Τοποθέτηση ετικέτας: , ,

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 45 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #63009

    Big Chungus
    Συμμετέχων

    Τι διαβαζω θεε μου και μου πεφτουν τα μαλλια ρε κοριτσια!!!!! Ο δικος μου μια φορα που συζητουσαμε περι μαγειρικης πηγε απ εξω απ εξω να μου πει πως το φαγακι της μαμας του ειναι καλυτερο απο αυτο που ειχα κανει μετα τη δουλεια, στους 40 βαθμους Αυγουστο μηνα, αφου εχω κανει και γενικη στο σπιτι (καλος βλακας κι εγω που τα εκανα μονη μου και δε “γκρινιαξα” για βοηθεια. να στα μουτρα μου!). Το βραδυ του χαλασε απο ψυχολογικο πολεμο και κρεβατομουρμουρα! Κατινια? Στα φρυδια μου! Να μαθεις φιλαρακι να υποτιμας το τιμιο κεφτεδακι μου!

    #63238

    El cachorro
    Συμμετέχων

    Να μην πω που ήταν και καρασεξιστης και μισογύνης. Που με ακολουθούσε ένα βράδυ ένα αυτοκίνητο και τον πήρα τηλ να μιλάμε μέχρι να φτάσω σπίτι και αφού έφτασα πλέον safe μου λέει “αμάν βρε παιδί μου κι εσύ, τι φόραγες;”. Κι εγώ το βόδι το πήρα και για κομπλιμέντο.

    #63237

    El cachorro
    Συμμετέχων

    Ρε κορίτσα τι φαση, πόσο παραλογισμό έχουμε ανεχτει; Κι εγώ πόσο σανό έχω μασήσει που ο, τι και να έκανα το ήξερε η μάνα του γιατί “πηγαίνουν και της τα λενε”, “αυτή δε θέλει καθόλου το κουτσομπολιό, αλλά τι να κάνει αφού πηγαίνουν και της τα λενε”. Και δεν στάθηκα μια στιγμή να πω κάτσε ρε φίλε ότι τι δηλαδή, τη δένουν τη μάνα σου κάθε τόσο σε μια καρέκλα να μην μπορεί να φύγει και τη βομβαρδίζουν με κουτσομπολιά για μενα; Που έκανα καινούργιο τατουάζ και σε δύο μέρες το ήξερε η μάνα του γιατί “πήγαν και της το ειπαν”. Που τον φαντάζομαι τώρα να παίρνει τηλ τη μάνα του και να της λέει η Саchorro έκανε καινούργιο τατουάζ και λέω ρε Χριστέ πόσο πιο ντεκαυλέ!

    #63365

    zero-gravity
    Συμμετέχων

    Επίσης περιστατικό…(ένα-ένα μου ‘ρχονται…) Απο τη μια να είναι φοβικός σε σημείο παράνοιας να βλέπει κινδύνους να μη θέλει να βγαίνει απο το σπίτι μετά τις 20:30, να μου λέει οτι ο κόσμος είναι κακός κι επικίνδυνος να μου λέει πως ανησυχεί όταν ξέρει πως είμαι έξω όταν έχει βραδιάσει… Όμως ενα βράδυ που τσακωθήκαμε για ασήμαντη αφορμή και χωρίς να γίνουν και φοβερές σκηνές με έδιωξε απο το σπίτι του (τότε έμενε σε μυστηριώδη περιοχή στις παρυφές όρους της Αττικής οπου δεν είχε συγκοινωνία απο τις 21:00. Κι ενώ ήξερε πως δεν έχω χρήματα για ταξί (τότε στις μεγάλες μου αφραγκίες)και πως θα πρέπει να πάω στο σπίτι μου με τα πόδια βραδιάτικα περπατώντας κάμποσα χιλιόμετρα. Τελικά εκείνο το βράδυ με τα χίλια ζόρια κοιμήθηκα στο καναπέ στο κατεψυγμένο σαλόνι του και δε μου έβγαλε ούτε μια κουβέρτα ο @$%*. Δε μπορώ να πω πως κοιμήθηκα εκείνο το βράδυ και το επόμενο ήμουν άρρωστη. Το οτι τη γλύτωσα εκείνο το βράδυ δεν σημαίνει βέβαια οτι δεν είχαμε ξανά παρόμοιο σκηνικό, απλώς πια είχα μάθει να φυλάω λίγο τα ρούχα μου (τρομάρα μου!)οπότε μόλις μυριζόμουν προς τα που πάει η κατάσταση έφευγα απο μόνη μου πρίν τα μαύρα μεσάνυχτα.
    Εννοείται πως τα είπε όλα στη μαμά του μετά.

    #63363

    zero-gravity
    Συμμετέχων

    Αχ τι μου θύμησες El cachorro (πω…έχω καταντήσει σα το επειδόδιο με τη χήρα στο Κων/νου και Ελένης που όλα της θύμιζαν το μακαρίτη!)
    Ο “Voldemort” λοιπόν ενώ ήμασταν σπίτι του και θα μπορούσαμε να κάνουμε χίλια δυο πράγματα διέκοπτε μόλις άκουγε κάποιον ύποπτο θόρυβο (άκουγε πολύ συχνά ύποπτους θορύβους) για να πάρει τηλέφωνο τη μαμά του και να της το αναφέρει ωστε να τον διαβεβαιώσει πως δεν είναι τίποτα. (Εγώ και που του το έλεγα δεν μέτραγε).
    Επίσης όσο ακόμα έμενε με τους γονείς του επειδή οικογενειακώς πίστευαν πως οι συγγενείς απο τον απο κάτω όροφο τους επιβουλεύονται έκανε το κατάσκοπο και τηλεφωνιόταν όλη την ώρα με τη μαμά για να της αναφέρει τι γίνεται στη πολυκατοικία όσο εκείνη έλείπε. (Και να πεις οτι γινόταν και τίποτα φοβερό… “Ο θείος κατέβηκε στο γκαράζ.” “Τον άκουσα να φωνάζει κάποιον μ@κ@κ@”) Full ξενέρα εγώ, με έβγαζε και παράλογη που δεν αντιλαμβάνομαι τη σοβαρότητα της κατάστασης και δε παίρνω θέση στον “πόλεμο”… Μέχρι και δοσίλογη με είχε χαρακτηρίσει!
    Κι ένα bonus για τη μαμά: για να τον πείσει οτι δεν είμαι αξιόλογη για να στέκομαι δίπλα του με καλούσε στο μαγαζί τους-που απασχολούνταν κι ο λεγάμενος εκεί- για να πιούμε τάχα μου καφέ και μετά ρωτούσε τις πελάτισσες “Πείτε μου τώρα… Χάλια δεν είναι; Πείτε μου δε σας φάνηκε περίεργη; Πως σας φάνηκε;” Και μου ερχόταν ύστερα φουντωμένος ο κανακάρης με ύφος “29 κατασκευαστές συνοικεσίων σου ρίχνουν χ! Αυτές ξέρουν!!!”

    #65508

    Ann
    Συμμετέχων

    κοριτσια δεν ξερω τι να κανω.. ενω ειναι πολυ καλο παιδι, ειναι 21 χρονων, μενει με την μαμα του δεν εχει ακολουθησει σπουδες και παρουσιαζει πολλαα συμπτωματα μαμακια. εγω εχω φυγει για σπουδες ειμαστε τοσα χρονια μαζι και εχω φτασει σε σημειο να τον παρακαλαω να ερθει να μεινει μαζι μου αλλα αυτος δεν θελει γιατι λεει ειναι μακρια απο το πατρικο του. προτημα να αφησει εμενα μονη μου για να ειναι κοντα με την μανουλα του. τι να κανω;;;;

    #66033

    Ocelotoς
    Συμμετέχων

    Αργησα να δω τα νέα μηνύματα σε αυτή την συζήτηση!
    @pink Δεν ξέρω τι να σου πω 🙁 Πρέπει ο ίδιος να καταλαβαίνει την σημασία της ανεξαρτητοποίησης -όσο γίνεται – και της αποκόλλησης από τους γονείς.Μου φαίνεται πολύ περίεργο που δεν έρχεται πετώντας να μείνει σε εσένα ειδικά τώρα που έχετε “δικό σας” σπίτι.Δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο πέρα από να του μιλήσεις γι αυτό το θέμα με μία α’ λεπτότητα (περί ανεξαρτητοποίησης εννοώ).

    #66070

    zero-gravity
    Συμμετέχων

    @pink Μήπως σκέφτεται το οικονομικό; Υποθέτω πως δεν εργάζεται γιατί αλλιώς θα ήταν ακόμα πιο δύσκολο.
    Το κουβεντιάσατε λίγο περισσότερο; Πως το αιτιολογεί εκείνος;

    #66126

    Ann
    Συμμετέχων

    Του αναφέρω πολλές φορές ότι πρέπει πλέον να κοιτάξει το μέλλον του να φύγει από το σπίτι του και πάντα το αποφεύγει λέγοντας πως τον πληγώνει αυτή η κουβέντα γιατί ούτε αυτός θέλει να είμαστε χώρια, αλλά από ότι κατάλαβα δεν είναι ακόμα έτοιμος να αναλάβει ευθύνες. Επειδή όπως όλοι ξέρουμε οι μαμακες έχουν συνηθίσει να τα έχουν όλα έτοιμα από την μαμά τους, όταν έρχεται η ώρα να φύγουν κάνουν πίσω (γιατί σου λέει που θα βρω καλύτερα..). Εχει μια δουλειά στο χωριό του αλλά θα του προσφέρει χρήματα αποκλειστηκά για λίγους μήνες. Του εξηγώ πως εκεί θα έχει την δυνατότητα να βρει μια δουλειά μόνιμη με περισσότερα λεφτά και κάθε φορά μου λέει θα δούμε στην πορεία και τέτοια. Αλλά δεν τον βλέπω να έχει όρεξη να έρθει να μείνει μαζί μου, πιο πολύ από συζητήσεις που κάνουμε μου λέει πως θα έρχεται πιο συχνά και περισσότερο..αλλά όχι να μείνουμε μαζί..μόνο να έρχεται να με βλέπει.

    #66219

    Ocelotoς
    Συμμετέχων

    Επειδή διάβασα και τα άλλα ποστ γι αυτό το αγόρι,έχω να πω πως σου πέφτει λίγος.
    Είναι πολύ κρίμα για ένα άτομο να λέει ξεκάθαρα πως δεν θέλει να αναλάβει την ευθύνη του εαυτού του αλλά να νιώθεις τυχερή που το βλέπεις νωρίς.
    Άτομα σαν το αγόρι σου μεγαλώνουν με συγκεκριμένη ιδεολογία και κοσμοθεωρία που είναι ριζωμένη βαθιά μέσα του.Συνήθως αυτά τα άτομα θα ψάξουν να βρουν μια ανάλογη κοπέλα που θα τον υπηρετεί γιατί έτσι μεγάλωσαν.Εσύ από την άλλη μένεις μόνη σου και είσαι βήματα φωτός μπροστά από εκείνον και σε θέματα ωριμότητας και πρακτικά ζητήματα.Δεν ξέρω αν μπορείς να του μάθεις 1-2 πράγματα περί ανεξαρτητοποίησης,δεν νομίζω πως πρέπει να μπεις σε αυτό το ρόλο ούτως η αλλιώς αλλα δυστυχώς ο δρόμος με τον “μαμάκια” είναι ένας στις περισσότερες περιπτώσεις.
    Είσαι η κοπέλα του!Δεν σε ποθεί?Δεν του λείπεις?Δεν σε θέλει δίπλα του να σε νιώθει και να σε χαιδεύει?Να περνατε χρόνο μαζι χωρίς να σας διακόπτουν και να κάνετε σεξ ακόμα και στο ταβάνι?Πότε θα τα ζήσεις αυτά?Θα έπρεπε να κάνει κωλοτούμπες αφού έχετε την δυνατότητα να είστε μαζι όχι να σκέφτεται πως θα ξεβολευτεί γιατί η μαμά του δεν θα είναι εκεί να του φτιάξει μελάτο αυγουλάκι.Τα είπα και ξαλάφρωσα!

    #68371

    Ariadni
    Συμμετέχων

    Αν και εκ πρώτης όψεως οι άντρες ως δυναμικά όντα δεν είναι εξαρτημένοι από την ποδιά της μάνας τους, αλλά αυτό ισχύει για τους κυρίως για τους βορειοευρωπαίους, όπως φερειπείν τους Γερμανούς. Τώρα όσον αφορά τους Έλληνες όντως οι περισσότεροι άντρας είναι μαμάκηδες, και αυτό νομίζω πως είναι ο κανόνας, και όχι η εξαίρεση

    #69007

    Buck
    Συμμετέχων

    Δεν είναι δική μου προσωπική ιστορία, αλλά την έζησα από κοντά (δυστυχώς πολύ κοντά…) και με επηρέασε κάπως (με πήραν κοινώς τα σκάγια!). Έρχεται έντρομη και αηδιασμένη η κολλητή μου στο σπίτι μου στις 3:00 τα ξημερώματα να μου πει πως χωρίζει γιατί ο φίλος της έσκασε μύτη με σέξι σετάκι εσώρουχα (φορεμένα) και της ζήτησε να τα φορέσει για να κάνουν αγαπούλες… Το πρόσεξε λοιπόν πως είχαν ιδιοκτήτη τα “επίμαχα” αξεσουάρ (εμφανείς λεκέδες) και εκείνη απαιτεί να της πει ποιανού είναι και που τα βρήκε.. Λοιπόν, όπως φαντάζεστε ήταν της μανούλας του γιατί όπως είπε και ο ίδιος αυτή “είναι η πιο σέξι γυναίκα που υπάρχει” (puking rainbows on my smartphone…) Του είπε κι εκείνη πώς αφού είναι έτσι καλύτερα να πάει με τη μάνα του τη σέξι και ήρθε να ξυπνήσει εμένα την κακομοίρα για να μου τα πει… Γελάω, κλαίω και κάνω εμετό…

    #69059

    El cachorro
    Συμμετέχων

    @Buck εμφανείς λεκέδες; Με έστειλες!

    Εμένα ένα ζευγάρι σκουλαρίκια μου είχε δώσει της μάνας του και έπρεπε να το δω και ως εξέχουσα τιμή που είμαι άξια να φορέσω κάτι δικό της. Τα επέστρεψα όταν τον χώρισα.

    Αλλά τώρα με τα εσώρουχα δεν ξέρω, κάπως κομπλάρω.

    #69134

    zero-gravity
    Συμμετέχων

    @BuckWtf???

    Το οιδιπόδειο σε διαστημικά επίπεδα!!!
    Πόσο πιο ξεκάθαρο να το κάνει;;;
    Μήπως να της τραγουδούσε “Θέλω να το κάνω με τη μαμά μου” το Ημισκούμπριο;;;

    #69142

    zero-gravity
    Συμμετέχων

    @El cachorro Εμένα μου είχε κάνει απευθείας η μαμά δώρο χρησιμοποιημένα ρούχα, γάντια, κάλτσες…και γενικά ότι αγόραζε παρορμητικά και τελικά δεν της άρεσε και μπορούσε να το δώσει σε εμένα τη πτωχή για να δηλώνει φιλόπτωχη μετά. Είχα πει πολλές φορές ευθέως πως δεν θέλω δώρα. Έκανα τη βλακεία και τα κράταγα -επέμενε πολύ-για να μη τη προσβάλλω βέβαια. Μετά είχε να λέει πως δεν τα χρησιμοποιούσα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 45 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.