• Αυτό το θέμα έχει 0 απαντήσεις, 1 φωνή και ενημερώθηκε τελευταία φορά 4 έτη, 1 μήνα πριν από τον χρήστη Ανώνυμος.
Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #65136

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Ημουν σε ενα γαμο 4 χρονια …ο οποιος απο το 1ο μηνα της σχεσης με πιεζε να μαθει για το παρελθον μου και απειλουσε να με χωρισει αν δεν λεω αληθεια.Επαιρνε τηλ γνωστους για να μαθει κλπ. Μετά από 2 μηνες περιπου του λεω τα παντα για ολους 11 στο συνολο που ειχα συνευρεθει και ημουν 23 τοτε.Εν τω μεταξυ κανενα δικαιωμα μεσα στη σχεση ποτε…ακομα και τουαλετα να πηγαινα το ηξερε. Με εβριζε καθε μερα ,λεγοντας πως δεν του αξιζω(εκεινος ειχε κανει τα τριπλασια ),οτι ειμαι ευκολη,οτι δεν θα βρω καποιον για σοβαρα και οτι δεν μου αξιζει να εχω σχεση.Ολα αυτα τα χρονια η ιδια ιστορια.Μην πειτε γιατι το ανεχτηκα μετα απο ολα αυτα το πιστεψα οτι δεν θα βρω κανενα… χωριζουμε και παει κι εγω δεν ξερω με ποσες και μου το λεει ο ιδιος…εγω τιποτα…παρολα αυτα εγω συνεχιζω να ειμαι το π…νακι… Ωσπου εφτασε στο σημειο να με χωρισει γιατι δεν αντεχει το πριν απο κεινον αλλα μαγαπαει και ξερει οτι δεν θα βρει καμια σαν εμενα αλλα δεν αντεχει αλλο να κλαιει…κι εγω εδω να προσπαθω να ξεπερασω αυτον αλλα και να νιωσω οτι αξιζω …αξιζω να αγαπηθω να κανω οικογενεια…αξιζω μετα απο 12 πλεον αποτυχημενες προσπαθειες ,που ο καθενας εκανε το μακρυ και το κοντο του…να αναζητησω αυτο που πραγματικα θελω. Λες και ο αριθμος αυτος ειναι που με κανει ανηθικη και να μην αξιζω ..Tώρα λοιπόν είμαι στη φάση που δεν εχω κανένα μέσω κοινωνικής δικτύωσης έχω εξαφανιστεί από παντού …και έκανε φιλους στο fb ατομα απο το σόι μου , για να με βρει…διαδικασια του διαζυγιου δεν εχει ξεκινησει ,ισως λογω οικονομικου.Αλλα εγώ ακόμα αναρωτιέμαι άραγε τι αγάπη είναι αυτή;;Αν όντως με αγαπούσε δεν θα τα αψηφούσε όλα αυτά;;

    #65212

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Κορίτσι μου, ο χωρισμός με έναν τέτοιο άνθρωπο είναι ό,τι καλύτερο μπορεί να σου συμβεί. Σε παρακαλώ, μην πιστεύεις στο “η αγάπη τα αψηφάει όλα”.
    Μίλα σε κάποιον άνθρωπο εμπιστοσύνης σου και κάλεσε το 15900 για να σε καθοδηγήσουν (δωρεάν είναι). Έπειτα, άρχισε να ψάχνεις για λύσεις ψυχολογικής υποστήριξης, όπως για δημοτικά κέντρα ψυχικής υγείας.
    Όσον αφορά το διαζύγιο, έχεις μιλήσει με δικηγόρο; Αν όχι, κάνε μια αναγνωριστική επίσκεψη και με την ευκαιρία, να τ@ ενημερώσεις για τα θέματα βίας.

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.