Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 1 έως 14 (από 14 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #52144

    thescorpion
    Συμμετέχων

    Φαντάζομαι οτι όλοι/ες ξέρουμε περί τίνος πρόκειται.
    Τόσες πλατφόρμες γνωριμιών και οι περισσότερες καταλήγουν ή ξεκινούν από αυτό..
    Για πείτε τις σκέψεις σας.. Σας αρέσει; Το αναζητάτε; Θα το κάνετε αν τύχει ή μακριά από εμάς;;;

    #52250

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Μου αρέσει και το αναζητώ κυρίως με τα συντρόφια μου. Μου αρέσει και ως “ορεκτικό” κάποια ώρα πριν συναντήσω ένα συντρόφι.
    Με εντελώς άγνωστο σε πλατφόρμα δεν το αναζητώ, αλλά μπορεί να κάνω αν πάει εκεί η συζήτηση κι έχω όρεξη. Δεν είναι καθόλου συχνό φαινόμενο πλέον. Πριν κάποια χρόνια έκανα περισσότερο, συνήθως με άτομα που μιλούσα με κάποια συχνότητα αλλά δεν είχα γνωρίσει και ούτε θα γνώριζα από κοντά.
    Αν σκοπεύω να γνωρίσω το άτομο από κοντά, προτιμώ να μην κάνω πριν το γνωρίσω – νομίζω ότι μπορεί να δημιουργηθούν προσδοκίες άσχετες με την πραγματικότητα.

    Ανάλογα με το άτομο και την περίσταση, μπορεί να είναι πολύ ωραίο, βαρετό, μέχρι και αστείο.

    #52409

    Wolfcry
    Συμμετέχων

    Αναφερόμαστε στην απλή ανταλλαγή μηνυμάτων ή περιλαμβάνουμε και το cyber;

    #52646

    thescorpion
    Συμμετέχων

    Η αλήθεια είναι πως αναφέρομαι περισσότερο σε πλατφόρμα με κάποιον άγνωστο…αλλά ίσως και κάποιον γνωστό που δεν θα μπορούσε για διαφόρους λόγους να γίνει κάτι περισσότερο.. Τώρα για το cyber φαντάζομαι εννοείς να βάλεις κάμερα;; Έχει μια λογική σαν συνέχεια των μηνυμάτων..

    #53463

    latro
    Συμμετέχων

    Εμένα μου αρέσει συνήθως με άτομα που γνωρίζω σε dating app. Έχει τύχει να ολοκληρώσω κι έτσι (που γενικά δεν ολοκληρώνω εύκολα) γιατί είναι σαν φαντασίωση..
    Βέβαια, όπως λέει και η @curious, όταν γνωρίζω τον άλλον μετά από αυτό, δεν μ’ αρέσει καθόλου γιατί έχω δημιουργήσει πολλές προσδοκίες στο μυαλό μου.

    Οπότε όταν πραγματικά θέλω να γνωρίσω κάποιον από κοντά το sexting το κόβω

    Με συντρόφους ή άτομα που γνωρίζω καιρό συνήθως όταν ξεκινάει καταλήγουμε να βρισκόμαστε από κοντά :Ρ

    #54808

    Χριστίνα
    Συμμετέχων

    Εγώ ήμουν αρνητική για χρόνια, ντρεπόμουν…δεν ήξερα τι να πω. Μέχρι που έφυγα από Ελλάδα και τώρα στα αγγλικά μου βγαίνει τόσο εύκολα, ίσως γιατί είμαι πιο αποστασιοποιημένη από τη γλώσσα…δεν ξέρω. Το μετανιώνω πάντως που δεν το προσπάθησα περισσότερο, είναι το καλύτερο foreplay!

    #55182

    thescorpion
    Συμμετέχων

    Εγώ πάλι όσες φορές έχει τύχει το sexting να είναι πάρα πολύ καλό..ήταν εξίσου καλά τα πράγματα και από κοντά!Τυχερός;; Επίσης @Χριστίνα νομίζω πως το πρόβλημα δεν ήταν η γλώσσα σαν γλώσσα…Ίσως θέμα αναστολών που πλέον λόγω γλώσσας έχουν κρυφτεί!!

    #55216

    Χριστίνα
    Συμμετέχων

    Ναι εννοείται, προφανώς τα ελληνικά τα χειρίζομαι πολύ καλύτερα. Στα αγγλικά απλά για μένα οι ίδιες λέξεις δεν έχουν τόση βαρύτητα και μου είναι πολύ πιο εύκολο να κάνω μια συζήτηση για κάτι που δεν θα άγγιζα στα ελληνικά. Βέβαια δεν συναναστρέφομαι ανθρώπους που έχουν τα αγγλικά ως μητρική οπότε δεν αγχώνομαι τόσο για τη χροιά που μπορεί να έχουν κάποιες λέξεις ή φράσεις.
    Ξεφεύγω όμως,αυτό το θέμα θα μπορούσε να γίνει thread για τη ζωή στο εξωτερικό

    #55364

    thescorpion
    Συμμετέχων

    Οπότε το θέμα σου είναι η γλώσσα και μόνο;; Από τότε δηλαδή που πήγες Αγγλία όσες φορές έχει γίνει είναι μόνο στα Αγγλικά; Δεν έχεις δοκιμάσει από τότε που “απελευθερώθηκες” λόγω γλώσσας να το κάνεις και στα Ελληνικά;

    #57666

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Καταρχήν το sexting εχει να κανει με το ποσο openmind είσαι, μπορεις να το χρησιμοποιείς και στις υπάρχουσες σχέσεις σου, οχι μόνο ως προστάδιο σε πλατφόρμες κοινωνικής δικτύωσης.

    #60288

    Σχεση απο αποσταση για χρονια. Πολυ sexting. Απλα με τον καιρο εγινε λιγοτερο περιγραφικο καθως ξεραμε ακριβως τι σκεφτομασταν και τι μας αρεσε και ικανοποιουμασταν ταυτοχρονα ετσι. Μετα απο αυτο, sexting με αγνωστο ατομο απο dating app απο τη πρωτη κι ολας μερα. Πολυ δυνατο. Ισχυει παντως οτι υπαρχει ο φοβος, αν βρεθουμε απο κοντα, αν θα ειναι τοσο καλο οσο θεωρουμε στο μυαλο μας.

    #105228

    Καλησπέρα παιδιά,
    Το έχω δοκιμάσει και εγώ μέσω εφαρμογής και γνώρισα κάποιον με το οποίο μιλούσαμε σχεδόν κάθε βράδυ. Υπήρχε χημεία και ικανοποιουμασταν στο έπακρο. Βέβαια δεν τον συνάντησα ποτέ,ήταν από Κύπρο, και σιγά σιγά το κόψαμε. Ωστόσο, κατάλαβα ότι μου έκανε κακό γιατί ένιωθα ικανοποιημένη και δεν προσπαθούσα να γνωρίσω κάποιον από κοντά. Οπότε και το σταμάτησα.

    #108462

    Tasouk
    Συμμετέχων

    Η προσωπική μου εμπειρία στο sexting μου έδωσε να καταλάβω ότι το μόνο που κάνουμε οι γυναίκες (στις περισσότερες περιπτώσεις και εφόσον συμφωνήσουμε)να ικανοποιούμε τις επιθυμίες των αντρών μόνο και μόνο γιατί κάποιες από εμάς έχουμε βαρεθεί να βλέπουμε ερωτικές ταινίες προκειμένου να έρθουμε σε οργασμό, κάποιες άλλες έχουμε βαρεθεί να τη βρίσκουμε με τον εαυτό μας και κάποιες άλλες επειδή είμαστε μονογαμικές, έχουμε πολύ καιρό να κάνουμε σεξ και τα datting apps είναι μια ευκαιρία να πειραματιστούμε (χωρίς να σκεφτούμε ότι μπορεί να πέσουμε πάνω σε γνωστούς, φίλους, συνεργάτες, συμφοιτητές) ή τέλος πάντων κάποιον που να μας ξέρει.

    #110491

    Κοριτσια καλο δε λεω, ανοιξε μια νεα πορτα για μενα αλλα καπου το βαρεθηκα!!! Ελεος δηλαδη, να μενει ο αλλος μιση ωρα μακρια απο σενα κι αντι να συναντιομαστε απο κοντα και να βγαζουμε τα ματια μας, να λεμε τι σου κανω και τι μου κανεις και να στελνουμε φωτογραφιες απο τα γεννητικα μας όργανα! Βεβαια, στην αναβροχια καλο και το χαλαζι…
    Τι εχει συμβει ομως ρε κοριτσια και προτιμουν οι αντρες το σεξ εξ αποστασεως; Δε λεω, καυλωτικο αλλα οχι μονοδρομος!!! Εξαλλου με τοση καυλα αναβεις μια φωτια που καπως πρεπει να σβησει κι αυτο μπορει να γινει μονο με τη συναντηση απο κοντα!
    Και τοτε 2 πραγματα συμβαινουν, ή που παιρνουν φωτια τα κρεβατια κι ολα τα άλλα επιπλα ή που τρως μια απογοητευση μεγατονων, ειδικα αν εχετε πει “πολλα”. Συνηθως μαλιστα αυτα τα πολλα τα λενε οι αντρες με αποτελεσμα να αφηνουν συχνα απογοητευμενες εμας τις γυναικες!!! Ας βγαλουμε το ting απο το σεξ επιτελους!!!

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 1 έως 14 (από 14 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.