Αυτό το θέμα περιέχει 0 απαντήσεις, έχει 1 φωνή, και ανανεώθηκε τελευταία από  matilda 3 μήνες, 3 εβδομάδες πριν.

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)
  • Συντάκτης

matilda
    Συμμετέχων

Καλησπέρα,

Είχα μια συνάντηση χθες με την μανατζερ μου την οποία ζήτησα εγώ να κάνουμε διότι ήθελα να συζητήσω το μέλλον μου στην εταιρία, αύξηση μισθού (μετά απο 20 μήνες στην εταιρία κλπ). Να σημειώσω οτι ζω και δουλεύω Λονδίνο τα τελευταία 10 χρόνια. Η μανατζερ Αγγλίδα.

Έθεσα λοιπόν τα θέματα μου και όχι μόνο δεν σταθήκαμε σε αυτά, αλλά κύριο θέμα συζήτησής μας ήταν η σχέση που έχω με συνάδελφο (Άγγλο) και όπου εμμέσως πλήν σαφώς μου είπε ότι οι ιδέες μου και η δουλειά μου δεν είναι δική μου αλλά είναι πράγματα που εκείνος μου λέει να κάνω.

Εγώ έφυγα απο την Ελλάδα δίχως λεφτά και ήρθα εδώ να χτίσω ένα καλύτερο μέλλον με τα προσόντα και τα πτυχία μου και μεγάλες προσπάθειες και την δουλεία στην εταιρία μόνη μου την βρήκα. Την σχέση την έχω τους τελευτείους 6 μήνες και δεν έχω δώσει κανένα δικαίωμα για τέτοια είδους σχόλια.

Δεν καταλαβαίνω από που προκύπτει το θέμα της και δεν δέχεται οτι είναι δική μου δουλειά. Δεν έχω δηλαδή δική μου προσωπικότητα και ιδέες επειδή είμαι γυναίκα και είμαι με κάποιον απο την εταιρία;

Φούστα Κλαρωτή
    Συμμετέχων

Εσύ τι απάντησες ; Πώς αντέδρασες; Υπάρχουν στη δουλειά σας μετρήσιμοι στόχοι ή κάτι αντίστοιχο τα οποία μπορείς να αποδείξεις ότι φέρνεις εις πέρας σωστά και γρήγορα ώστε να μην μπορεί να σου προσάψει τίποτα; Όπως το διαβάζω η μάνατζερ αφορμή βρήκε για να σου αρνηθεί αύξηση, προαγωγή ή να σε κάνει περισσότερο του “χεριού” της. Ολους αυτούς τους μήνες που είσαι στην εταιρεία τι feedback σου έδινε η συγκεκριμένη ή άλλοι συνάδελφοι;
    Επίσης αυτό που υπονόησε εκτός από βαθιά προσβλητικό για εσένα (θέλω να είναι ψύχραιμο το σχόλιό μου οπότε δε θα επεκταθω) είναι προσβλητικό και για το σύντροφό σου. Ο ίδιος τι λέει;

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.