Τοποθέτηση ετικέτας: , ,

Αυτό το θέμα περιέχει 42 απαντήσεις, έχει 12 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  El cachorro 1 μήνας πριν.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 45 συνολικά)
  • Συντάκτης

El cachorro
    Συμμετέχων

Μωρέ zero gravity, κάτι το φτύσιμο, κάτι τα μικρόβια των παιδιώνε, κάτι το “αρρωστιάρα” κάπου άρχισα να στεναχωριέμαι. Πού τον βρήκες αυτον; Αααααχ

Εμένα πάλι μου έλεγε για το πόσο άμαθη είναι η μαμά του στα σεξουαλικά. Σχεδόν αποκλείεται να είχε κάνει ποτέ της σεξ.

Μάλιστα, λεει, όταν αυτός έκανε πρώτη φορά σεξ στα 17, το είπε στη μαμά κι αυτή του θύμωσε. Δεν του μιλούσε για μέρες.

Εγώ γενικά ένιωθα ότι βρισκόμουν υπό μια συνεχόμενη εξέταση, όπου έπρεπε πάντα να αποδείξω ότι είμαι αρκετά καλή γι’ αυτόν. Σχεδόν μου έκανε και χάρη που ήταν μαζί μου. Η σχολή δε, επειδή ήμασταν και φοιτηταί, μεγάλη υπόθεση. Παιδαγωγικό εγώ, ιατρική αυτός. Ευκαιρία δεν χάναμε να επισημάνουμε πόσο πιο δύσκολη είναι η δική του σχολή και πόσο πιο σημαντική η δική του εξεταστική και όλα τα δικά του ήταν πιο σημαντικά. Έτσι του είχε μάθει η μαμά (και ο μπαμπάς, αλλά καταλαβαίνετε).

Φούστα Κλαρωτή
    Συμμετέχων

Αφού έχω κουφαθεί με αυτά που διαβάζω, τα οποία είναι εξίσου δυστοπικά με τις ιστορίες επιστημονικής φαντασίας που αγαπώ, θα σας γράψω σχετική-άσχετη εμπειρία:

18-19 χρονών εγώ, συνάπτω δεσμό με νεαρό λίγο πιο μεγάλο από εμένα. Ήμουν συμμαθήτρια με τον αδερφό του στο σχολείο, οπότε είχαμε ήδη κοινές παρέες κλπ κλπ.

Δεν ήταν εμφανώς μαμάκιας. Αυτό που θέλω να πω, ήταν ότι ήταν οικογενειακιας, δηλαδή είχε κόλλημα και με τον αδερφό του και με τα ξαδέρφια του και με τη γιαγιά του. Φυσικά και με τη μαμά του, η οποία ήταν εκείνη που “ενορχήστρωνε” και το όλο κόλλημα με την υπόλοιπη οικογένεια. Είμασταν μαζί αρκετούς μήνες και ζήτημα ήταν να είχαμε βγει μια φορά μόνοι μας. Πάντα κάποιος από το σόι θα κουβαλιόταν, πάντα κάποιο ξαδέλφι θα είχε γενέθλια και επρεπε να πάμε σπίτι του και πάει λέγοντας.

Η μαμά είχε κάνει τα παιδιά στα 20-21 της ή κατι τέτοιο, οπότε και νεαρή σε ηλικία και μοντέρνα και κουκλάρα από φυσικού της. Παρ’ όλα αυτά (ή ίσως λόγω αυτών?) έβγαζε έναν τρομερό ανταγωνισμό με τα κορίτσια που υπήρχαν στη ζωή των γιών της είτε μιλάμε για φίλες είτε για γκόμενες.

Πάντα σε κάθε πάρτυ, μάζωξη ήταν απαραιτήτως παρούσα και η μαμά, αφού “ήταν της παρέας κι αυτή”. Θυμάμαι να φοράει αβυσσαλέα μίνι και ντεκολτέ σχεδόν πάντα. Το οποίο από μόνο του εννοείται ότι δεν είναι κακό, απλώς εκείνη το έκανε για να ψαρεύει κομπλιμέντα ή για να συγκρίνεται ευθέως με τις καλεσμένες των παιδιών της. Αυτό μιλάμε τώρα με τρόπο που βγάζει μάτι, καμία διακριτικότητα.

Εχω γράψει καναδυο φορές για αυτόν τον πρώην στα σχόλια, για τη φάση που κανονίζαμε να πάμε εκδρομή με παρέα, η μαμά του είπε ότι πρέπει να μείνει Αθήνα να κατεβάσουν τα χαλιά (ή κάτι εξίσου γελοίο), αυτός δεν ήρθε εκδρομή μαζί μου, αλλά μετά η μαμά τον πήγε βόλτα στο Ναύπλιο για να ξεσκάσουν.

Εξυπακούεται ότι στα μάτια των γιών της ήταν η πιο όμορφη γυναίκα, η πιο καλόγουστη, η πιο τρισμέγιστη.

Ευτυχώς ξενέρωσα πολύ γρήγορα με την κατάσταση και δεν ταλαιπωρήθηκα, αν και είχα πολλά αισθήματα για εκείνον. Ακόμα έχουμε επαφή και τρέφουμε εκτίμηση ο ένας για τον άλλον.

zero-gravity
    Συμμετέχων

@El cachorro
    Τα έβγαζε σιγά-σιγά. Ίσως επηρεάστηκα πολύ και από τη πρώτη εντύπωση και ο τρόπος που πλάσαρε τον εαυτό του. (Φαντάσου αυτό που άκουγα συνέχεια από αυτόν για τη μαμά του πριν τη γνωρίσω είναι πόσο ανοιχτόμυαλος και cool άνθρωπος είναι…)Η αλήθεια είναι τον έβλεπα και πάθαινα. Ήμουν και εγώ μικρότερη και άπειρη…βάλε λιγάκι ότι είχα κι αυτό το σύνδρομο του σωτήρα… Γλυκάθηκα κιόλας από ένα σημείο και έπειτα και μετά πιστεύω εθελοτυφλούσα. Τώρα που τα σκέφτομαι οι καμπάνες χτυπούσαν από την αρχή. Είναι μικρά σχόλια στην αρχή που σου κατατρώνε την αυτοπεποίθηση και πριν το καταλάβεις δεν αναγνωρίζεις τον εαυτό σου.
    Είναι όλα αυτά που λέμε στο site. Πίστευα πως θα τα καταφέρω. Ότι περνούσε απο το χέρι μου. Οτι ήταν θέμα προσπάθειας ή οτι επειδή ένιωθα εγώ πράγματα για εκείνον υπέθετα πως είναι αμοιβαία.
    Αυτό που μπορώ να πω είναι πως φέρθηκα αρκετά ανόητα. Κάθισα καιρό μαζί του και ουσιαστικά τον επιβράβευα μένοντας.

@Φούστα Κλαρωτή
    Αχ! Αυτό το είχε και η μαμά του λεγάμενου. Σύγκρινε όμως με βάση το πως ήταν στο παρελθόν αλλά και τι θα μπορούσε να είχε γίνει και δεν έγινε(σύγκρινε τις τότε σπουδές μου με τις σπουδές που δεν έκανε γιατί όπως έλεγε επέλεξε να κάνει οικογένεια.)
    Πίστευε πως ήταν κάτι σαν τη Βάνα Μπάρμπα και ο γιος της άξιζε κάτι εξίσου καλό. Επιπλέον επειδή σαν έφηβη είχε μερικά παραπάνω κιλά και κατάφερε να τα χάσει έλεγε πως δεν υπάρχει δικαιολογία και πως όλες οι γυναίκες πρέπει να προσπαθούμε να γινόμαστε καλύτερες για να αρέσουμε στους άντρες μας. Κατά προέκταση εγώ που δεν προσπαθούσα περισσότερο για τον γιό της δεν τον αγαπούσα.

Ocelotoς
    Συμμετέχων

Η @zero-gravity και η @marialadelbarrio φλερτάρουν με την πρωτιά χαχα!

@Ακρίδα καλα έκανες και τον έστειλες στην μαμά του γιατί αυτός ήταν παρανοικός εντελώς!Όχι αστεία!

Επίσης αηδίασα απίστευτα με τις 2 τελευταίες ιστορίες! Ο ένας έστελνε τα βρακάκια στη μαμά και ο άλλος έφτυνε στο ίδιο του το σπίτι!Η δυσοσμία δεν είναι εστία μικροβίων???? Δεν υπάρχει ασχημότερο(αν κ σκεφτόμουν άλλη λέξη) από άντρα-άνθρωπο γενικότερα- που δεν είναι καθαρός και δεν είναι τακτικός με αυτά ειδικά και αν έχει παρτενερ.Δηλαδή αν συγκατοικείς κιόλας είσαι 2 φορές πιο προσεκτικός…
    Και ο δικός μου που ανέφερα ήταν τέτοιος.Τι φάση,υπάρχει κάποιο manual? Απλά εγώ επειδή δεν το έζησα εντός σπιτιού δεν είχα κάποιο παρόμοιο περιστατικό.Το καταλάβαινες από το σπίτι όμως.Υπήρχε μια ακαταστασία σε συνδιασμό με απλυσιά και βρώμικα παλιά πράγματα.Από ρούχα έως έπιπλά.Τελικά σε καλό μου βγήκε…

El cachorro
    Συμμετέχων

Στον αντίποδα όλων αυτών θα ήθελα να αναφερθώ και στον τωρινό μου σύντροφο και να δώσω τα credits στη μαμά του κι ας μην το διαβάσει ποτέ αυτό.

Στην αρχή της συγκατοίκησης μας, μας επισκέφθηκαν οι γονείς του για μια εβδομάδα. Οι γονείς του μένουν σε άλλη χώρα από αυτή που ζούμε εμείς. Κάποια στιγμή πηγαίνοντας στην κουζίνα βλέπω τον δικό μου να πλένει τα πιάτα και η μαμά του ήταν ακουμπισμένη στον πάγκο δίπλα του, έπαιζε με τα μαλλιά της και του μιλούσε. Στο πρώτο δευτερόλεπτο έπαθα ένα σοκ. Ομολογουμένως δεν είχα ξαναδεί αυτήν την εικόνα real time. Όσο κι αν είμαι υπέρ της ισότητας, ήταν κάτι τελείως ανοίκειο. Ο γιος δηλαδή να πλένει τα πιάτα και η μαμά να είναι αραχτή.

Στο επόμενο δευτερόλεπτο συνήλθα και αμέσως ένιωσα μια κάποια ευγνωμοσύνη γι’ αυτή τη γυναίκα που μόλις είχα γνωρίσει. Ε, και μια κάποια λαχτάρα για τον δικό μου 😉

Επίσης, σας ευχαριστώ πολύ όλες για την ανταπόκριση και το μοίρασμα των εμπειριών σας μέχρι στιγμής. Περιμένω να διαβάσω κι άλλα από εσάς ή όποια άλλη έχει κάτι να μοιραστεί.

zero-gravity
    Συμμετέχων

Κάτι που διαπιστώνω και από τις δικές σας ιστορίες κορίτσια είναι πως υπάρχουν πολλά κοινά στοιχεία. Όπως αναφέρθηκε και παραπάνω η προτεραιότητα στις ανάγκες του. Η υποβολή σε δοκιμασίες.Η αδυναμία για ουσιαστική αυτονομία… Ο ανταγωνισμός.

Ocelotoς
    Συμμετέχων

Τρομακτικές ομοιότητες όντως.Όπως τα λες.Οι ανάγκες τους πρώτες και μετά οι άλλοι δεύτεροι,δείγμα εγωισμού και “χαιδέματος” από την μαμάκα.Ειδικά ο ανταγωνισμός και στη δική μου περίπτωση εξαναγκασμός.Μια φορά έγινε στις αρχές.Δεν καταλάβαινε το “όχι” ή το “πονάω,πιο σιγά” “σταμάτα” και εγώ δεν έβαλα μεγάλη αντίσταση,όχι πως μπορούσα γιατί σε στάση ιεραποστολικό και να είμαι και κοντούλα σίγουρα δεν ήταν υπέρ μου.Ο “κύριος” βλέπετε ήταν πολύ περίφανος για το μεγάλο του εργαλείο,τόσο που μάλλον του βούλωνε τα αφτιά 😛
    Δεν μπορω να πω πως με συγκλόνισε τότε.Αντιθέτως έμεινα μαζί του και ίσα ίσα ήθελα μετα να έχουμε σεξουαλικές σχέσεις.Το συνειδιτοποίησα χρόνια αργότερα διαβάζοντας ένα κείμενο περί συναινέσεως-το οποίο παίζει να ήταν εδώ-και έτσι πέρασα μια μίνι κατάθλιψη ημερών(καθώς είχα και 2ο παρόμοιο σκηνικό από ένα παιδί που είχα βγει 2 φορές)σκεπτόμενη πως το ονομάζεις αυτό διότι δεν ήθελα να πω την λέξη “βιασμός”.Εντελώς ενοχική και λάθος σκέψη.Και τώρα δηλαδή που το σκέφτομαι και σας το γράφω νιώθω περίεργα.Παρενόχληση μήπως?Το σκέφτομαι ως κακιές εμπειρίες για να είμαι και εγώ ήρεμη.Νομίζω βέβαια πως το πήγα αλλού το θέμα και βάρυνα την συζήτηση απλά το έφερε η κουβέντα και ήθελα να κάνω αυτή τη μικρή παρένθεση.Ελπίζω να μην σας κούρασα.

Marialadelbarrio
    Συμμετέχων

Στη δική μου περίπτωση αυτός ήταν ο δεύτερος μαμάκιας, έτσι άκουσα τις καμπάνες αρκετά νωρίς και έπραξα ανάλογα. Οι ιστορίες με τον πρώτο μαμάκια με μάνα-κακιά-πεθερά είναι τραγικές, ανάμεσα σε άλλες χοντράδες και ηλιθιότητες η μάνα του είχε πετάξει ότι “εμένα ο γιατρός (βλέπετε είχε credit) μου είπε στη γέννα ότι ο κανακάρης όταν μεγαλώσει θα φύγει αν αφήσεις τον ομφάλιο λώρο …και για αυτό εγώ τον κράτησα (!) σε φυλαχτό (!)”. Το πιο κοινό στοιχείο μεταξύ τους και μεταξύ των μαμάδων ήταν ο μισογυνισμός, τους ήταν αδιανόητο μια γυναίκα να καταφέρει κάτι πόσο μάλλον κάτι παραπάνω από το κελεπούρι ή τη μαμά, την επάξια δούλα.

Σε μικρή ηλικία είναι εύκολο να κάνουμε λάθη και εκτός αυτού μεγάλη σημασία έχουν οι προσλαμβάνουσες που έχουμε ήδη λάβει, προσωπικά μου χρειάστηκε πολλή δουλειά για να αποβάλω το σύνδρομο καλού κοριτσιού με το οποίο είχα προγραμματιστεί. Για μένα είναι μεγάλη κατάκτηση το ότι πλέον δε σωπαίνω όταν ακούω το είναι μου να φωνάζει “μίλα!” και μιλάω και το ότι όταν μου φωνάζει “φύγε” το ακούω και φεύγω.

zero-gravity
    Συμμετέχων

@Ocelotoς
    Το ελάχιστο που που μπορεί να το αποκαλέσει κανείς είναι αναισθησία από μέρους του. Και εγώ δεν ξέρω πως να το αποκαλέσω (γιατί μου έχει συμβεί και αυτό με τον προαναφερόμενο.**)Αναγνωρίζω πως αν δεν είναι βιασμός φλερτάρει επικίνδυνα, όμως κι εγώ δεν θα είχα το θάρρος να το πω έτσι εύκολα.
    Ίσως θα ήταν καλό να ξεκινήσει ένα καινούριο thread με αυτό το θέμα.
    Δεν είσαι καθόλου κουραστική. Για αυτό βρισκόμαστε εδώ 🙂

** Εν ολίγοις η σεξουαλική μας ζωή ήταν αντάξια της παραπάνω κατάστασης…Φαντάσου ακόμα και για το σεξ είχε να μου πει πως η μητέρα του του έλεγε πως οι γονείς του στην ηλικία μας το έκαναν ασταμάτητα και πως έδειχναν πολύ ερωτευμένοι κλπ κλπ εν ολίγοις πάλι ανεπαρκής εγώ που δεν ανταποκρινόμουν στον συνιστώμενο ημερήσιο αριθμό συνουσιών… Γιατί…ναι,συζητούσε και τα σεξουαλικά μας με τη μαμά του. Εκείνος απέδιδε τη συμπεριφορά του στο ότι είναι μοναχοπαίδι και δεν έχει άλλον άνθρωπο να μιλήσει για αυτά τα θέματα… Γενικά όλες οι κουβέντες γίνονταν σε ένα πολύ επιφανειακό επίπεδο. Λες και ήμουν επαγγελματίας και εκείνος ο καταναλωτής και έπρεπε να του παρέχω υπηρεσίες. Αμέτοχος. Μόνο ζητούσε, σύγκρινε και με έκρινε ανεπαρκή.

Ocelotoς
    Συμμετέχων

Τι φάση ρε κορίτσια?Με το ίδιο άτομο τα είχαμε? Ο ένας πιο καλικατούρα από τον άλλον.Τι αηδιαστικό το φυλαχτό ομφάλιος λώρος.Όλα γενικά,πολύ άσχημα περιστατικά με άτομα που ξεκάθαρα χρειάζονται θεραπεία αλλά όχι μόνο δεν πηγαίνουν αλλά ταλαιπωρούν άλλους.

Το έγραψα κάπως άγαρμα βέβαια.Δεν με ανάγκασε απ’ την αρχή,απλά σε ένα σημείο με είχε πλακώσει ολόκληρος και γενικότερα πονούσα γιατί ο τύπος μάλλον νόμιζε πως έπεσε σε τσόντα.Του έλεγα να σταματήσει και εκείνος συνέχιζε με αποτέλεσμα εγώ να σφίγγομαι και εκείνος να μην μπορεί να δεισδήσει εντελώς.Εν τέλη έκανε την δουλίτσα του με ότι είχε(όσο χωρούσε,τραγικός).Είχα νιώσει μια αηδία εκείνη τη στιγμή και ενα σοκ,μια ψύχρα.Με συγχωρείτε για τις λεπτομέριες αλλά το έγραψα πιο σωστά για αποφυγή απρεξηγήσεων.Η λέξη βιασμός είναι σοβαρή άλλωστε.Έπρεπε και εγ΄ω μετά να τον ξεχέσω πόσο μάλλον πάνω στην πράξη(ο θεός να την κάνει) να μην το είχα υπομείνει.Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί τότε δεν είχα αντιδράσει και δεν κατάλαβα τι είχε γίνει.Πάντως έχεις απόλυτο δίκιο @zero-gravity με αυτό που έγραψε στον αστερίσκο και σ’ ευχαριστώ για τα λόγια σου!.Όλα δένουν μεταξύ τους και δεν μου κάνει καμία εντύπωση παρά μόνο αυτό το μοναδικό ταλέντο τους να “κολλάνε” σε άλλα άτομα και να τα κακομεταχειρίζονται είτε λεκτικά είτε σωματικά.Το αστείο είναι πως όταν ήμουν πιο μικρή και άκουγα τη λέξη “μαμάκιας” πάντα φανταζόμουν ένα μαλθακό παιδάκι-αγόρι που είναι κολλημένο πάνω της.Με τα χρόνια είδα πόσα διαφορετικά είδη υπάρχουν.
    Το σκέφτηκα και εγώ για θέμα thread γιατί εχώ διαβάσει διαάφορες ιστορίες,πολυ χειρότερες και με θλίβει το γεγονός πως υπάρχουν τόσα περιστατικά ειδικά μέσα σε σχέσεις.Πολλά δεν λέγονται και ποτέ 🙁

zero-gravity
    Συμμετέχων

@Ocelotoς
    Αυτό με τις τσόντες είναι πρόβλημα… Κι ο δικός μου γαλουχημένος από μικρός είχε διάφορες παράλογες προσδοκίες και ότι και αν του έλεγα δεν νομίζω πως το συμμερίστηκε ποτέ. Ενώ μια φιλοτιμία την είχε δεν μπορούσε να καταλάβει το τρόπο. Οι παραστάσεις που είχε ήταν τέτοιες που δεν ήταν εύκολο να της αποδομίσω. Επίσης η πρώτη του σεξουαλική επαφή ήταν με επαγγελματία (μάντεψε πάλι!) ενορχηστρωμένη από τη μαμά, γιατί πίστευε πως το ήθελε και το χρειαζόταν αλλά δεν το ζητούσε από μόνος του. Είχε καταστρώσει ολόκληρο σχέδιο πως θα τον πήγαιναν κάπου αλλού και τελικά τον πήγαν εκεί. Από ότι μου έλεγε εκείνος δεν το ήθελε καθόλου και δεν μπορούσε καν να λειτουργήσει αλλά το έκανε επειδή έπρεπε γιατί αν γυρνούσε σπίτι και ενημέρωναν πως δεν έκανε κάτι μπορεί και να τον χτυπούσαν…(οι γονείς του είχαν μεγάλη αγωνία μη γίνει gay). O πατέρας του και ο παππούς του του δώριζαν πορνοταινίες όταν ήταν έφηβος…

Σχετικά με αυτό που είπες για το τι πίστευες παλιά πως είναι ο μαμάκιας με έκανε να σκεφτώ τον αδερφό μου,απο μικρός ήταν πολύ ανεξάρτητο άτομο, με δική του προσωπικότητα και σκέψεις (θεωρώ πως από την οικογένεια είναι το άτομο με τις λιγότερες επιρροές από γονείς, παππούδες κλπ) τον αποκαλούσαν μαμάκια λόγω του ότι ήταν εκφραστικός απέναντι στη μητέρα μας και γενικά ήπιο άτομο και στη συμπεριφορά και στην εμφάνιση. Δηλαδή θα την έπερνε αγκαλιά ή θα την φιλούσε όταν το ένιωθε ή θα το εξέφραζε λεκτικά οτι την αγαπά ενώ παράλληλα δεν θα της επέτρεπε ποτέ να παρέμβει στη ζωή του. Όπως έκανε και κάνει με όλους τους υπόλοιπους.
    Ξενίζει σε μερικούς το γεγονός πως οι πιο μάτσο άντρες συχνότερα έχουν σχέσεις εξάρτησης με τη μητέρα τους ή με το σπίτι τους.

@marialadelbarrio
    Τι magical thinking ήταν αυτό με τον ομφάλιο λώρο;!
    Και η μαμά του δικού μου είχε κάτι τέτοια περίεργα σκεπτικά που μπορεί να μην έγιναν πράξη με τον ίδιο τρόπο αλλά τώρα που τα θυμάμαι πίστευε πως εκείνη και ο γιός της είχαν προστασία “απο πάνω” ενω ταυτόχρονα φλέρταρε και με τα βότανα και ματζούνια και απο ότι μου είχε πει ο ας τον πούμε Ν. είχε έναν φόβο πως και εγώ μπορεί να ασχολούμαι με τέτοια και ότι μπορεί να της ξελόγιασα το γιο με τέτοια μέσα (αφού δεν έβρισκε τίποτα καλό πάνω μου και είχε γενικά τέτοια ταύτιση με το γιό της υποθέτω πως έπρεπε να αποδώσει κάπου το γεγονός πως εκείνος με ήθελε-για ότι με ήθελε τέλος πάντων!).
    Μάλιστα εκείνη τη περίοδο με ρώτησε αν είχα διαβάσει τις Μάγισσες της Σμύρνης και της είπα πως κάποτε είχε πέσει στα χέρια μου αλλά το σιχαινόμουν (που είναι αλήθεια). Εχω την υποψία πως μπορεί και να με ρώτησε για να με ψαρέψει(facepalm).
    Επίσης ισχυριζόταν πως είχε πολύ άσχημα ένστικτα για μένα και μάλιστα είχε αφήσει να υπονοηθεί πως διακρίνει πως μπορεί να θα μου συνέβαινε κάτι πολύ κακό σύντομα και του είχε συστήσει να μη δεθεί μαζί μου. (Είτε το πίστευε πραγματικά είτε ήταν χειριστικό κόλπο ειναι το ίδιο εξωφρενικό).
    Αφου ούτε αυτό δεν έδειχνε να επιρεάζει άμεσα του ζητούσε να φαντασιωθεί πως όταν φιλάει εμένα είναι σα να φιλάει τον πατέρα του-και άντρα της (Αυτό γιατί εγώ και ο μπαμπάς του είχαμε ίδιο ζώδιο…Ο Ν. ειχε κακές σχέσεις με το μπαμπά…F@£$%ng logic.)

@El cachorro
    Τα καλά να λέγονται! Χαίρομαι για σένα 🙂
    Μετά τον λεγάμενο οταν γνώρισα άντρες που δεν είχαν σκεπτικά αντίστοιχα με τα δικά του ένιωσα τόσο ανάλαφρη! Έπαθα Hallelujah!

Mrs Dalloway
    Συμμετέχων

“Αφου ούτε αυτό δεν έδειχνε να επιρεάζει άμεσα του ζητούσε να φαντασιωθεί πως όταν φιλάει εμένα είναι σα να φιλάει τον πατέρα του-και άντρα της (Αυτό γιατί εγώ και ο μπαμπάς του είχαμε ίδιο ζώδιο…Ο Ν. ειχε κακές σχέσεις με το μπαμπά…F@£$%ng logic.)”

“Από ότι μου έλεγε εκείνος δεν το ήθελε καθόλου και δεν μπορούσε καν να λειτουργήσει αλλά το έκανε επειδή έπρεπε γιατί αν γυρνούσε σπίτι και ενημέρωναν πως δεν έκανε κάτι μπορεί και να τον χτυπούσαν…”

????!!!!!!?????

zero-gravity
    Συμμετέχων

@Mrs Dalloway
    😅
    Δυστυχώς αληθινό περιστατικό.

Ocelotoς
    Συμμετέχων

@El cachorro Η αλήθεια είναι πως σαν σκηνικό ξαφνιάζει γτ όλες έχουμε πατριαρχικά υπόλοιπα αλλά ήταν ωραία η περιγραφή σου κυρίως γιατι φαίνεται να είναι άντρας φεμινιστής!
    @zero-gravity @marialadelbarrio Αυτοί δεν είναι άνθρωποι,είναι χαρακτήρες καρτουν!Η μαμά του άνετα θα μπορούσε να είναι ο main villain σε κάποιο βραζιλιάνικο με εσένα ως πρωταγωνίστρια.Η αλήθεια είναι πως με τις τελευταίες σου περιγραφές τον λυπήθηκα διότι πρέπει να είχε δύσκολα παιδικά χρόνια.Κρίμα γιατί κάπως έτσι διαιωνίζονται συμπεριφορές και ιδιεολογίες που βίωσε σαν άτομο 🙁

zero-gravity
    Συμμετέχων

@Ocelotoς
    Εμένα προσωπικά ως χαρακτήρας μου θύμιζε τη Cercei Lannister.
    Ναι, είχε όντως δύσκολα παιδικά χρόνια και αυτός ήταν ένας απο τους κύριους λόγους οπού ανεχόμουν τόσα πολλά. Τον έβλεπα ως ασθενή. Προσπαθούσα να μη τον κρίνω αυστηρά.
    Από οτι φαίνεται όμως δεν ήταν αμοιβαία τα αισθήματα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 45 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.