• Αυτό το θέμα έχει 27 απαντήσεις, 19 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 2 έτη, 6 μήνες πριν από τον χρήστη DoSMaN.
Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 16 έως 28 (από 28 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #86362

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    @leviosa δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά μια σπο τα ίδια, το χρησιμοποιώ 2 βδομάδες τώρα. Πολλά fake profile και άκυρος κόσμος που δεν ενδιαφέρεται να μιλήσει και να επενδύσει.

    @just a regular guy, PhD στην Αγγλία, 3 πολύ δύσκολα χρόνια που δεν τα μετάνιωσα αν και ήμουν σε σχέση, ηταν τοξική και μου δημιουργούσε περισσότερα προβλήματα αποτι ήδη είχα. Απλά εγώ προσωπικά δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα ήταν τόσο δύσκολο να βρω εναν άνθρωπο, οχι γιατι θέλω να είναι όπως θέλω να είναι, αλλά γιατί κανένας δεν μιλάει, δεν φλερτάρει. Αντε στην πραγματική ζωή, μου λένε ότι επειδή είμαι δυναμική και ανεξάρτητη, οι άντρες φοβούνται να με πλησιάσουν. Οκ το αποδέχτηκα, το κοινό μου είναι πολύ συγκεκριμένο, αλλα στην virtual…. τι τους φταίει… Προσπάθησα και με χόμπι όπως ο χορός που πραγματικά πέρασα υπέροχα και ανακάλυψα ποσο πολύ μου αρέσει ο χορός και ποσο πολύ με κάνει να γελάω, ενώ είμαι ήδη χαμογελαστος άνθρωπος από default και μου λείπει τωρα στην καραντίνα. Αλλα και πάλι ο κόσμος ντρεποταν να σε πιάσει, να σου ζητήσει να χορέψεις, να μην αναφέρω πόσα κομπλεξ αν τους έλεγες προσεχε πως μου κάνεις στροφή, οχι τόσο γρήγορα… τώρα ήθελα να παω να μάθω κωπηλασία για μενα γιατί μου άρεσε που έβλεπα άλλους, αυτή η γαλήνη, ηρεμία του νερού, αλλά με πρόλαβε η πανδημία 🙂 οποτε ποδηλασία και περπάτημα!

    Ναι η κόπωση έρχεται συμφωνώ, αλλά δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Τηλεργασια συνέχεια από τον Μάρτη, πως να γνωρίσω κόσμο… από φίλους σχεδον ποτέ δε μπόρεσα να γνωρίσω καποιον παντα θα ηταν ολοι παντρεμένοι… τώρα με την καραντίνα που δεν υπάρχει ο καφές, η βόλτα, το θέατρο… από που… μονο διαδικτυακά, αλλα θα συμφωνήσω ότι θέλει επιμονή και υπομονή. Εμενα με ρίχνει οχι μονο ότι βλέπω τα ίδια άτομα συνέχεια στα app, αλλα το οτι γίνομαι και εγώ σιγα σιγα ένα από αυτά…

    #86472

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    @Eva, παίζει και ο παράγοντας καραντίνα ρολο. Τόσο εγω όσο και οι φίλες μου έχουμε παρατηρήσει ότι στην αρχή της καραντίνας ήταν ολοι εξαφανισμένοι, και σε αυτήν τωρα και στην προηγούμενη, είτε off-line είτε δεν ανταποκρίνονταν. Και ως δια μαγείας εκεί προς τα τέλη της καραντίνας, μεγάλη κινητικότητα! Για μένα χωρίς ουσιώδες αποτέλεσμα πάντως, αλλά το αναφέρω σαν γεγονός τουλάχιστον. Επίσης, πάλι δική μου ερμηνεία, αυτό είναι δείγμα οτι ο άλλος ψάχνει μονο σεξ, γιατί αν ήθελε να γνωριστεί και λίγο παραπάνω, δε θα μιλούσε και νωρίτερα; για να δούμε, τι θα δείξει και αυτή η καραντίνα!;!;

    #86434

    @eva, να μην σε ρίχνει. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα παραπάνω πέρα από αυτό που ήδη κάνεις μαζί με (όπως είπες και εσύ) επιμονή και υπομονή. Η αναζήτηση αυτή είναι από μόνη της τόσο δύσκολη υπόθεση, πόσο μάλλον κάτω από αυτές τις συνθήκες….

    Είμαι περίεργος τι PhD έκανες που πήρε μάλιστα και 3 χρόνια :p Να φανταστώ natsci? Economics? Εγώ στα 3 χρόνια που ήμουν στην Αγγλία, ήμουν ακόμα στο μήνα του μέλιτος με αυτή την χώρα πάντως… Αλλά για να μην spammάρω το forum με άσχετα θέματα, αν θες και εσύ στείλε μου στο justaregularguy84@gmail.com

    #86515

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    @The-R-esti καλά στην καραντίνα μου είχαν γράψει και το θεικό, “συγνώμη δεν έχω χρόνο τώρα και δεν θα έχω και για το επόμενο δίμηνο….” χαχαχαχ Δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα, άβυσσος η ψυχή των ανθρώπων. Θα συμφωνήσω, ιδίως το tinder είναι για αυτό σχεδόν αποκλειστικά τον σκοπό…

    @just a regular guy ελπίζω να μη σε σπάμαραν… και αν ναι, είμαι αυτή με το HCI 😉

    #86836

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Βρε παιδιά, με δύο τρεις μήνες προσπαθειας και ήδη τα παρατήσατε; Έτσι είναι, δε διαφωνώ, εγώ μιλάω με πεντακόσιους και από αυτούς οι τετρακόσιοι ενενήντα είναι στα ξερα γεια τι κάνεις και δεν πάει πουθενά η κουβέντα, αλλά αν απελπιστουμε και τα παρατησουμε τι θα καταλάβουμε; Εγώ προσωπικά στέλνω ένα basic μήνυμα σε όποιον κάνω ματς και όποιος απαντήσει απάντησε. Αν δω ότι η συζήτηση δεν τσουλαει πάω παρά κάτω. Το ξέρω σας φαίνεται δύσκολο αλλά έτσι έχω κάνει τρεις σχεσεις, από κάποιο dating app. Το δικό μου το πρόβλημα είναι ότι όλοι κοντοι. Και αυτοί που λένε ότι είναι στο ύψος μου όταν βγαίνουμε τους περνάω μισό κεφάλι. Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί οι άντρες δεν μπορούν να μετρηθούν σωστά; Τι φάση;

    #87038

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    @Mitsi χαχαχαχαχ δεν ξέρω δεν έφτασα σε αυτήν την πίστα ακομα των ραντεβού, για να ξέρω στην αλήθεια πόσο ύψος έχουν. Εμένα είτε δεν θα απαντούν, είτε θα κάνουν ghosting, η μάστιγα των dating apps. Αλλά δεν το βάζω κάτω, τώρα άρχισα να στέλνω σε αυτούς που με ενδιαφέρουν πιο πολύ κάνα δυο γραμμές ορμωμενη από τις απαντήσεις τους… δεν εξελίσσεται καλά ούτε αυτό το σχέδιο χαχαχαχαχ άλλα μήπως είναι διαφορετικά και στην πραγματική ζωή… μια από τα ίδια χαχαχαχαχ

    Αναφορικά με το ύψος, ε τους αρέσει να βάζουν περισσότερους πόντους, γενικά σε οτι έχει να κάνει με πόντους!! … χαχαχαχαχ εσύ να κρατάς μικρό καλάθι 😉

    #87196

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Αστεία ιστορία. Μιλαω με τύπο που μου λέει ότι είναι 1,85. Ωραία λεω είμαι κάνα πόντο παρακάτω, κάτι γίνεται. Κανονίζουμε ραντεβού, ερχεται και τον περνάω χωρίς υπερβολή μισό κεφάλι και βάλε. Με κοιτάει και μου λέει, έβαλες τακουνια και δε νιώθω άνετα. Εγώ εν τω μεταξύ ήμουν με τη σαγιονάρα. Δε μου λες ρε μεγάλε του λέω ποτέ μετρήθηκες τελευταία φορά; Στο στρατό μου λέει (πριν από δεκαπέντε χρόνια ξέρω γω). Και ποσο σε βγάλανε ρε μπρο; 1,79 μου απαντάει, αλλά δε θα ψήλωσα από τότε;
    Όχι πείτε μου, πόσο πιο ηλίθιος από αυτό;

    #87392

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Κελεπούρι!!! Χαχαχα να τους βάζεις στις βιντεοκλησεις πριν το ραντεβού να στέκονται στην κασα της πόρτας ή στο ψυγείο δίπλα για να μπορείς να υπολογίζεις… τύπου τι ψυγείο εχεις γιατί ψάχνω και γω χαχχαχα ή σκέφτομαι να αλλάξω τα κουφώματα…. χαχχαχα μπορείς να πας λίγο δίπλα να δω κάτι που θέλω…. χαχαχχα να αποφεύγεις και τις εκπλήξεις της τελευταίας στιγμής 😉

    #87489

    soukaivou
    Συμμετέχων

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, ώρες ώρες σκέφτομαι ότι το dating με πολύ κόσμο παίζει να αξίζει μόνο για τέτοιες ατάκες

    #95371

    Annoueta
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα! Σκέφτομαι να φτιάξω εκ νέου προφίλ σε date app. Έχω το κόμπλεξ “μη με δει κανένας γνωστός”. Όσες φορές έφτιαξα απλά δεν έβαζα φωτογραφία μου να φαίνομαι, ηλικία παραπλανητική, nickname κ.ο.κ. Γενικά ντρέπομαι με την “έκθεση”. Όμως σκέφτομαι πως αν ταιριάξω με κάποιον, δε θα ήταν σωστό να τον έχω παραμυθιάσει με αυτό που θα έχει δει. Άντε μετά να πω την αλήθεια, δε θα με πιστέψει!!

    Πέρα από αυτό, έχω μια αναπηρία. Ή την κρύβω γιατί δε θέλω να βλέπει ο καθένας την αναπηρία μου (και ντρέπομαι), ή την φανερώνω για να ξέρει απο την αρχή ο άλλος με τι έχει να κάνει.

    Πείτε μου τη γνώμη σας για το τελευταίο: Να δείξω την αναπηρία ή είμαι πολύ εκτεθειμένη σε προσωπικά δεδομένα?

    #95918

    Zourlopantiera
    Συμμετέχων

    @Annoueta Νομίζω πως θα σε γλιτώσει από απογοήτευση/ παρεξήγηση το να είσαι ειλικρινής στο προφίλ για την αναπηρία. Ξέρεις πως όποιος σε προσεγγίσει είναι οκ με αυτό.

    #101100

    butterfly effect
    Συμμετέχων

    Θα βάλω και μία συμβουλή για όταν πρόκειται να βγεις ραντεβού μέσω τίντερ. (δεν είμαι σίγουρη αν είναι το κατάλληλο thread εδώ, ελπίζω να είναι)
    Καλό είναι να απενεργοποιούμε τις ειδοποιήσεις από το τιντερ όταν βρεθούμε τελικά με κάποιο άτομο καθώς ο ήχος είναι χαρακτηριστικός. Δε λέω να προσποιούμαστε ότι δεν έχουμε μιλήσει και με άλλα άτομα, αλλά μου φαίνεται σαν στοιχειώδης κανόνας ευγένειας
    Δεν ξέρω αν έχουν και άλλες εφαρμογές χαρακτηριστικό ήχο, αν ναι τότε ισχύει και για τις υπόλοιπες

    #112812

    DoSMaN
    Συμμετέχων

    Εγώ πάντως παιδιά (αγόρια/κορίτσια) προτιμώ το προφίλ μου να είναι όσο πιο “dead straight” γίνεται.

    Δε θέλω να χάσω το χρόνο μου με κάποια που δε ξέρει τι θέλει και η αλήθεια είναι δεν καταλαβαίνω το νόημα σε τέτοιες εφαρμογές που σου λέει στο προφίλ να γράψεις γιατί είσαι εκεί πχ στο tinder λέει “είμαι εδώ για chat”.

    Ποιο τσατ;; 🙁
    Είσαι στο Tinder γιατί ψάχνεις να βρεις κάποιον, είναι εφαρμογή “προξενήτρας” δε μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να μπει για τσατ…

    Ας μπει Facebook, Twitter, Insta αν θέλει να τσατάρει.
    Σε εφαρμογή που -θα το πω όπως είναι- ψάχνεις γκόμενα/ο, είτε για μακροχρόνια σχέση, είτε για ons, δε υπάρχει τσατ.

    Για να μην παρεξηγηθώ, υπάρχει τσατ, αλλά για να μάθεις λίγα πράγματα για τον άλλον, να περάσει η ώρα, να γνωριστείτε καλύτερα και να κανονίσετε να βγείτε και ό,τι κάτσει, όχι να τα λέμε σαν καλοί φίλοι σε dating app.

    Μάλλον επειδή τα λέω έτσι και στα προφίλ που έχω σε τέτοια app δεν έχω σταυρώσει ούτε λάικ… χαχαχαχα, δεν πειράζει… c’ est la vie!

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 16 έως 28 (από 28 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.