Τοποθέτηση ετικέτας: , , ,

  • Αυτό το θέμα έχει 5 απαντήσεις, 6 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 3 έτη πριν από τον χρήστη Ανώνυμος.
Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #60925

    Between Worlds (she/her)
    Συμμετέχων

    Με αφορμή την παρότρυνση της Λένας να κάνει ομιλία TEDx: https://ampa.lifo.gr/apantiseis/agapiti-a-mpa-lena-giati-den-kaneis-omilia-sto-tedx/#comments-section, είδα, ότι πολλά άτομα ακούμε ποντκαστ.

    Επειδή, πάτησα feminism και μου έβγαλε παρά πολλά με τουλάχιστον μία ώρα το επεισόδιο, έχετε να προτείνετε κάποιο;

    Επίσης, υπάρχει ενδιαφέρον να ξεκινήσουμε ελληνικό;

    #61064

    on the road
    Συμμετέχων

    Η αλήθεια είναι ότι τα podcasts έχουν γίνει η νέα μου λατρεία! Στα ελληνικά αξιόλογο είναι το giatioxi όπου έδωσε συνέντευξη και η Λένα!

    #61519

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Αγαπημένο πολύ είναι το “The High Low”: a weekly pop-culture and current affairs podcast by hosts Dolly Alderton and Pandora Sykes από το οποίω παίρνω και πολλές ιδέες για βιβλία και σειρές, ωραία επιστημονικά είναι το podcast του Nature (“Nature Podcast”) και το “Science Vs”, για ενημέρωση “Economist Radio”, ενδιαφέρουσες συνεντεύξεις στο “Ctrl Alt Delete” της Emma Gannon

    #63524

    dev
    Συμμετέχων

    Συμφωνώ για το giati_oxi.Πολύ ωραίες συζητήσεις,και ειδικά για κάποιον που θα το μάθει τώρα θα εντυπωσιασθεί από το αρχείο των εκπομπών που ήδη υπάρχει.

    #98558

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Προτείνω το “the guilty feminist” και το “how to fail”, και τα 2 της Elisabeth Day.

    #98900

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Συμφωνώ απόλυτα για το giati oxi. Είναι ότι καλύτερο.
    Άλλα ελληνικά που ακούω εγώ είναι:

    The Key podcasts by Hers (από την γυναικεία οργάνωση Hers, ασχολείται με την γυναικεία ενδυνάμωση)

    sexethos (η υπέροχη σεξολόγος Μαρίνα Αρβανιτάκη αναλύει όλα τα θέματα ταμπού γύρω από το σεξ και τον αυνανισμό)

    Sex education by Onassis Stegi (podcasts από δυο φοιτητές με μια πιο χιουμοριστική διάθεση γύρω από το σεξ, την πορνογραφία και τον σεξουαλικό προσανατολισμό)

    Τελικά τα κατάφερες (Ο Φώτης Σεργουλόπουλος με την πιο πολύχρωμη θεματολογία που έχω συναντήσει)

    Women on Topic (Παραγωγή του γνωστού πλέον Women on Top, τα πάντα για την γυναικεία ενδυνάμωση και χειραφέτηση)

    Μπουλινγκ Lifo podcast (συγκλονιστικές ιστορίες ανθρώπων θύματα κακοποίησης)

    Sex Podcast με την Άντρη Κωνσταντίνου (ποικίλη θεματολογία γύρω από το σεξ με τη μορφή προσωπικών ιστοριών)

    Άννα Κ. Lifo podcasts (διασκεδαστικές συζητήσεις μεταξύ φοιτητών συνήθως, για την άποψη της νέας γενειάς πάνω σε διάφορα ζητήματα)

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.