Τοποθέτηση ετικέτας: 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 48 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #68229

    Ariadni
    Συμμετέχων

    Ο στοματικός έρωτας χρειάζεται να μη σιχαίνεσαι, κάτι που δεν μου αρέσει προσωπικά, όμως δεν κατακρίνω τις άλλες γυναίκες που το πράττουν

    #68369

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Κοίτα προσωπικά όταν είχα προσπαθήσει με άντρα και μου το ζήτησε και το έκανα μου ήρθε σιχαμερό. Αλλά με τις γυναίκες καμία σχέση. Και νομίζω το ανέφερα πως είναι κάτι που με ευχαριστεί πάρα πολύ.Βέβαια από τη στιγμή που έχεις μια σχέση εννοείται πρέπει να γνωρίζεις αν η άλλη έχει κάνει έλεγχο για ΣΜΝ και να έχει στο μυαλό της πως αφού είστε σε σχέση θα κάνετε έρωτα και η άλλη θα σου κάνει στοματικό. Άρα μια καθαριότητα είναι απαραίτητη.

    #75164

    yamaha panos yamaha
    Συμμετέχων

    Καλησπερα κ απο μενα.εγω το απολαμβανω παρα πολυ οταν μου το κανει η κοπελα μου κ μετα ανταποδιδω κ γω.απο την πρωτη φορα που πλησιασα στα κατω μερη της ηταν λιγο διστακτικη δε ξερω το λογο κ δε ρωτησα ποτε για ναμε ειληκρηνεις…τωρα απο μονη της ξαπλωνει κ με περιμενει να αρχισω να την γλειφω..βλεπω πως το απολαμβανει παρα πολυ τρεμει ανατριχιαζει ολοκληρη κ σχεδον παντα θα ολοκληρωσει

    #77644

    purplecake
    Συμμετέχων

    Δυστυχώς οι άντρες το χουν σιγουρο πως σαρεσει να γλείφεις και οκ κανενα θεμα με αυτο. Αλλα μην περιμένεις να ρο παρεις ενω ο αλλος δεν κατεβαίνει καν ωστε να το ευχαριστηθεί και η κοπελα. Εμενα δεν με χουν γλείψει οσο θα θελα, ναι οκ δεν πετυχα και τα καλύτερα παιδιά.

    Μου χε τυχει ενας με τον οποίο βγηκα δυο φορες. Την πρώτη φορα ειχα γινει κατάσταση και ειχα ερεθιστει ωστε οταν πηγαμε σπιτι του μου λεει “τι ειναι αυτα τα άσπρα; πηγαινε να σκουπιστεις”. Μετα απο απο έγλειψε ελάχιστα σε αντίθεση με μενα γιατι ηθελε να μπει, δεν αντεχε αλλο το παιδί. Οκ επειδή μαρεσε δεν τον εγλειψα αναγκαστικά το γούσταρα.

    Την 2η φορα ομως επειδη ημουν και εγχειρισμενη (χολη) αλλα δεν πονούσα ιδιαίτερα, μιλαγαμε ωστε να βρεθούμε. Κατέληξε να μου πει πως ειναι εγωιστικό το να περιμένω να με γλειψουν και να το κανω απλα για την ευχάριστη του αλλου. Χωρις να περιμένω κάποιο αντάλλαγμα. Ε, απο εκείνη την στιγμή ξενερωσα και δεν γλειφω κανεναν, θα ταν σκετη αγγαρεία, ουτε ο αλλος θα το απολάμβανε ουτε και εγώ.

    #77716

    LeslieKnope
    Συμμετέχων

    Ο πρωτος μου συντροφος την ειχε δει πασας στα γιαννενα. Εγω τον εγλειφα συνεχεια κ εκεινος ουτε καν πηγε να κανει κινηση ποτε. Καλο ζωο κ εγω, δυο χρονια ειχα πιστει οτι ετσι ειναι τα πραγματα κι οτι πρεπει να ειναι πολυ αηδιαστικο για τους αντρες να γλειφουν τις γυναικες. Οποτε παντα το απεφευγα με τους επομενους. Ωσπου ο τελευταιος συντροφος ειχε φαγωθει να με γλειψει, μετα απο μηνες συζητησεων,οπου μου ελεγε ποσο του αρεσεικ εγω να προσπαθω να προσπαθω να χαλαρωσω καπως αρχισα να το απολαμβανω. Κ μετα απο αυτον οντως συναντησα κ αλλους περιστασιακους που το εκαναν πολυ ωραια κ το απολαμβανω. Αλλα το πιο δυσκολο ηταν να πειστω οτι ο αλλος δεν κανει καραναγκαστικα εργα

    #77793

    Sofie Rosie
    Συμμετέχων

    Στην πρώτη μου σχέση ο μόνος τρόπος να τελειώσω ήταν το στοματικό. Οποτε και αργότερα το θεωρώ πολυ σημαντικό κομμάτι στο σεξ χωρίς να ειναι αναγκαίο να γίνει καθε φορά. Επίσης μου αρέσει πολυ να το προσφέρω στο σύντροφο μου, δεν ντρέπομαι καθόλου και το βρισκω πολύ ερεθιστικό. Εννοείτε πως το ζητάω. Γνωρίζω κάποιον λοιπόν και πρώτη φορα που κάναμε σεξ (του είχα πει οτι μ αρέσει) το έκανε. Έκτοτε ποτε ξανά. Το συζήτησα λοιπόν και μου είπε οτι δεν του αρέσει να το κάνει και οτι τότε το έκανε απλα επειδή του το ζήτησα. Δεν τον πίεσα ποτέ αλλα του ξεκαθάρισα ότι για εμένα ειναι σημαντικό. Φτάσαμε στη πλάκα να κάνουμε ανταλλαγή να δεχτώ να κάνουμε πρωκτικό με το να με γλύψει. Αλλα τι να πω γούστα είναι αυτά, πάντως ζητήστε ότι σας αρέσει και αν ο αλλος δεν θέλει και δεν ταιριάζετε στο σεξ, επόμενος.

    #79488

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Ας γράψω κι εγώ τον πόνο μου 😜 γυναίκα γκέι εδώ.
    Ο μόνος τρόπος για να τελειώσω είναι το στοματικό σεξ, ειδάλλως θα μείνω με την χαρά. Επειδή οι γκέι γυναίκες προσδιορίζονται ως ενεργητικές κ παθητικές, τοποθετώ τον εαυτό μου στο 60-40 υπέρ του παθητικου. Αν και παθητική κυρίως μου αρέσει πολύ να κάνω στοματικό στην παρτενέρ μου κ το θεωρώ απαραίτητο να γίνεται γιατί με φτιάχνει κι εμένα ερωτικά. Έχω συναντήσει γυναίκα που δεν ήθελε καν να την αγγίξεις εκεί κάτω και είχα απογοητευτεί γιατί κατ εμέ ήταν σαν μισό σεξ, δεν ξέρω αν με πιάνετε τι λέω. Βασικό είναι τον άλλον να τον θες και να μην τον σιχαίνεσαι.
    Η ανώνυμος γκέι σχολιάστρια που ρωτάει αν μπορεί μια γκέι γυναίκα να είναι μαζί της επειδή είναι μόνο ενεργητική και δεν της αρέσει να της κάνουν στοματικό, η απάντηση είναι ναι! Έχω γνωρίσει τέτοιες γυναίκες που γουστάρουν πολύ τις τελείως ενεργητικές. Απλά δεν έχει τύχει μέχρι τώρα να συναντηθείτε αγαπητή ανώνυμη. Προσπάθησε να διευρύνεις τον κύκλο σου 😉

    #81121

    Apostolos Stlakiis Apostolos
    Συμμετέχων

    Το παγάκι αν χρησιμοποιείται αρκετή ώρα μπορεί να προκαλέσει τραύμα αν δεν λιώσει γρήγορα,γενικά ο πάγος είναι περίεργη κατάσταση, ωραίο είναι στη γυναίκα να της το κάνεις εναλλάξ μπρος-πισω 😉

    #82533

    Tropique
    Συμμετέχων

    κοίτα να δεις. Σε μια σχέση μόνιμη με τεστ για ΣΜΝ εκατέρωθεν ναι, οπωσδήποτε. Δε μπορείς να το απαιτήσεις όμως σε μια καινούργια γνωριμια -γιατί ενώ η γυναίκα μπορεί να κάνει στοματικό με προφυλακτικό (χάλια αίσθηση, αλλά το κάνεις αν δε θέλεις να έχεις αλλους κινδύνους), ο άνδρας τι θα κάνει; Θα βάλει cook wrap απο πάνω; Δεν ξέρω. Δύσκολα πράγματα.

    #88376

    open_closet_87
    Συμμετέχων

    Χαίρεται, γκέι γυναίκα εδώ και θα ήθελα να απαντήσω στα αντίστοιχα ποστς.
    Αρχικά, βάσει της μικρής μου εμπειρίας, μία γυναίκα που γουστάρει πραγματικά τις γυναίκες και το γυναικείο σώμα δεν παίζει να μη θέλει να εξερευνήσει κάθε σημείο της παρτενέρ και να της κάνει στοματικό. Όπως λέει και η @μ_αρεσει_να_χορευω είναι μισό το σεξ χωρίς στοματικό, συγκεκριμένα για μένα χωρίς την ικανοποίηση του να νιώθεις τη σύντροφό σου να φτάνει σε κορύφωση πάνω στη γλώσσα σου.
    Συμφωνώ εν μέρει με τις «ταμπέλες» και ότι υπάρχει διαθεσιμότητα στα πάντα, σε pillow queens και διαφορετικά ποσοστά επιμερισμού ενεργητικών/παθητικών 40/60 κλπ.
    Θέλω όμως να σας γράψω μια εναλλακτική οπτική. Πριν μερικά χρόνια θα ταυτιζόμουν με την ανώνυμη. Γενικά ακόμη δηλώνω ενεργητική αλλά όχι μόνο στο σεξ, είμαι γενικά control freak στη ζωή μου, συνηθίζω να παίρνω πιο πολλές πρωτοβουλίες στις σχέσεις μου κλπ και με αυτό το μοτίβο συνήθως πάω και στο κρεβάτι. Μέχρι που γνώρισα μία θηλυκότατη και ενεργητικότατη κοπέλα, gay af, που κατ’εξαίρεση επειδή ήταν πολύ δυναμική και πιο έμπειρη της άφησα χώρο να κατευθύνει τη «διαδικασία» και ήταν απλά τα καλύτερα σεξ της ζωής μου ως σήμερα – παρόλο που δηλώνω προτίμηση στον αντίθετο ρόλο! Δεν το πάω στο ότι όσοι είμαστε ενεργητικοί στη ζωή μας αρέσει κατά βάθος να υποτασσόμαστε στο σεξ για να χαλαρώνουμε και το αντίστροφο – που νομίζω ισχύει. Το point μου είναι ότι μπορεί να ξεκινάμε με την «ταμπέλα» μας καθεμία και με μία προδιάθεση ως προς το στοματικό, αν θα το προσφέρουμε/ζητήσουμε, ποια έχει το «πάνω χέρι» κλπ, αλλά δίνοντας χώρο για εναλλακτικά σενάρια σε άτομα που επικοινωνούμε εγκεφαλικά και νιώθουμε μια άνεση σεξουαλικά, μπορεί να εκπλαγούμε πολύ ευχάριστα! Ίσως είμαι λίγο προκατειλημμένη υπέρ της εγκεφαλικής χημείας για να πετύχουμε τη σεξουαλική, απλά νομίζω ότι δε χρειάζεται να ψάχνουμε την θεωρητικά 100% compatible γυναίκα, την αμιγώς παθητική ή το συμπληρωματικό 60/40 κλπ όταν μπορούμε να επικοινωνούμε καλά και χωρίς ντροπές το τι θέλουμε στη σύντροφό μας και αφήνουμε χώρο η μία στην άλλη να παίξει το ρόλο που τη φτιάχνει από φορά σε φορά.
    Τέλος, όσον αφορά στο στοματικό, δυο χεράκια ΜΠΑΝΙΟ παιδιά – προς κάθε φύλο! Εννοείται ότι όλοι έχουμε τη μυρωδιά μας που επηρεάζεται από πολλούς παράγοντες, αλλά μία φρεσκοπλυμένη περιοχή είναι σίγουρα πολύ πιο ερεθιστική και ελκυστική για «φάγωμα»! Πιστεύω όπως και η @ronin404 ότι υπάρχουν τα ονειρικά ταίρια, σεξουαλικά τουλάχιστον, κι εύχομαι σε όλες κι όλους μας να τα πετύχουν 🙂

    #97458

    Ολα μπλε
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα σε όλους!
    Θα ήθελα να ρωτησω κάτι λίγο πιο άκυρο. Όταν κάνετε one night stand ή οταν δεν ξέρετε καλά τον άλλον (μόλις γνωριστηκατε κλπ) του λέτε να βάλει προφυλακτικό για να του κάνετε στοματικό; Και αν ναι, πώς αντιδράει; Γιατί απο τη λιγοστή μου εμπειρία, δε χαίρεται κανείς και το καταλαβαίνω, και σε εμένα η αισθηση είναι άλλη, αλλά φοβάμαι και λίγο μήπως κολλήσω κάτι.

    #98780

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Σχετικά με το θέμα, μου άρεσει και να κάνω και να μου κάνουν στοματικό. Μου έχει τύχει ο άλλος να μη θέλει να μου κάνει στοματικό, για καιρό το περνούσα στο “ντούκου”. Όμως με χαλούσε. Η δικαιολογία, ότι σιχαινόταν. Άλλη μια φορά είχε τύχει μια τέτοια περίπτωση, ο άλλος να μη δείχνει καν τη διάθεση να ασχοληθεί, να δείξει επιθυμία για αυτό. Πλέον εξοργίζομαι, γιατί είναι άδικο εγώ να κάθομαι να κάνω κόπο, στο κάτω κάτω το θέλω, και να κοιτάω πως θα ευχαριστήσω τον άλλο σ’ αυτό, να μην είμαι προβλέψιμη και ο άλλος να μην δείχνει ενδιαφέρον καν. Από κάτω υπήρχαν κ αλλά θέματα στην πορεία, ήταν γενικά ακατάλληλοι. Είναι άδικο γιατί μπορεί πχ να καταπίνεις τα υγρά του αλλού κ οκ μπορεί να μην είναι κ η καλύτερη γεύση όταν ο άλλος πχ είναι καπνιστής, όμως δεν έχω προσβάλλει τον άλλο, ή δεν θα με χαλάσει αυτό αν τον επιθυμώ πολύ.Κ εκείνος να μη σκύβει καν στο δικό μου όργανο. Δηλαδή δεν έχει καν περιέργεια να δει πώς είναι η γεύση μου; αντίο. Αν ο άλλος λέει σιχαίνομαι η δεν ασχολείται, αυτό δείχνει κάποια πράγματα. Πλέον το βλέπω ως κόκκινη σημαία κ άργησα λίγο να το πάρω χαμπάρι. Σε καινούρια γνωριμία θα ζητήσω προφυλακτικό για το στοματικό, για να κάνω στον άλλο δηλαδή. Είναι πιθανό ότι θα έχω φροντίσει να προμηθευτώ αυτά που θέλω αλλά και σε συνεννόηση με τον άλλο.

    #99001

    Rosa
    Συμμετέχων

    Anana-nation.
    Είναι λάθος κατά τη γνώμη μου να κάνεις κάτι το οποίο εσένα δεν σ’αρέσει για να ευχαριστείς τον άλλον. Το ότι κάνεις εσύ στοματικό δεν σημαίνει ότι πρέπει και να στο κάνουν επίσης. Υπάρχουν όντως άτομα που αν δεν θέλουν και δεν τους αρέσει δεν το κάνουν και θα πρέπει να το σεβαστείς.. Αλλά κι εσύ το ίδιο, αν δεν σου αρέσει μην το κάνεις. Όταν σου αρέσει και το απολαμβάνεις δεν απαιτείς και από τον άλλον, το κάνεις γιατί εσένα σου αρέσει. Τώρα αν ο άλλος το απαιτεί ενώ του λες ότι δεν σου αρέσει είναι πρόβλημα. Εάν όμως δεν το λες;

    #99108

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Αγαπητή/ έ @Rosa ευχαριστώ για την παρατήρηση. Συμφωνώ ότι δεν πρέπει να πιεζόμαστε εμείς να κάνουμε κάτι με το ζόρι στον άλλο, απλά όντως συνειδητοποιώ ότι κάποιες φορές μπορεί να έκανα κάτι που δεν το ήθελα ίσως και τόσο ή το έκανα από συνήθεια. Επίσης, το σέβομαι ότι ο άλλος άνθρωπος δεν θέλει να κάνει στοματικό και δε θα πίεζα ποτέ κάποιον να κάνει κάτι που δε θέλει. Να πω και ότι ποτέ δε συνάντησα άντρα που δε θέλει να του κάνουν, και με γυναίκες φίλες σχεδόν ποτέ δεν έχει έρθει τέτοια συζήτηση δηλαδή να πει κάποια φίλη ξέρεις εμένα μ’ αρέσει ή δε μ’ αρέσει να κάνω/ να δέχομαι. Όμως θέλω να πω πως αυτοί οι συγκεκριμένοι που έχω στο μυαλό μου που δεν ήθελαν να κάνουν τότε, ήταν γενικά κάπως μισογύνηδες – χωρίς να σημαίνει βέβαια ότι και όσοι δεν είχαν πρόβλημα μ’ αυτό ήταν οκ στα υπόλοιπα, σαν συμπεριφορά π.χ. Όπως και να ‘χει δε θέλω να κάνω γενικεύσεις, δεν είναι και σωστό, προσωπική εμπειρία είναι. Η αλήθεια είναι ότι με χαλάει αν ο άλλος δεν θέλει να κάνει γιατί εμένα μ’ αρέσει πολύ, αλλά οκ σεβαστό ότι είναι και άνθρωποι που δεν τους αρέσει, δεν θέλουν.

    #105199

    Δεν πιστεύω ότι είναι υποχρεωτικό αν και εγώ το απολαμβάνω να το κάνω στον παρτενέρ μου. Με ανάβει ακόμα περισσότερο όταν ξέρω ότι του αρέσει. Μέχρι τώρα δεν μου έχει τύχει κάποιος να μην θέλει να ανταποδώσει.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 48 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.