Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 158 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #91545

    αζιμούθιο
    Συμμετέχων

    Δεν ξέρω γιατί στο τέλος του σχολίου μου έγραψα την Έλενορ, Έλινορ!

    #91611

    Φούστα Κλαρωτή
    Συμμετέχων

    Το βιβλίο της Λέσχης Φεβρουαρίου (συνάντηση 6 Φεβρουαρίου 2021) είναι το Η Έλενορ Όλιφαντ ειναι απολύτως καλά της Gail Honeyman

    Σαν λέσχη φεμινιστικής λογοτεχνίας, διαβάζουμε αγαπημένα βιβλία γυναικών, LGBTQ+ και γενικότερα διαφόρων μειονοτήτων. Προτιμάμε μια οπτική γωνία που δεν έχουμε διαβάσει (πολύ). Κάθε μήνα ψηφίζουμε και όλα τα μέλη έχουν δικαίωμα να προτείνουν βιβλίο.

    Πάντα δεχόμαστε νέα μέλη, απλά έχει αλλάξει η διαδικασία. Οπότε, αν ενδιαφέρεστε, ακολουθείτε τα παρακάτω:

    Βήμα 1ο: Διαβάζετε το βιβλίο, στην συνάντηση του οποίου θέλετε να συμμετέχετε.

    Βήμα 2ο: Γράφετε ένα σχόλιο στο νήμα της λέσχης ανάγνωσης φεμινιστικής λογοτεχνίας. Εδώ στο φόρουμ.

    Βήμα 3ο : Στέλνετε E-mail στο fembookcluba@gmail.com και μας γράφετε το ψευδώνυμό σας και το σχόλιο που γράψατε στο φόρουμ ΠΡΙΝ ΑΥΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΕΙ

    Βήμα 4ο: Ακολουθείτε τις οδηγίες που θα σας δοθούν (θα συμπληρώσετε ένα ερωτηματολόγιο). Θέλουμε να έχετε πάθος με την φεμινιστική λογοτεχνία.

    Επειδή η διαδικασία αποδοχής στη λέσχη θα χρειαστεί κάποιο χρονικό διάστημα, ενδεχομένως να χρειαστεί να σας γνωρίσουμε λίγο καλύτερα, καλό θα είναι να ξεκινήσετε τις διαδικασίες, όσο πιο άμεσα γίνεται, ή περίπου δύο εβδομάδες νωρίτερα!

    Γενικά, παρακολουθούμε το φόρουμ, οπότε αν υπάρχει κάποια απορία, μπορείτε να αφήσετε σχόλιο.

    #91647

    Αγχωμένο Πατζάρι
    Συμμετέχων

    Πολύ ωραία η Έλινορ μέχρι στιγμής, ανυπομονώ για την συνάντηση!

    #91862

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Καλησπέρα, θα ήθελα να γίνω μέλος για τον Φεβρουάριο. Ευχαριστώ πολύ!

    #91956

    tabula rasa
    Συμμετέχων

    Καλησπερα κι απο μενα, Θα ηθελα να γινω μελος στην λεσχη. Διαβαζω τωρα την Ελινορ, ελπιζω να προλαβω τον Φεβρουαριο. Ευχαριστω.

    #92159

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Καλημέρα! Θα θελα και γω να γίνω μέλος. Κατέβασα την Ελενορ, και προς το παρόν με έχει συναρπάσει. Ελπίζω να προλάβω, αν όχι, στον επόμενο μήνα!

    #92383

    tsatsara
    Συμμετέχων

    Καλημέρα!
    Διαβάζω κι εγώ την Ελενορ και θα ήθελα να συμμετάσχω στις συναντήσεις σας.
    Καλή εβδομάδα!

    #93150

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Eleanor Oliphant completed!❤

    #93985

    Lida fara.cookie
    Συμμετέχων

    Τί διαβάζετε τώρα στη λέσχη; Πότε είναι η επόμενη συνάντηση; Ενδιαφέρομαι.

    #94058

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    @Lida Dara.cookie μεθαύριο θα συζητήσουμε το “Η Έλενορ Όλιφαντ είναι απολύτως καλά”, όπως γράφει και η φουστίτσα μας παραπάνω, όπου αναλύει και τα βήματα για συμμετοχή στη λέσχη.
    Το Μάρτιο που έχουμε γενέθλια (η λέσχη κλείνει ένα έτος συζητήσεων για βιβλία) θα συζητήσουμε το τραγούδι του Αχιλλέα της Madeline Miller.

    #94245

    Ntamazaki
    Συμμετέχων

    Καλημέρα σας!!!! Μολις ανακαλυψα την λέσχη και βρισκω την ιδεα καταπληκτικη!! Δεν προλαβαινω την Eleanor Oliphant και δυστυχως δεν θα μπορεσω να συμμετεχω στην συνταντηση του Φεβρουαρίου! Ξεκινησα την Medeline Miller σημερα και θα ηθελα να συμμετεχω στην συνταντηση του Φεβρουαρίου!

    #94444

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Γεια σας, ενδιαφερομαι και εγω! 🙂

    #93898

    Άφρα
    Συμμετέχων

    Γεια σας και καλό μήνα! Θα ήθελα δειλά- δειλά να ξεκινήσω να συμμετέχω στη Λέσχη Ανάγνωσης.. δειλά- δειλά, γιατί διαβάζω οκτακόσια βιβλία το μήνα (υπερβολή, που όμως υπογραμμίζει το συναίσθημα!), αλλά θέλω να τα χωρέσω όλα, να τα κάνω όλα και να τα προλάβω όλα!

    #93917

    Ellie
    Συμμετέχων

    Γειά σας. Θα ήθελα και εγώ να γίνω μέλος στη Λέσχη Ανάγνωσης. Ευχαριστώ.

    #94454

    Άφρα
    Συμμετέχων

    Γεια σας! Υπήρχε πρόβλημα με το πρώτο μου σχόλιο.. δε φαινόταν.. οπότε να μαι πάλι! Ανυπομονώ για την πρώτη μου συμμετοχή στη λέσχη! Έχω πάρει το βιβλίο για το Μάρτιο και ξεκινά ανάγνωση!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 158 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.