• Αυτό το θέμα έχει 23 απαντήσεις, 15 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 2 έτη, 10 μήνες πριν από τον χρήστη myrtilo.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 24 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #64305

    itszenia
    Συμμετέχων

    Δεν ξέρω πως ακριβώς να ξεκινήσω. Οι σκέψεις μου είναι αρκετά μπερδεμένες και θα προσπαθήσω να τοποθετηθώ όσο καλύτερα μπορώ! Είχα σχέση ενάμιση χρόνο μαζί με έναν πολύ καλό άνθρωπο, όμως λόγω κοινής εργασίας -όλη μέρα -όλη νύχτα μαζί, κουράστηκα..έτσι λοιπόν μου κέντρισε το ενδιαφέρον κάποιος αλλος…Για να μη τα πολυ λέω, αναπτύχθηκε μια ιδιαίτερη σχέση μαζί του. Πήρα το ρίσκο λοιπόν να χωρίσω για εκείνον.
    Εδώ κι έναν χρόνο είμαι μαζι του. Όμως όχι ακριβώς..για ένα διάστημα (για οκτώ μήνες) με έκανε να τον περιμένω για να είμαστε σε σχέση. Ήθελε λέει να με εμπιστευτεί γιατί φοβόταν πως όπως άφησα τον πρώην φίλο μου για εκείνον, θα μπορούσα να το κάνω πολύ εύκολα και μαζί του. Οκτώ μήνες βγαίναμε. Βγαίναμε όμως σε χώρους απομερους. Δεν με εμφανιζε σε δημόσιους χώρους ούτε σε social media. Εννοείται τα δικά μου ήταν όλα κλειστά για να με “εμπιστευτεί”. (Φθηνές δικαιολογίες)
    Αυτούς τους απαίσιους οκτώ μήνες ήμουν χωρίς φίλες (γιατί όλες ήταν κακή επιρροή για εμένα), κλεισμένη στο σπίτι μου ολόκληρο το καλοκαίρι, εκείνος έβγαινε και περνούσε καλά με τους φίλους του, τις φίλες του..έκανε οτιδήποτε ήθελε εκείνος .. κατηγορούσε εμένα ότι κάνω ότι θέλω, ενώ εγώ δεν έκανα απολύτως τίποτα.. Περίμενα τον πρίγκιπα να έρθει να με ελευθερώσει από το σπίτι.( Μπορείτε να με φωνάζετε Ραπουνζέλ) Ό,τι δε συμφωνούσε με αυτά που εκείνος ήθελε, ήταν λόγος για να με “απειλεί” πως θα βγει με την μία και την άλλη. (Κορίτσια που παρουσίαζε ως φίλες και φυσικά δεν γνώρισα ποτέ καμια γιατί δεν πίστεψα ποτέ την ιστορία.) Τα έβλεπα όλα, αλλά ότι κι αν έλεγα εγώ, το εβλεπε ως αστείο και τα προσπερνούσε. Δεν με έπαιρνε στα σοβαρά. Δεν ξέρω γιατί καθόμουν έτσι χωρίς να κάνω κάτι πιο δραστικό. Εγώ πριν τον γνωρίσω δεν σήκωνα πολλά πολλα. Αν κάτι δε μου άρεσε το τελείωνα χωρίς δεύτερη σκέψη. Μαζί του όμως όλα άλλαξαν προς το κακό…Είχε τον πλήρη έλεγχο ..τον άφηνα…
    Αφού πέρασαν αυτοί οι οκτώ μήνες, μου ζήτησε να είμαστε μαζί επίσημα, κι αυτό μονάχα γιατί μίλησα στους δικους του ανθρώπους (χωρίς να το γνωρίζει), του μίλησαν και του έβαλαν να το πω μυαλό (για λίγες μερες)..
    Έμαθα πια ότι αυτούς τους οκτώ μήνες έβγαινε με μια ακόμη κοπέλα που πάντα κοροϊδευτικά έλεγε πως την κρατά ως καβαντζα… κατηγορούσε πάντα ότι εγώ το κάνω αυτό…για ό,τι με κατηγορούσε το είχε ήδη κάνει εκείνος..
    Σήμερα, μετα από 5 μήνες από την “πρόταση” να είμαστε ζευγάρι έχω να προσθέσω πως φλέρταρε σε προφίλ στο ig,(σε εμένα μιλούσε αλλά δε το ήξερε πως είμαι εγώ, άραγε σε πόσες ακόμη την έχει πέσει που δε το γνωρίζω και δε θα το μάθω ποτέ?!) έψαξα λίγο το κινητό του εχθές και βρήκα αποθηκευμένες φωτογραφίες άλλων γυναικών… τα ξέρει όλα γιατί μίλησα…δε θα κρατήσω ξανά το στόμα μου κλειστό! Δεν αντέχω άλλη κοροϊδία. Πονάω! Κλαίω κάθε μερα που τα σκέφτομαι…δε μπορώ να ξεφύγω από τις σκέψεις μου…
    Καθομουν και επέμενα γιατί πίστευα πως θα αλλάξει..απο την αρχή πίστευα σε αυτό, σε εμάς…τι πάει λάθος μαζί μου; Είμαι συναισθηματικά άδεια αυτή τη στιγμή, δε ξέρω πως νιώθω πια….με έχει διαλύσει αυτός ο έλεγχος που μου ασκεί. Δεν έχω ζωή, έχω μόνο εκείνον..Έχω προσπαθήσει να τον αφήσω όμως πάντα με κάνει να το μετανιώνω γιατί παίζει παιχνίδια μυαλού. Ξέρει να παίζει και δε χάνει ποτέ.
    Πώς θα ξεφύγω;
    Βοήθεια!

    #64511

    kissed by fire
    Συμμετέχων

    Κορίτσι μου γλυκό! Μια αγκαλια απο εμένα! Αρχικά θα σου πω να μη καταπιέσεις το συναίσθημα σου. Κλάψε αν αυτό σου βγαίνει και δώσε χρόνο στον εαυτό σου να θρηνήσει την απογοήτευση που εισέπραξε. Όλο αυτό είναι ενα βίωμα που θα σε πάει μπροστά και θα σε κάνει να καταλάβεις πόσο δυνατή είσαι. Έκανες το πρώτο βήμα συνειδητοποιώντας οτι αυτός ο άνθρωπος δε σου ταιριάζει. Δε σου αξίζει ο τρόπος που σου φέρθηκε. Από αυτά που λες φαίνεται οτι του έχεις δώσει δυνάμεις να σε εξουσιάζει. Τι σημαίνει ξέρει να παίζει; Εσύ του επιτρέπεις να μπαίνει στη ζωή σου. Κάθε λεπτό που αφιερώνεις σε αυτό το στερείς απο εσενα κοπελάρα μου. Επικεντρώσου στον εαυτό σου. Αναλογίσου τι σου αρεσει να κάνεις και κάντο. Υπήρχες πριν απο αυτόν! Ημαρτον δεν έχει το χρυσό Γιακουμή. Βάλε όρια και προστάτεψε τον εαυτό σου γιατι κανείς δε θα το κάνει για εσένα. Μόνο όταν αρχίσεις να αγαπάς τον εαυτό σου και να μην κάνεις καμια εκπτωση σε βαρος του θα ξεφύγεις. Φυσικά δε θα γίνει σε μια μέρα αλλά είναι μια διαδικασία που αν θεωρείς οτι δε μπορείς να την κάνεις μόνη σου και θέλεις να δεις τα μοτιβα πίσω από την επιλογή μη διστάσεις να αναζητησεις βοήθεια από ψυχολόγο. Καλή δύναμη εύχομαι!!!

    #64533

    Sailor Earth
    Συμμετέχων

    Αχ πόσο στεναχωριέμαι όταν ακούω τέτοιες ιστορίες. Αλλά το χειρότερο, δεν εκπλήσσομαι πλέον. Η κακία τους δεν έχει όρια! Λοιπόν αυτός ο ΤΙΠΟΤΑΣ (το γράφω με κεφαλαία για να το εμπεδώσεις κι εσύ και να μην χωράνε αμφιβολίες) νιώθει σουλτάνος με το να ξέρει ότι σου ασκεί εξουσία και παράλληλα παίζει και με άλλες. Έχει φτιάξει το χαρεμι του και νομίζει ότι κάποιος είναι. Και τώρα σου κάνει την τιμή να γίνεις η πρώτη του χαρεμιού έτσι; Από τη μία μου ακούγεται τόσο γελοίο κι αστείο να κυκλοφορεί ελεύθερη μια τέτοια άμπαλη και κακοφτιαγμένη καρικατούρα, από την άλλη είναι τραγικό και εξοργιστικό που υπάρχουν τόσο νάρκισσοι και σκατόψυχοι άνθρωποι και νομίζουν ότι είναι και θεοί. Είχα μπλέξει 4 μέρες με έναν τέτοιο. Στην 4η μέρα πραγματικά αναρωτιόμουν γιατί να συνεχίσω να ασχολούμαι με ένα καρασούργελο; Και κάτι τέτοιες “πλάκες” έκανε όπως ο δικός σου. Που μόνο πλάκες δεν είναι. Φτύστον. Ήρθε η ώρα να πάρεις τη ζωή στα χέρια σου. Αν νιώθεις θυμό, εξωτερίκευσέ τον, πες του πόσο σκουπίδι είναι, ρίξτου σφαλιάρα και κάντον βούκινο σε όλους αλλά προς θεού μην συνεχίσεις άλλο αυτή τη “σχέση” έκτρωμα! Οι κατηγορίες του ασχολίαστες και γελοίες. Ασχολήθηκες πάρα πολύ και πρέπει να καταλάβεις ότι αξίζεις πολύ παραπάνω από αυτό. Άρχισε να βγαίνεις με τις φίλες σου και με άλλους και μπλόκαρέ τον από παντού.

    #64547

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Λυπάμαι για το στόρυ σου. Σαν μια 3η άσχετη, που δεν γνωρίζω όλες τις απόψεις, έχω να πω : 1) αν σου χτυπάει το ότι χώρισες για να είσαι μαζί σου μια ζωή, όχι δεν είναι ο άνθρωπός σου. Δεν κορόιδεψες κανέναν, δεν (εξ)απάτησες κανένα. 2) Αν κλαις και πονάς κάθε μέρα ενώ είσαι σε “σχέση”, τι χειρότερο να πάθεις αν χωρίσεις? 3) Ένα καλοκαίρι μέσα στο σπίτι δεν θα το άντεχε κανείς, εκτός αν εκούσια πήγαινε για ασκητισμό. 4)Πως είναι κακή επιρροή οι φίλες σου? Τις γνώρισε 1-1 προσωπικά? Ή μήπως σου είπαν τρέχα, αυτός είναι μάπα και αυτός τις έβαλε black list? Το δίκιο είναι όταν ένας βγαίνει και διασκεδάζει, το ίδιο πρέπει να κάνει και η άλλη πλευρά. Λυπάμαι που θα στο πω, αλλά νομίζω ότι έχεις δεχτεί ψυχολογική και λεκτική κακοποίηση και ας λες ότι έχεις τοξική σχέση. Όταν κάποιος σε αναγκάζει να κρυφτείς από τον κόσμο και τις παρέες, σου λέει ότι επειδή χώρισες τον προηγούμενο για εμένα δεν σε εμπιστεύομαι (αν δεν έχει χρησιμοποιήσει ευθέως όρους παρεμφερείς με τη λέξη πόρνη, τότε αυτό σου λέει εμμέσως) και σε κάνει να υποφέρεις και να ξεροσταλιάζεις για λίγη προσοχή του, τι κάνεις? Προσωπικά, προτείνω, ΠΟΛΥ προσεκτικά, μίλα με τους δικούς σου ανθρώπους – φίλους και οικογένεια και δες ποιοι μπορούν να σε δεχτούν μετά το άκυρο που τους έριξες- και σχεδίασε την έξοδο σου από αυτή τη σχέση, που επηρεάζει και την προσωπική και την επαγγελματική σου ζωή. Αλλά και πάλι είμαι μία άγνωστη και άσχετη σε ένα φόρουμ, δεν ξέρω τι θέλεις και τι χρειάζεσαι. Καλή τύχη και άλλο κακό να μη σε βρει!

    #64554

    itszenia
    Συμμετέχων

    Καταρχάς σας ευχαριστώ όλες σας για τον χρόνο που αφιερώσατε για να μου απαντήσετε!
    Θέλω να μοιραστώ μαζί σας κάτι ακόμη που με απασχολεί και με τρώει. Πριν από εκείνον είχα λογαριασμό στο Instagram, από εκεί κιόλας ήρθαμε σε πρώτη επαφή. Στην αρχή της ιστορίας μας στους πρώτους τσακωμούς (που ήταν και το μεγαλύτερο μέρος της σχέσης μας έτσι) ανέβαζε πράγματα για να με προκαλέσει καθώς ήξερε ότι θα νευριάσω και θα στεναχωρηθω πολύ. Ακολουθούσε συνεχώς κορίτσια και πατούσε like σε ότι θηλυκό υπήρχε. Όλα αυτά εγώ τα έβλεπα. Εφτασα στα όρια μου κι έκλεισα τον λογαριασμό γιατί δεν άντεχα άλλο να τα βλέπω. Με το σημερινό μυαλο που έχω ξέρω πώς έπρεπε να διαγράψω εκείνον μία και καλή κι όχι τον λογαριασμο μου αλλά τέλος πάντων…
    Εκείνος συνέχισε να διατηρεί τον λογαριασμό τον δικό του. Έφτιαξα ένα φεικ έτσι ώστε να βλέπω τι ανεβάζει και δε με κατάλαβε ποτέ. Μετά από δύο μήνες περίπου άνοιξα ξανά τον λογαριασμό μου και τρελάθηκε. Ήρθε κάτω από το σπίτι μου και μόνο που δε με σκότωσε!. (Είχα ανεβάσει μια φωτογραφία κι αυτό ήταν που τον νευριασε, επειδή ήξερε πως θα κρατήσω κλειστό τον λογαριασμό κι επιπλέον βρήκε προκλητική τη φωτογραφία, ενώ στην ουσία κοιτούσα απλά στην κάμερα με θλιμμένα μάτια καθώς πριν έκλαιγα! (Πρωτότυπο!) Ότι έκανα εγώ απλά ήταν λάθος! Δεν μπορούσα να κάνω τίποτα! Νευριαζε με το παραμικρό! Υστερα από όσα έγιναν δεν ξανά μιλήσαμε για αυτό το θέμα. Μετά από αρκετούς μήνες του ζήτησα να κλείσει τον λογαριασμό του για να υπάρχει μία ισορροπία στη σχέση, αφού δεν είχα εγω, να μην είχε κι εκείνος! Ή θα άνοιγα εγώ ξανά έναν δικό μου λογαριασμό! Έλεγε θα το κλείσει αλλά οι μέρες περνούσαν και δεν έκανε ΤΙΠΟΤΑ. Εγώ του είπα θα ανοίξω, εδωσε το ΟΚ κι εγώ άνοιξα. Τι το ήθελα; Μόλις έκανα λογαριασμο μου είπε “ή εγώ ή το ινσταγκραμ αλλά βέβαια έκανες ήδη την επιλογή σου καλή συνέχεια”…με κόλλησε στον τοίχο….παιχνίδια μυαλού…Έκλεισα τον λογαριασμό μου λοιπόν… Ύστερα από λίγες μέρες του ζήτησα ξανά να κλείσει τον δικό του, να κάνει τέλος πάντων κι εκείνος κάτι για εμένα. Γύρισε και μου είπε πως δε θα το κλείσει καθώς είναι μια συνήθεια που είχε πριν από εμένα. Καταλάβατε; Του είπα “ή εγώ ή αυτό” και ΘΥΜΩΣΕ. Ό,τι μου έκανε εκείνος δεν ηθελε σε καμία περίπτωση να το κάνω εγώ. Γιατί αν το έκανα, γινόταν ο κακος χαμός! Ξέρει πόσο σκάρτα παίζει και δε τα δέχεται από άλλους, του κακό φαίνονται!
    Μέχρι σήμερα έχει ακόμη ανοιχτό τον λογαριασμό του κι εγώ δεν έχω…Το πρόβλημα μου ξεκινάει για τον λόγο ότι δεν είμαι μέρος του προφίλ. Δεν υπάρχω ΠΟΥΘΕΝΑ. Ούτε μια φωτογραφία μας, ούτε ένα στοιχείο ότι έχει σχέση.
    Τον έχω κάνει ξεφτίλα που την έπεφτε σε προφίλ, ξέρω ότι τον πρώτο καιρό έκανε παιχνίδια με πολλές, ακολουθεί πόσες, κάνει λαικ παντού ΤΑ ΞΈΡΩ αλλά δεν κάνει ΤΊΠΟΤΑ. Δεν με ανεβάζει ποτέ….κι αν ανεβάσει κάτι φυσικά δεν φαίνεται το πρόσωπο μου ποτέ. Οι δυο καλύτεροι του φίλοι έχουν και οι δύο σχέση και οι δύο έχουν τις κοπελες τους. Πώς το εξηγείται αυτό; Τι να κάνω;
    Να προσθέσω κάπου εδώ ότι μου είπε ότι δεν έχουμε καμία καλή φωτογραφία για να ανεβάσει, ως δικαιολογία, αλλά κοιτάξτε να δείτε που δεν κάθετε κιόλας να βγούμε μία καλή!!

    #64636

    Mrs Dalloway
    Συμμετέχων

    Είναι επικίνδυνος και σε κακοποιεί. Δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ, ισα ίσα θα γίνεται συνέχεια πιο αυστηρόςμ καταπιεστικός και βίαιος. Σου κάνει κακό και θα είσαι πολύ καλύτερα μόνη σου. Ζήτα βοήθεια για να φύγεις, βρίσκεσαι σε κίνδυνο.

    #64611

    Sailor Earth
    Συμμετέχων

    Αυτουνού του αξίζει μια γερή κλωτσιά στα αρχίδια. Τρομερό σκατόψυχο κάθαρμα ο τύπος. Άνοιξε ξανά λογαριασμό και κάνε ο, τι γουστάρει η ψυχή σου. Δεν καταλαβαίνω τί ακριβώς θα χάσεις. Ούτε χρυσό πούτσο να είχε τόσο που ασχολήθηκες μαζί του. Και φυσικά σε έχει δεδομένη, είσαι αυτή που είναι το σιγουράκι του οπότε την πέφτει σε όλες παίζοντάς το ελεύθερος κι όποια άλλη του κάτσει, δεν σκάει. Μόνο μην χάσει το σιγουράκι του που το έχει και μαντρωμένο μην βρει κάποιον πολύ καλύτερο. Πες μου τουλάχιστον ότι τον μπλόκαρες ΠΑΝΤΟΥ και έκοψες κάθε επαφή μαζί του! Το ότι οι φίλοι του έχουν σχέση δε λέει τίποτα. Όποιος έχει σχέση, δε σημαίνει ότι δεν είναι σκουπίδι. Σε παρακαλώ κόψε κάθε επαφή και ενημέρωσέ μας για τις νέες εξελίξεις.

    #64607

    CopyPaste
    Συμμετέχων

    Τι θετικό σου προσφέρει αυτή η σχέση; Τι είναι αυτό που θαυμάζεις σε αυτόν τον άνθρωπο; Γιατί πιστεύεις ότι έχεις συνδέσει την αξία σου με βάση το τι δείχνει κ πιστεύει αυτός; Πιστεύω πρέπει να απαντήσεις αυτά τα ερωτήματα στον εαυτό σου για να καταλάβεις γιατί έχεις δώσει τόση δύναμη σε αυτόν κ τόση αξία σε αυτή τη σχέση. Το τι θέλει κ τι κάνει αυτός είναι πασιφανές, θέλει να έχει εσένα να παρακαλάς κ να κάνει κ το παιχνίδι του. Οκ εσύ τι θες; Το να αλλάξεις τον άλλον δεν γίνεται, δες το ποιος ειναι κ αναρωτήσου έτσι θες το σύντροφό σου; Έτσι θες να είναι η σχέση σου; Εξέτασέ το χωρίς αυτόν γιατί με αυτόν σχέση ισότιμη δεν θα έχεις. Θα σε πατήσει κάτω κ θα σου ρουφήξει όλο σου το εγώ για να νιώθει σημαντικός. Μέχρι που ή θα βρει κάποια άλλη κ θα γλιτώσεις ή που θα σε αποτελειώσει.

    #64665

    itszenia
    Συμμετέχων

    Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω γιατί κάθομαι ακόμη σε αυτή τη σχέση. Γνωρίζω πολύ καλά ότι δεν μου φέρεται σωστά (τα πράγματα είναι σε πολύ καλύτερο επίπεδο από ότι ήταν στις αρχές, υπάρχει δηλαδή βελτίωση όμως ακόμη δεν είμαστε καλά). Δεν είναι μια υγιής σχέση. Το γνωρίζω. Γνωρίζω πως πρέπει να φύγω μακριά του. Συγγενείς και φίλοι μου το λένε από την πρώτη στιγμή.
    Ο λόγος που δεν έδινα το τέλος σε αυτή την “σχέση” ήταν επειδή πίστευα πως θα αλλάξει προς το καλό.
    Εκείνος όταν είναι καλός (ναι, υπάρχουν κι αυτές οι στιγμές) ειναι πολύ καλος. Γελάω με την καρδιά μου, περνάω ωραία. Όταν όμως γίνει μια στραβή (δεν είναι ποτέ κάτι σοβαρό αλλά νευριάζει πάρα πολύ εύκολα και το κρατάει μέρες) είναι ΠΟΛΥ κακός μαζί μου. Εκείνος και ο διάβολος ο ίδιος. Φέρεται άσχημα, μιλάει άσχημα ..με κάνει να νιώθω ένα μηδενικό. Ξέρω την αξία μου. Ξέρω πως αξίζω τα καλύτερα και σίγουρα όχι εκείνον.
    Δεν μπορώ να βρω την δύναμη να τον χωρίσω…ξέρω πώς θα με κάνει να το μετανιώσω. Πάντα έλεγε “εσύ θα με χωρίσεις όπως και οι προηγούμενες” και ήθελα να του αποδείξω πως αυτό δε θα συμβεί. Όμως που έχουμε φτάσει; Αυτό να είναι η μόνη λύση κι εγώ να μη μπορώ να το κάνω….

    #64679

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Σε παρακαλώ πολύ κοπέλα μου, διέγραψε το Instagram σου, και χώρισε τον όπως οι προηγούμενες… Κάτι ήξεραν και τον έστειλαν τον γελοίο.

    #64745

    itszenia
    Συμμετέχων

    Κορίτσια επέστρεψα με νέα!
    Ανέβασε φωτογραφία με άλλη κοπέλα μέσα στα χαμόγελα σε ένα μπαρ, ενώ εγώ ήμουν εκτός πόλης. Φυσικά δεν μου έδειξε εκείνος τη φωτογραφία αλλά μία κοπέλα για να μου ανοίξει τα μάτια. Ε μου τα άνοιξε. Ήταν χτύπημα κάτω από τη μέση. Μαζί μου δεν σήκωνε κουβέντα να ανεβάσει, δεν έβγαινε όπως λέει καλές φωτογραφίες ενώ μπόρεσε μια χαρά να ανεβάσει με άλλη και μέσα στα χαμόγελα.
    Τον χώρισα.
    Ειμαι σε μια κατάσταση που προσπαθώ να το συνειδητοποιήσω και προσπαθώ να μη το μετανιώσω..να μην αφήσω τον εαυτό μου να πέσει στην παγίδα που μου στήνει η καρδιά μου κάθε φορά….Είναι τόσο φρέσκο…χωρισμός λίγων ωρών…

    #64770

    Ocelotoς
    Συμμετέχων

    Κοπέλα μου γλυκιά κουράγιο!Έκανες την σωστή επιλογή!Αηδίασα τόσο με ότι διάβασα!Ατομα σαν αυτό τον τύπο δεν αξίζουν τίποτα!Ο τύπος είναι επικίνδυνος!όταν σε έχει κακοποιήσει τόσο λεκτικά δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι γοια εκείνον να σηκώσει χέρι όταν δεν θα κάνεις αυτό που θέλει.Πρόσεχε σε παρακαλώ!
    Όσο για τις φωτογραφίες μαζί,ηιατί έχεις κολλήσει τόσο σε αυτό από την στιγμή ποτ ξέρεις και λες η ίδια πως γκομενίζει με άλλες?Αν θυμάμαι καλά,έτσι ξεκίνησε η σχέση σας.Σε έκρυβε και είχε και άλλη.Δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο λοιπόν που συνεχίζει και το κάνει ακομα.
    Είσαι πολύ δυνατή που πήρες την απόφαση να τον στείλεις!Ε΄υχομαι να μην γυρίσεις και να ανακάμψεις από την δύσκολη περίοδο που περνάς!Μην νιώθεις άσχημα που δεν τον χώρισες νωρίτερα.Προς το παρόν φρόντισε να τον κατήσεις μακριά σου.Θα έχεις χρόνο αργότερα για αυτοκριτική οπότε μην κατηγορείς τον εαυτό σου!Είσαι θύμα κακοποίησης και θα έπρεπε να τον κάνεις ξεφτίλα σε όλους τους φίλους του.Να κρατήσεις και τα μηνύματα που φλέρταρε μαζί σου χωρίς να το ξέρει ως back up.
    Θα ξαναγυρίσει για επανασύνδεση αλλά μην γλυκαθείς με τα λόγια που θα σου πει.Κατά πάσα πιθανότητα θα σου πει 1-2 γλυκόλογα αλλά θα κρύβουν προσβολές από πίσω.Πάλι εσ΄υ θα φταις,εσύ το έδιωξες μακριά σου γιατί δεν άντεχε τα δράματα.Είναι ικανός να σου πει τα πάντα για να κερδίσει πίσω αυτό που έχασε,το στανταράκι του.
    Και θα στο ξαναπώ.Είσαι δυνατή και έχεις καταλάβει πράγματα που άλλα θύματα καταλαβαίνουν πολύυυυυ αργότερα.Μην αφμιβάλεις για εσένα.Ακουσε το ένστικτό σου και τρέχα ακόμα και αν δεν θέλεις.Τους φίλους σου θα τους ξαναβρεις και μην φοβάσαι γι αυτό.Το θέμα είναι να μην χάσεις ολοκληρωτικά τον εαυτό σου.

    #64769

    Φούστα Κλαρωτή
    Συμμετέχων

    Ζενια μου, κάνεις focus σε φωτογραφίες και λογαριασμούς στο ινσταγκραμ για να μην ασχοληθείς με το κυρίως θέμα: ο τύπος είναι ένας χειριστικός κόπανος που έχει βρει τα κουμπιά σου και τα πατάει ένα ένα. Το καλό του πρόσωπο είναι ένα εξαιρετικό δόλωμα για να σε κρατάει στις μύτες των ποδιών σου, να κάθεσαι δηλαδή και να υπομένεις όλες τις μ##κιες του μπας και καταφέρεις για μιση ωρίτσα να δεις την καλή του όψη. Ζεις ένα roller coaster που επειδή σου παρέχει αδρεναλίνη έχεις απλά εθιστεί σε αυτό. Δε χρειαζόσουν να δεις κάποια φωτο με άλλη για να σου ανοίξουν τα μάτια, τις απαντήσεις ότι είναι σκληρός και εκμεταλλευτής τις ξέρεις ήδη καλά. Επειδή ο φίλος θα πέσει στα γόνατα για να σε ξανακερδίσει μόλις δει ότι εσύ πας να απομακρυνθείς, σε παρακαλώ μπλόκαρέ τον από παντού. Μη λυγίσεις, μη γυρίσεις. Πες οτι έχει πεθάνει. Γιατί όταν γυρίσεις θα του δώσεις δεκαπλάσια δύναμη απο πριν και θα σου κάνει ακόμα πιο μαύρη τη ζωή.

    #64976

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Μη γυρίσεις, κινδυνεύεις. Μίλα σε ανθρώπους γύρω σου, για να ξέρουν την κατάσταση. Χέστο instagram και επικεντρώσου στο εξής: ήσουν με έναν άνθρωπο που κατάφερε να σε κρατήσει κλεισμένη σε ένα σπίτι επί μήνες, που σου φερόταν κατά τα γούστα του, που νευριάζει εύκολα και που “μόνο που δε σε σκότωσε”- αλήθεια, αυτό τι σημαίνει?
    Φ Υ Γ Ε Α-Μ-Ε-Σ-Α

    #68212

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Καλό μου κορίτσι ελπίζω να έχουν πάει όλα καλά γιατί άκουσα κάποιες φράσεις κλειδιά και αγριευτηκα , όλο αυτό το gaslighting μου είναι τόσο οικείο, ακόμα και το “θα με χωρίσεις όπως με χώρισαν οι άλλες (ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ) με γυρίζει πίσω αρκετά χρόνια στη δική μου αρρωστημένη κατάσταση. Ελπίζω να έχεις φύγει, να τον αποκλείσεις από παντού, να μην τον ξαναδείς ποτέ, δεν αξίζει μια αυτός ο άθλιος.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 24 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.