Τοποθέτηση ετικέτας: ,

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 1 έως 3 (από 3 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #51829

    Ιππόκαμπος
    Συμμετέχων

    ειμαι 26 ετων και εδω και 3 μηνες ειμαι για πρωτη φορα με καποιον. ειναι η πρωτη μου σεξουαλικη εμπειρια και εχω τη τυχη να συναναστρεφομαι εναν ανθρωπο ο οποιος με σεβεται και δε με πιεζει για τιποτα, με καταλαβαινει και γενικα περναμε πολυ ωραια μαζι. μαρεσει πολυ αλλα το θεμα μου ειναι οτι οντας απειρη ,πως να το πω..δε ξερω τι νιωθω. θεωρω οτι τοσα χρονια εκτος παιχνιδιου οι εικονες μου για το τι ειναι ερωτας εχει διαστρεβλωθει κατα πολυ απο τη ποπ κουλτουρα και οι αποψεις των αλλων πανω στο θεμα με προβληματιζουν παρα πολυ. εχω ερωτευθει παλιοτερα και θυμαμαι μονο αυτο το διαρκες αγχος να δω τον αλλο και να τον συναντησω. τωρα ομως που οντως το βιωνω βλεπω οτι ολα αυτα που νομιζα οτι συμβαινουν ,δεν…δεν νιωθω πεταλουδες στο στομαχι ή δεν κυκλοφορω με ονειροπαρμενο βλεμμα συνεχως. οχι οτι ολα αυτα με πειραζουν απλα οταν το σκεφτομαι αμφιβαλλω για το τι νιωθω. γενικα η προσεγγιση και το ταιριασμα μας ηταν πολυ smooth ,σαν να γνωριζουμε ο ενας τον αλλο απο πριν. φταιει η απειρια μου ή το γεγονος οτι δεν ηταν μεγαλος ο χρονος που πηρε για να δεσει το γλυκο??η α μπα εχει σοφως πει οτι η παλετα των ανθρωπινων σχεσεων ειναι απειρως μεγαλυτερη απο αυτη που θα βιωσουμε. τι πιστευετε εσεις??

    #51848

    Louise B.
    Συμμετέχων

    Ότι είσαι τυχερή και να χαρείς την όμορφη σχέση σου με έναν άνθρωπο που σε σέβεται και σε κάνει να νιώθει ασφαλής και ήρεμη. Υπάρχει και το κατακούτελο,που έχει την γοητεία του αν είναι αμφίδρομο.Χιλιές φορές να έχεις στη ζωή σου κάτι όμορφο, που κυλάει ευχάριστα, χωρίς ζόρια, χωρίς δισταγμούς, αμφιβολίες τύπου ” με θέλει, δεν με θέλει, δεν ξέρω τι θέλει”. Αυτά μόνο την ενέργεια σου καταβροχθίζουν. Απόλαυσε την σχέση σου, μια χαρά μου φαίνεται.Μακάρι να είχα ζήσει και εγώ κάποτε κάτι τέτοιο 💔💔💔

    #51895

    Between Worlds (she/her)
    Συμμετέχων

    Συμφωνώ, επίσης, ο τρελός ενθουσιασμός π.χ. πεταλούδες στο στομάχι κλπ. είναι και θέμα ηλικίας. Είναι λογικό, είσαι 26, ξέρεις τι να περιμένεις.
    Τώρα, αν δεν γουστάρεις αρκετά, θα το καταλάβεις με τον καιρό. Έτσι, όπως το περιγράφεις, μια χαρά μου φαίνεται η σχέση σου.

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 1 έως 3 (από 3 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.