Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 1 έως 7 (από 7 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #70942

    tsatsara
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα σε όλη την παρέα.
    Πρόσφατα διαγνωστηκα με καρκίνο του μαστού,έκανα αφαίρεση όγκου και πριν μερικές μέρες ξεκίνησα τις χημειοθεραπείες.
    Ήθελα να ρωτήσω αν έχει καμία από εσάς περάσει από αυτήν την διαδικασία (αν και το απευχομαι από καρδιάς) και αν θα την ενδιέφερε να μοιραστεί κάτι μαζί μας,έτσι,για να παίρνουμε θάρρος.
    Είστε όαση 😊

    #71208

    Between Worlds (she/her)
    Συμμετέχων

    Όλα καλά να πάνε!

    #71415

    Φούστα Κλαρωτή
    Συμμετέχων

    tsatsara μου, περαστικά γρήγορα !καλά έκανες και έγραψες εδώ! δεν έχω ίδια εμπειρία, αλλά από γυναίκες στο περιβάλλον μου βλέπω ότι είναι κάτι που ξεπερνιέται, υπάρχει ίαση και να και δύσκολος ο δρόμος μέχρι εκεί. Να μας λες τα νέα σου!

    #71520

    tsatsara
    Συμμετέχων

    Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!
    Ναι,όλα καλά θα πάνε γιατί δεν γίνεται να πάνε και αλλιώς 😉
    Πάντως πραγματικά χαίρομαι που δεν έχετε εμπειρία.
    Μια συμβουλή μόνο σε ολες.Να εξεταζεστε

    #72930

    yoyo
    Συμμετέχων

    tsatsara μου ελπίζω να είσαι καλά και δυνατή.Αν και χρόνια αναγνώστρια έκανα λογαριασμό για να σου απαντήσω.Παθούσα εδώ,πρόσφατα τελείωσα με τις ακτινοθεραπείες, μετά από έναν χειμώνα με χημειοθεραπείες κ αφαίρεση όγκου.. Για μένα ο τρόπος και η μόνη εναλλακτική για να το περάσω όσο πιο ανώδυνα γίνεται με δύο κόρες κάτω των 10 στο σπίτι, ήταν το χιούμορ,η ψυχραιμία,οι καλοί φίλοι και η πίστη.Μη σε φοβίσουν ούτε τα μαλλιά, τρίχες είναι (κι ας μην τολμάω ακόμα να βγάλω την περούκα κ να αποκαλύψω το άλλο χρώμα Κ άλλης υφής πλέον μαλλί μου) ούτε οι πόνοι, ούτε οι βελόνες.Η επιστήμη έχει προχωρήσει πάρα πολύ,αλλά και η ψυχολογία παίζει σημαντικό ρόλο.Ενας δύσκολος χρόνος είναι και τίποτα άλλο,ο,τι χρειαστείς ειμαι πραγματικά εδώ,μη διστάσεις.Σε φιλώ ❤
    Υ.Γ. Κορίτσια να εξετάζεστε,και όλα ξεπερνιούνται

    #72954

    tsatsara
    Συμμετέχων

    Πολύ χαίρομαι που τελείωσες και ελπίζω όλα να πάνε τέλεια από εδώ και πέρα!
    Ευτυχώς δεν με φοβίζει το καραφλο μου το κεφάλι.Ανακαλυψα ότι μου πάει κιόλας.
    Αυτό που λες πάντως για το χιούμορ και τους φίλους είναι τόσο μα τόσο σημαντικό.Ξαναβρηκα τους θησαυρούς μου δίπλα μου και νιώθω ευλογημένη!
    Επίσης είναι μονόδρομος το άτιμο οπότε…δεν μπορούν να γίνουν και πολλά.Μονο υπομονή.
    Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντηση σου να ξέρεις!🥰

    #73534

    Charlie Tsaplin
    Συμμετέχων

    Η μαμά μου τον χειμώνα είχε έναν όγκο και έκανε χημειοθεραπείες και ακτινοθεραπείες. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά. Δεν ήμουν κοντά της όλη την περίοδο που το πέρασε αυτό όμως ήμουν εκεί εγκεφαλικά και συναισθηματικά. Εύχομαι και πιστεύω να βγείτε δυνατή μετά από όλο αυτό.

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 1 έως 7 (από 7 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.