• Αυτό το θέμα έχει 5 απαντήσεις, 6 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 4 έτη, 2 μήνες πριν από τον χρήστη Ανώνυμος.
Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #60918

    SoPhie Franny Cappa
    Συμμετέχων

    Πολύ καλή ιδέα! Δουλεύω σε τέτοιο περιβάλλον και πραγματικά κάθε μέρα εκνευρίζομαι. Γυναίκα γιατρός και μάλιστα σε φυλακές. Σεξισμός από συναδέλφους, ασθενείς, φυλακες. Και μάλιστα στο εξωτερικό. Επειδή είναι λίγο ιδιαίτερος ο χώρος εργασίας μου δεν ξέρω αν ενδιαφέρει κανέναν. Αλλά πραγματικά σε όλη τη διαδρομή της εργασίας μου (μετά από τις σπουδές που οι πιο πολλές ήταν γυναίκες) ο σεξισμός φανερός η και πιο καλυμμένος καλά κρατεί. Ενδεικτικά να πω πως η ειδικότητα μου είναι γυναικοκρατούμενο. Παρόλα αυτά σε όλες τις ανώτερες θέσεις το 90% είναι άνδρες για κάποιον ανεξήγητο λόγο. Οι γυναίκες που ανέβηκαν χωρίς τις πλάτες κάποιου μετρημένες στα δάχτυλα. Πίστευα πως ήταν ελληνικό φαινόμενο πιο πολύ. Και όμως σε μια από τις πιο ανεπτυγμένες χώρες της Ευρώπης ισχύει το ίδιο. Δουλεύοντας στις φυλακές δε είναι κ πιο εμφανές από το νοσοκομείο. Αν σας ενδιαφέρει θα σας πω την ιστορία μου και εγώ !

    #60951

    cyora
    Συμμετέχων

    Ναι, φυσικά να μας την πεις. Ακουγεται εξαιρετικά ενδιαφερουσα!

    #60946

    Ηλιοστάλλακτη
    Συμμετέχων

    Ναι να μας πεις!!

    #61012

    Αμπα
    Συμμετέχων

    Πες μας, έχει τεράστιο ενδιαφέρον

    #61175

    TER
    Συμμετέχων

    Πες μας, εχω σκάσει απο περιέργεια!

    #61511

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Φυσικά και να πεις την ιστορία σου! Και που ξέρεις, ίσως τελικά να μην διαφέρει και τόσο από τις ιστορίες που διαδραματίζονται σε πιο “κανονικά” περιβάλλοντα

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.