Τοποθέτηση ετικέτας: , ,

  • Αυτό το θέμα έχει 13 απαντήσεις, 7 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 3 έτη, 7 μήνες πριν από τον χρήστη Ανώνυμος.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 15 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #79587

    Γεια σας!

    Το Διάφανο Σελοφάν πρότεινε να μαζευτούμε εδώ να κάνουμε τη δουλειά μας με την απομαγνητοφώνηση.

    Μέχρι τώρα έχουμε 12 podcasts κι έχει απομαγνητοφωνηθεί το πρώτο.

    Τα παραθέτω.

    1 Mitsi-done

    2 Πόντια Ιντερνάσιοναλ- το πήρε η Karlee

    3 Ι am the law-το πήρε η chinΦλουρ

    4 Μαρίνα Μπούζη- το πήρε το Διάφανο Σελοφάν

    5 Lioness-το πήρε η Ter

    6 Origami Lover-το πήρε η Ter

    7 Λασκαρίνα

    8 Εξωγήινη-το πήρε η bruja

    9 Μαύρο Γατί

    10 Τσιτσίγκειος Πένα

    11 Cycling In the Rain-το πήρα εγώ

    12 Μιμόζα-το πήρε η μ’αρέσει να χορεύω

     

    Μένουν 6. Όσες και όσοι πιστοί προσέλθετε. Τις απομαγνητοφωνήσεις μπορείτε να τις στείλετε στο ‘liakakou@lifo.gr’ ή να τις επικολλήσετε εδώ. Θα τις δω όπως και να’χει. Μένει να δούμε πώς θα τ’ανεβάσουμε. Λέτε να γίνουν ξεχωριστά ποστ, καρφιτσωμένα σχόλια κάτω από κάθε podcast ή και τα δύο;

    UPDATE

    Προστέθηκαν τα εξής podcasts:

    13)Little Wolf
    14)Σαπφώ Καρδιακού
    15)Jean Grey
    16)Anna
    17)Κική Τσιλιγγερίδου
    18)Φούστα Κλαρωτή

    Δοκίμασα απομαγνητοφώνηση με google docs αλλά δεν ‘έπιανε’ τις λέξεις. Αν θέλετε να πάρετε κάποιο από αυτά, στείλτε μου μέιλ αλλιώς θα προγραμματίσω να τα κάνω. Με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο πάντως θ’ανέβουν 🥰

     

    #79599

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Τέλεια!
    Εγώ θα έλεγα ότι ίσως είναι καλύτερα να στέλνουμε το τελικό αποτέλεσμα στο email σου αφενός για να διορθώσεις ο,τι χρειάζεται, αφετέρου για να μη γεμίζουμε το φορουμ, αφού τα περισσότερα podcast είναι μεγαλουτσικα. Εδώ μπορούμε να αναφέρουμε το ποια αναλαμβάνει τι και αν υπάρχει κάποια δυσκολία σε κάτι να βοηθάμε. Επίσης, άνθρωποι είμαστε μπορεί κάτι να τύχει, μπορεί ν’ αναφερθεί εδώ και να το αναλάβει όποια έχει το χρόνο. Τώρα το πώς θ’ αναρτηθεί…νομίζω κάτω από κάθε podcast είναι αυτό που βολεύει σίγουρα.

    #79666

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Λασκαρίνα, έστειλα στο mail την απομαγνητοφώνηση της Μιμόζας. Αν δεν το έλαβες πες μου….

    #79683

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Παρομοίως, αν υπάρχει πρόβλημα ή θέλεις ν’ αλλάξω κάτι ενημέρωσέ με. Θα είχα το χρόνο ν’ αναλάβω κι άλλο podcast αν δεν μοιράστηκαν όλα και αν φυσικά ήταν ικανοποιητικό το αποτέλεσμα του προηγούμενου.

    #79875

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Παίρνω εγώ της Λασκαρίνας.

    #80067

    amazon
    Συμμετέχων

    Καλημέρα στην παρέα!
    Μπορώ να πάρω το Μαύρο Γατί!

    #80014

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Little wolf της Λασκαρίνας το ετοίμασα κ της το έχω στείλει ήδη!

    #80207

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Μπράβο ρε σεις! Έχει μείνει δηλαδή το podcast από Τσιτσιγκειο Πένα και Little Wolf;

    #80373

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Καλησπέρα σε όλους. Παίρνω την Τσιτσίγκειο Πένα. Μέας στην εβδομάδα θα το στείλω.

    #80516

    Λουκρητία, μην πάρεις την Τσιτσίγκειο, έχει γίνει. Όλα έχουν γίνει. Αν θες κι έχεις χρόνο, μπορείς να πάρεις της Little Wolf;

    #80517

    UPDATE ΑΠΟΜΑΓΝΗΤΟΦΩΝΗΣΕΩΝ: Έχουμε τελειώσει και τα 12 🥳 . Έχω κάνει update και δεν ανανεώνεται το αρχικό μου ποστ με τίποτα. Άν κάποια θέλει να πάρει κάτι στο μέλλον, έχουμε μόνο της Little Wolf και όσα έρχονται. Η TER βρήκε τρόπο να γίνεται σχεδόν αυτόματα μέσω google docs. Θα τον δοκιμάσω σύντομα και θα γράψω εδώ οδηγίες σε περίπτωση που θέλει κάποια να το τσεκάρει. Είστε όλες υπέροχες. Σας ευχαριστώ πολύ για τον κόπο, τον χρόνο και την διάθεσή σας🥰. Αν μου’χετε στείλει μέιλ και δεν έχω απαντήσει, το έχω δει και θ’απαντήσω συντομότατα. Καλή εβδομάδα!

    #80590

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Είσαστε όλες υπέροχες! Διαβάζω τις απομαγνητοφωνήσεις και είμαι πανευτυχής που μπορώ να καταλάβω τι λένε στα podcast! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Σας καρδουλώνω όλες. 🙂 <3

    #80718

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Είχα ξεκινήσει της Little Wolf αλλά δεν το ολοκλήρωσα γιατί περίμενα κάποιο update, σε περίπτωση που είχε ολοκληρωθεί. Μπορώ να το συνεχίσω αν δεν το έχει αναλάβει κάποια. Αν θέλετε στείλτε μια ενημέρωση.
    Για τα επόμενα θα έλεγα να συνεχίσουμε να πεταγόναστε όταν βγαίνει ένα podcast και να δηλώνουμε αν ξεκινάμε κάτι.

    Υ.Γ. Ismini, ένα μεγάλο μπράβο σε σένα! Ήσουν η αιτία και η αφορμή μαζί για να ξεκινήσει όλο αυτό και είδαμε στην πορεία πόσες αναγνώστριες μπορούν να υπάρχουν που αντιμετωπίζουν τις ίδιες δυσκολίες, ενώ οι λύσεις υπάρχουν.

    Υ.Γ Σ’ ένα επόμενο level τα κείμενα θα μπορούσαν ν’ αποκτήσουν φωνή, για τα άτομα με προβλήματα όρασης ☺.

    #81259

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Συμφωνώ απόλυτα Διάφανο Σελοφάν για την προσβασιμότητα ατόμων με προβλήματα όρασης! Νομίζω ότι μπορώ να βρω άκρη αν χρειάζεται, τουλάχιστον δυο άτομα γνωρίζω που θα μπορούσαν να μας κατευθύνουν σχετικά με το ζήτημα αυτό με τα άτομα με πρόβλημα όρασης. Η μία είναι μια κοπέλα που έχει πρόβλημα όρασης και που σίγουρα θα ξέρει πως γίνεται να αποκτήσουν φωνή τα κείμενα και η άλλη κοπέλα είναι υποτιτλίστρια αλλά είχε συνεργαστεί με άτομο που είχε κάνει την περιγραφή σε μια ταινία του Βούλγαρη για τα άτομα με προβλήματα όρασης. Λασκαρίνα, αν σας ενδιαφέρει, πείτε μου να μιλήσω στις δυο κοπέλες αυτές αν ξέρουν σχετικά με το ζήτημα αυτό και να σας φέρω σε επαφή. 🙂

    #83717

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Λασκαρίνα αν θέλεις κάνε ένα update για το τι έχει μείνει στις απομαγνητοφωνήσεις των podcast, αν δηλαδή έχετε προχωρήσει και σε άλλες ή μείναμε στα παραπάνω, αν υπάρχει κάτι να βοηθήσω-ουμε.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 15 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.