “Ορλάντο”, θα το ξεκινήσω οσονούπω και μετά θα περιμένω να διαβάσω την περιγραφή της συζήτησης που θα κάνετε. Κατόπιν το πλάνο γράφει “Κίρκη”. Κι αυτό χθεσινή παραλαβή, να καλύψω τα κενά, έχετε προχωρήσει πολύ!

    Σας χαιρετώ κι ελπίζω σε ένα μήνα να κουβεντιάζουμε για την Έλινορ Όλιφαντ παρέα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 158 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.