Τοποθέτηση ετικέτας: , ,

  • Αυτό το θέμα έχει 7 απαντήσεις, 2 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 4 έτη, 9 μήνες πριν από τον χρήστη Ανώνυμος.
Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 1 έως 8 (από 8 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #45881

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Προσπάθησα να είμαι όσο πιο διακριτικός γίνεται με τη λέξη “ολοκλήρωση”. Ελπίζω να είναι κατανοητό τι εννοώ.

    Υπάρχουν ασυνήθιστοι ή “περίεργοι” τρόποι με τους οποίους μπορείτε να φτάσετε σε αυτό το σημείο; Είτε μόνες/οι είτε με σύντροφο.

    #46164

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Ένας πολύ ασυνήθιστος (ή μήπως όχι) με τον οποίο μπορώ να ολοκληρώσω είναι όταν πιέζω τους κάτω κοιλιακούς! Το ανακάλυψα όταν ήμουν 17 χρονών παιδάκι και ξεκίνησα γυμναστήριο. Το καθημερινό πρόγραμμα περιλάμβανε, μεταξύ άλλων, μία άσκηση στο δίζυγο. Εκεί όπου ανεβαίνει κανείς και σηκώνει λυγισμένα (ή τεντωμένα για αύξηση δυσκολίας) τα πόδια ψηλά. Κάθε φορά, λοιπόν, που έκανα τη συγκεκριμένη άσκηση, αισθανόμουν κάτι… όμορφο, χωρίς ωστόσο να μπορώ να προσδιορίσω τι ήταν. Και πάντα, βέβαια, σταματούσα στα σετ και επαναλήψεις που μου είχε βάλει ο γυμναστής.

    Μία μέρα, ενώ έκανα την άσκηση και αισθανόμουν τη γνωστή όμορφη αίσθηση, αποφάσισα να συνεχίσω με περισσότερες επαναλήψεις. Συμπτωματικά εκείνη την ώρα, λίγα μετρά μπροστά από εμένα, ήταν μία κοπέλα περίπου 30 ετών, η οποία είχε ξαπλώσει μπρούμυτα και γύμναζε τους δικεφάλους των ποδιών. Την κοπέλα την είχα δει και άλλες φορές, όμως δεν είχα δώσει πότε σημασία ούτε χάζευα πώς κάνει τις ασκήσεις. Ωστόσο, εκείνη τη στιγμή, όσο έκανα επαναλήψεις στο δίζυγο και πιέζονταν οι κάτω κοιλιακοί, είδα και εκείνη να κάνει την άσκηση και ξαφνικά μου φαινόταν η πιο ωραία κοπέλα στον κόσμο! Και κάποια στιγμή έφτασα στο αποκορύφωμα έτσι απλά! Χωρίς στύση, χωρίς το παραμικρό άγγιγμα! Και, βέβαια, μετά δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου, οπότε έφυγα διακριτικά για το σπίτι, χωρίς να ολοκληρώσω το υπόλοιπο πρόγραμμα.

    Λίγο καιρό μετά που έκανα σχέση με μία συμμαθήτριά μου από το λύκειο. Μια μέρα στο τηλέφωνο λέγαμε για τη συγκεκριμένη άσκηση και μου λέει γελώντας: ‘Εγώ δεν την κάνω αυτή γιατί κατουριέμαι!’. Και της απαντάω: ‘Κι εγώ το ίδιο!!’. Που να ήξερε ότι εγώ άλλο πάθαινα αλλά ντρεπόμουν να το πω. Εκτός αν το ίδιο εννοούσε κι εκείνη.

    Πάντως, η πλάκα είναι ότι όσο γυμνάζονταν οι κάτω κοιλιακοί, μετά ήταν πολύ πιο δύσκολο να πετύχω κάτι τέτοιο, γιατί έπρεπε να κάνω πάρα πολλές επαναλήψεις! Εκτός αν αύξανα το επίπεδο δυσκολίας, π.χ. σηκώνοντας τα πόδια τεντωμένα.

    Το εντυπωσιακό είναι ότι πλέον, που δεν είμαι τόσο γυμνασμένος όσο τότε, αν κρεμαστώ (σαν τη μαΐμού ένα πράγμα) από ένα μονόζυγο, σηκώσω τα πόδια σε ορθή γωνία και τα διατηρήσω εκεί, σε 10-15 δευτερόλεπτα έχω τελειώσει! Ίσως και λιγότερα από 10.

    Παλιότερα σκεφτόμουν πώς θα μπορούσα να ενσωματώσω κάτι τέτοιο με την εκάστοτε σύντροφό μου. Το μόνο που σκέφτηκα που λογικά θέλει πολλή πατέντα, ήταν κατά τη διάρκεια pegging. Κολλημένος στον τοίχο, να κρεμιέμαι ελάχιστα από κάπου (δεν ξέρω από πού), η κοπέλα να χρησιμοποιεί το strapon και να φτάσουμε με αυτό τον τρόπο στο τελείωμα. Η φαντασία οργιάζει…

    #46323

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Μονόζυγο πόρτας;

    #46357

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Ναι, Curious!

    Κάποια επιστημονική εξήγηση θα υπάρχει για αυτό.

    #46576

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Ως ασυνήθιστος τρόπος ολοκλήρωσης υπάρχει και το thinking off.
    Να τελειώνεις δηλαδή μόνο μέσω φαντασιώσεων, ίσως με συνοδεία διακριτικών κινήσεων ποδιών ή kegels.

    #46575

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Ψάξε για το coregasm. Τυχερός είσαι, αυτό που διάβασα λέει είναι πιο συχνό στις γυναίκες.

    Δε μου λες, το αποκορύφωμα σε αυτή την περίπτωση ήταν η αίσθηση του οργασμού, η εκσπερμάτωση ή και τα 2;

    #46585

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Curious,
    πολύ ενδιαφέρον έχουν οι αναρτήσεις σου. Την έννοια του “thinking off” δε τη γνώριζα. Φοβερό να μπορεί κάποια ή κάποιος να έρθει σε οργασμό μόνο μέσω φαντασιώσεων και διακριτικών κινήσεων!

    Έκανα μία μικρή αναζήτηση και για τις ασκήσεις Kegels. Θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι ανάλογο κάποια στιγμή. Μου έκανε εντύπωση που γράφει σε ένα άρθρο ειδικά για του άνδρες “Trains you to orgasm without ejaculating”. Πολύ ενδιαφέρον.

    Επίσης, δε γνώριζα την έννοια του coregasm ούτε είχα αναφέρει πουθενά τον ασυνήθιστο αυτό τρόπο ολοκλήρωσης γιατί ντρεπόμουν. Δεν είχα μπει ποτέ στη διαδικασία να ψάξω αυτό που παθαίνω με συγκεκριμένες ασκήσεις. Χαίρομαι ιδιαίτερα που αναφέρθηκες σε αυτό και ήδη έχω ξεκινήσει να διαβάζω σχετικά. Είδα, όπως είπες και εσύ, ότι κυρίως στις γυναίκες συμβαίνει κάτι τέτοιο. Οπότε, ναι, μάλλον είμαι τυχερός! Θα ψάξω να δω και για άλλες ασκήσεις, πιο απλές από το να χρησιμοποιώ το μονόζυγο, μήπως μπορούν να οδηγήσουν σε κάτι τέτοιο.

    Όσον αφορά την ερώτησή σου, το αποκορύφωμα είναι και τα δύο… και η αίσθηση του οργασμού και η εκσπερμάτωση.

    Θα αναφερθώ λίγο στην ευχάριστη αίσθηση που νιώθω όσο κάνω την άσκηση. Ελπίζω να το εξηγήσω καλά ώστε να είναι κατανοητό. Συνήθως βλέπουμε/αγγίζουμε κάτι, το οποίο μας κάνει να αισθανόμαστε όμορφα και έπειτα θέλουμε να κάνουμε ό,τι είναι να κάνουμε. Με το coregasm μου συμβαίνει το ανάποδο. Πρώτα νιώθω όμορφα κάνοντας την άσκηση και μετά η εικόνα που έχω μπροστά μου γίνεται ερεθιστική (π.χ. η κοπέλα που αναφέρω στο αρχικό post και που ποτέ δεν την είχα δει με αυτό τον τρόπο). Καταπληκτική αίσθηση.

    Το, επίσης, αξιοσημείωτο, είναι ότι μετά δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου. Κάτι που δε μου συμβαίνει τόσο έντονα στην περίπτωση του σεξ ή αυνανισμού.

    #46930

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Περί thinking off, είχα διαβάσει ότι ερευνητές είχαν παρακολουθήσει τι συμβαίνει στον εγκέφαλο μιας γυναίκας την ώρα που το έκανε (Barbara Carrellas) και όντως είδαν τις σχετικές περιοχές του εγκεφάλου να ενεργοποιούνται.

    Πριν κάποια χρόνια είχα βρει ένα online βιβλίο που είχε πληροφορίες για το πώς μπορεί να καταφέρει ένας άντρας να έχει οργασμό χωρίς εκσπερμάτωση και κατ’ επέκταση πολλαπλούς οργασμούς. Δε θυμάμαι αρκετά για να σου πω αν έδινε περισσότερες πληροφορίες από το άρθρο που βρήκες.

    Το coregasm όντως το αναφέρουν σαν ασεξουαλικό οργασμό, το οποίο συνάδει με αυτά που λες. Το αναφέρουν και ως exercise induced orgasm.

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 1 έως 8 (από 8 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.