Τοποθέτηση ετικέτας: , ,

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 45 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #59814

    El cachorro
    Συμμετέχων

    Πολλές ερωτήσεις εδώ αφορούν τη σχέση με το “παιδί” που όμως τελικά έχει σχέση με τη μάνα του, όπως πολύ εύστοχα παρατήρησε κάποια σχολιάστρια. Μέχρι και μότο έχει αφιερωθεί στη συγκεκριμένη κατηγορία. Έχω κάνει κι εγώ σχέση με μαμάκια και λόγω απειρίας άργησα να τον καταλάβω. Η μάνα του ήταν η Φιλιώ που όλους τους φιλιώνει. Πλέον τα σκέφτομαι και γελάω, ενώ με μουτζώνω και λίγο. Θα θέλατε να μοιραστούμε τις εμπειρίες μας με τον μαμάκια; Πολλές τείνουν να γίνονται ξεκαρδιστικές.

    #59828

    El cachorro
    Συμμετέχων

    Ενδεικτικά να σας αναφέρω τα εξής:

    Μια μέρα έγινε σεισμός στην πόλη που σπουδαζαμε. Κουνηθήκαμε λίγο, αλλά μη φανταστείτε και τίποτα το τρομερό. Η μάνα του τον πήρε αμέσως τηλ και του είπε να σηκωθεί να πάρει λεωφορείο για να γυρίσει στο πατρικό. Και αυτός ένα απόγευμα ολόκληρο το σκεφτόταν στα σοβαρά! Ε, μέχρι που του είπα κάτσε καλά άνθρωπε μου που θα κάνεις 5 ώρες πήγαινε και 5 έλα με το λεωφορείο επειδή έγινε ψιλοσεισμός.

    Ένα άλλο ήταν ότι τον έβρισκα πολύ σέξι όταν ξυριζε το κεφάλι του και το ήξερε ότι μου αρέσει. Έλα όμως που για τη μανούλα αυτό ήταν φοβερή αλητεία και, αν μη τι άλλο, γόνος επιφανούς οικογενείας του χωριού δεν θα μπορούσε να κυκλοφορεί σαν αλήτης. Λίγο που είχαν κι ένα γάμο να πάνε στα κοντά, αυτό ήταν δεν τον άφησε να το ξαναξυρίσει. Αυτός να μου τα λέει εντωμεταξύ και να γελάει μαζί με ένα ύφος περίεργης και -πλέον- αξιολύπητης χαζοπερηφάνειας. Εγώ άλλο βόδι φυσικά.

    Ασ’ το καλό τα θυμήθηκα και γελάω μόνη μου!

    #60048

    zero-gravity
    Συμμετέχων

    Δεν πηγαίναμε για ψώνια μαζί γιατί του ψώνιζε η μαμά του επειδή “εκείνη ήξερε καλύτερα μαγαζιά ποιοτικά και οικονομικά και που να τρέχεις.”
    Με κάθε ευκαιρία επισήμανα πως αυτό δεν είναι μια φυσιολογική συμπεριφορά για έναν άντρα 29 ετών και μου λέει καλά θα πάμε για ψώνια μαζί αυτή τη φορά!
    Φιάσκο!
    Μπαίνουμε σε κατάστημα βλέπω κάτι που πίστευα πως θα του ταίριαζε
    “Μήπως θες να το δοκιμάσεις;”λέω… -Οχι, έχω κανονίσει.
    Πάει στο ταμείο, αφού έκανε μισή γύρα (για την τιμή των όπλων όπως αποδείχτηκε) και ανέφερε τη μαγική λέξη… “Βιολέτα” (Το όνομα της μαμάς του)
    Είχε περάσει εκείνη νωρίτερα είχε συμφωνήσει τι θα ψωνίσει με το καταστηματάρχη…

    Επίσης στις εκλογές του έδινε σφραγισμένο φακελάκι. Δεν γνώριζε το περιεχόμενο. Επειδή εγώ πάλι “παραπονιόμουν” πως αυτό που συμβαίνει είναι ανεκδιήγητο την επόμενη φορά δεν πήρε φακελάκι. Πήρε τηλέφωνο η μαμά του στις 8 το πρωί κατ αρχήν να τον ξυπνήσει, δεύτερον να του θυμίσει ότι σήμερα είναι οι εκλογές και τρίτον… “Ελληνική Αυγή!” ψιθυριστά και συνωμοτικά.

    Έχω πολλές τέτοιες ιστορίες, θα επανέρχομαι…

    #60227

    El cachorro
    Συμμετέχων

    Κοιτα zero gravity, μετά από αυτό δεν ξέρω αν μπορώ να σε ξεπεράσω. Αισθάνομαι πως ό,τι κι αν πω θα είναι λίγο. Θα προσπαθήσω όμως.

    Που λες αυτός μια φορά έπαθε βαρύ διαστρεμα στο πόδι. Εγώ ήθελα να τον βοηθήσω και να τον φροντίσω. Καθώς ήταν σχετικά ανήμπορος, του καθάρισα το σπίτι την πρώτη μέρα για να μην έχει να ανησυχεί γι’ αυτό και τον βοήθησα να κάνει μπάνιο.

    Την επόμενη μέρα ήρθε η μαμα από το χωριό για να μείνει μαζί του όσο χρειαστεί. Έμεινε πάνω κάτω μια εβδομάδα. Ε, μία εβδομάδα δεν τον είδα. Είχα απαγορευτικό. “Η μαμα” λέει “ντρέπεται να είσαι κι εσύ εδώ, δεν νιώθει άνετα. Είπε μπορείς να έρθεις για λίγο όταν θα πάει στην εκκλησία”.

    Σαν αγκάθι το είχα αυτό μέχρι να χωρίσουμε.

    Η μαμα πλέον όπως έμαθα λέει στο χωριό “μεγάλος έρωτας, κρίμα που χαλασε”!

    #60329

    zero-gravity
    Συμμετέχων

    Παμε κόντρα!

    O προαναφερόμενος λοιπόν κάποια στιγμή ήθελε να κάνει αποτρίχωση στην πρωκτική περιοχή λόγω αιμορροΐδων και μάντεψε! Του την έκανε η μαμά του και το θεωρούσαν τόσο φυσιολογικό… Γινόταν για μεγάλο διάστημα ώσπου στο τέλος του έκλεισε ραντεβού σε κέντρο αισθητικής για laser.
    Εκείνη…
    ‘Οπως έκανε και με όλα τα υπόλοιπα ραντεβού και υποχρεώσεις του.
    Τι να πω δε ξέρω… Μπορεί να “είμαι υπερβολική¨…

    Τουλάχιστον η μαμά του στη περίπτωση σου είπε και μια καλή κουβέντα, στη δική μου περίπτωση ήταν μαμάκιας,στερεότυπο “κακιάς πεθεράς” και helicopter parent all in one.

    Να αναφέρω πως ο τότε φίλος μου δεν είχε ουσιαστικό εισόδημα, βοηθούσε στην οικογενειακή επιχείρηση.
    Αρχικά το σχέδιο ήταν να έβρισκε μια δουλειά που θα του παρέχει εισόδημα και να συγκατοικούσαμε με τα έξοδα μοιρασμένα.
    Δεν βρήκε δουλειά, γκρίνιαξε λιγάκι στη μαμά και του νοίκιασε σπίτι 10 λεπτά απο το κατάστημα και ουσιαστικά το χαρτζιλίκι μετατράπηκε από τη μαμά σε επιδότηση ενοικίου… Και φυσικά ήταν πολύ δύσκολο να πάω να κοιμηθώ εκεί το βράδυ έστω, γιατί η μαμά του ερχόταν κάθε πρωί πριν ανοίξει το κατάστημα για να του φέρει ταπεράκι με φαγητό, να του πλύνει τα πιάτα να βάλει πλυντήριο και να μυρίσει τα σεντόνια(ναι…ναι…) για να σιγουρευτεί πως δεν είχα κοιμηθεί και εγώ εκεί γιατί το σπίτι δεν του το νοίκιασε για να με σπιτώσει όπως έλεγε. Φυσικά ούτε εγώ είχα διάθεση να βλέπω τα μούτρα της.
    Α! επιπλέον να αναφέρω πως αν και ήταν μαζί όλη μέρα μαζί στο κατάστημα θα τον έπαιρνε τηλέφωνο 2-3 φορές για να δει αν έφαγε, αν έκανε μπάνιο αν,αν,αν…
    Αυτός cool με τη κατάσταση!
    Έτσι πάλι βλεπόμασταν αραιά και που, αλλά φυσικά το λάθος ήταν δικό μου που δεν τα έβρισκα με τη μαμά του. Εν ολίγοις για να είμαστε καλά έπρεπε να τα φτιάξω και με τη μαμά του. Δεν προσπαθούσα για τη σχέση μας έλεγε.
    Λίγους μήνες κάθισε εκεί και ήθελε να μετακομίσει ξανά γιατί φοβόταν πως το κτίριο δεν θα άντεχε τους σεισμούς και εκεί που υποτίθεται (έλεγε πάλι) θα πάρει και τη γνώμη μου για να έχουμε κάποια άνεση…πέφτει τηλεφώνημα από τη μαμά. Μπαίνει στο πρώτο ταξί που βρίσκει και εξαφανίζεται και στην επόμενη μας συνάντηση μου λέει πως νοίκιασε άλλο σπίτι (γι αυτό τον κάλεσε η μαμά και εξαφανίστηκε) και πως δεν θα μου αρέσουν τα μαντάτα. Το νέο του διαμέρισμα είναι ακριβώς απέναντι από το κατάστημα…
    Ε,μετά από αυτό χωρίσαμε γιατί ή έπρεπε να συμβιβαστώ με όλη αυτή την αρρωστημένη -κατά τη γνώμη μου πάντα- κατάσταση ή να τα τινάξω και να φύγω.

    #60377

    Ocelotoς
    Συμμετέχων

    Πωπω αγχώθηκα και με τις 2 ιστορίες,ειδικά της zero gravity.Το φακελάΚι ήταν αποστομωτικό…Δηλαδή παρεά με εκείνον έπρεπε να τα “έχεις” και με την μαμά του.
    Τελικά όλες είχαμε ένα τέτοιο αγόρι.
    Η δική μου περίπτωση ήταν μαμάκιας αλλά και τσιγκούνης.Τα είχα με έναν όταν ήμουν 19-20 ,εκείνος ήταν μεγαλύτερός μου 5 χρόνια και σκεφτόμουν πόσο τυχερή ήμουν που 1)μεγαλύτερος 2)δικό του σπίτι 3) έδειχνε ανεξάρτητος.Έδειχνε η λέξη κλειδί.Τα είχαμε 7 μήνες και σε αυτούς τους 7 μήνες πόσες φορές κοιμήθηκα σπίτι του? Καμία.Γιατί?Γιατί δεν έμενε μόνος αλλά μου έλεγε ψέματα πως μένει.Μου έλεγε πως η μαμά του είναι στο πάνω σπίτι με την γιαγιά του αλλά εκείνος μένει μόνος κάτω.Εγώ ταυτόχρονα είχα μπει 1 φορά όλη κ όλη σπίτι του και είχα δει μια άλλη κρεβατοκάμαρα με ένα κρεβάτι ξέσπρωτο.Όσες φορές είχα πάει σπίτι του με πήγαινε στην ταράτσα όπου εκεί είχε ένα δωματιάκι ο αδερφός του για να διαβάζει.Με πήγαινε εκεί γιατί έλεγε πως θα ήμασταν πιο μόνοι.Περνούσαμε από την πόρτα του δήθεν σπιτιού του και είχε γυναικία παπούτσια έξω.Επίσης με καλούσε να μείνω στο σπίτι του την νύχτα και 1 ώρα πριν πάω μου το ακύρωνε.Φαντάζομαι πως δεν μπορούσε να “διώξει” την μαμά πάνω.Το σεξ εν ολίγης ήταν 1 φορά τη βδομάδα γιατί το παιδί σχολούσε στις 3 το μεσημέρι και ήταν πολύ κουρασμένο ,δεν είχε ελεύθερο σπίτι αλλά βαριόταν κιόλας.Δεν πίστευα πως ήμουν 19 ,τα είχα με 25αρη και τον παρακαλούσα να κάνουμε σεξ το οποίο ήταν και μετριότατο.
    Μια φορά πάνω στην πλάκα περί παιδιών μου είχε πει πως η μάνα του όταν ήταν μικρός τον έδενε με λουρί γιατί έκανε πολλές σκανταλιές και δεν ήθελε να τον αφήνει ελεύθερο όταν έκανε τις δουλειές του σπιτιού.Γελούσε κλιόλας και δεν κατάλαβα ποτέ αν έκανε πλάκα ή όχι.Η αλήθεια είναι πως δεν έκανε πλάκα καθώς μου το είχε πει και παλιότερα.
    Μου ξεκανόνιζε ραντεβού τελευταία στιγμή γιατί η μαμά του ήθελε την μια να την πάει στη λαική την άλλη να την πετάξει κάπου αλλού κλπ και φυσικά έπρεπε και να την πάρει από εκεί που την άφησε.
    Το τελευταίο περιστατικό πρίν χωρίσουμε ήταν τέτοιας φύσεως.Έτοιμη εγώ να βγούμε,με παίρνει μισή ώρα πρίν βγούμε να μου πει άκυρο γιατί έπρεπε να πετάξει την μαμά του κάπου σε κάτι φίλους σε ένα σπίτι και έπρεπε και να την πάρει.Και για να μην κάνει κ βόλτες με την μηχανή θα καθόταν μαζί της κάνα 3ωρο μέχρι να φύγει.Το φιλικό σπίτι βρισκόταν στην ίδια περιοχή που έμεναν,ζήτημα να έκανε 5 λεπτά με την μηχανή αλλά που να τρέχεις μωρέ με την μηχανή 😛 Τον είχα ψιλοβρίσει θυμάμαι.Του είχα πει πως για τέτοια απόσταση η μαμά του μπορούσε να πάρει ταξι που δε θα της έπαιρνε πάνω από 4 ευρώ.Η απάντηση ήταν πως η μαμά του φοβόταν τα ταξι και δεν έμπαινε μέσα γιατί μια φορά ενας ταξιτζής της είχε κλείσει την πόρτα και δεν την άφηνε να βγει.Εγώ εκεί τα είδα όλα.Ούτε που θυμάμαι τι του είπα καθώς ήταν μια κωμωδία ή όλη σχέσ…κουβέντα ήθελα να πω!
    BONUS: Όσο για την τσιγκουνιά (2/2) δεν το συζητάω καν!Στηνα ρχή δεν φαινόταν και δεν περνούσαμε ώρα μαζί (η 1-2 φορές τη βδομάδα που λέγαμε) για να το καταλάβω.Το κατάλαβα όμως καθώς στα γενέθλιά μου έκανε τη χοντράδα του.Είχα κανονίσει έξοδο με την παρέα μου για τα γενέθλιά μου.Όλοι μου έφεραν δώρο,εκείνος έκανε την πάπια.Δεν είπα κάτι για μέρες,συγκεκριμένα 9 μέρες.Δεν άντεξα στο τέλος και του είπα πως περίμενα πως θα μου είχε πάρει κάτι για τα γενέθλιά μου(εγώ του είχα πάρει στα δικά του),όχι κάτι ακριβό αλλά έστω ένα λουλούδι,κάτι.Με έβγαλε υπερβολική και πως αν ήμυν υπομονετική θα το έπαιρνα απλά δεν είχε λεφτά και δεν είχε προλάβει.Και ας είχε πάρει στη μαμά του μια καφετιέρα 3 μέρες πριν τα γενέθλιά μου.Εν τέλη μου έφερε ενα μενταγιόν κάπως μίζερο θα έλεγα,παίζει να το είχε πάρει και από το σούπερ μάρκετ που δούλευε, ισα ισα για να σταματήσω την γκρίνια.εν έχω θέμα με το αν ένα δώρο είναι ακριβό η αν κάνει 10 ευρώ.Είχα θέμα με την όλη μίζερη συμπεριφορά του η οποία φάνηκε και στο δώρο που πήρε.Άλλωστε και εγώ έχω κάνει δώρα όπως πχ μια πένα ή άρωμα που δεν είναι κ πολύ ακριβά.
    Αν και θα τον χώριζα εγώ,με πρόλαβε και με σούταρε πρώτος γιατί δεν άντεχε τις απαιτήσεις μου οι οποίες ήταν “θέλω να κοιμόμαστε/περνάμε χρόνο μαζί και πιο συχνά” αφήστε που η μαμά του ήθελέ τον προσωπικό της ταξιτζη και της είχα πάρει τη θέση.
    ΥΓ: Δεν έφταιγε η μάνα του ,κυρίως εκείνος έφταιγε φυσικά που δεν πατούσε πόδι σε εκείνη αλλά πατούσε σε εμένα.

    #60392

    Ocelotoς
    Συμμετέχων

    *Ξέχασα να προσθέσω (γιατί το έγραψα λάθος) στο περιστατικό με το ταξί πως πρώτα του είχα προτείνει να την πάει και να πάμε βόλτα και σε 3 ώρες να γυρνουσαμε για να πάρει και την μαμά του.Μετά με έπιασαν τα νεύρα μου και ανέφερα το ταξι για να δω τι άλλο θα μου έλεγε ο άτιμος!

    #60454

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Παιδιά μου έχουν πέσει τα μαλλιά με αυτά που διαβάζω. Τί ιστορίες είναι αυτές καλέ;;!!! Ο πρώην της zero παίρνει μακράν το βραβείο βέβαια, αλλά και οι υπόλοιποι δεν πάνε πίσω! Κι έλεγα τον άντρα μου (πρώην) μπαμπάκια, μάλλον πρέπει να αναθεωρήσω χαχαχαχα.

    #60450

    zero-gravity
    Συμμετέχων

    @Ocelotoς
    Κάτι τέτοιες ιστορίες συνέβαιναν και με το δικό μου.
    Κατ’αρχήν επειδή οπως ανέφερα και παραπάνω η μαμα του δε με πήγαινε καθόλου έβρισκε δουλειές στις οποίες έπρεπε να την συνοδέψει εκείνος αν και δεν εξυπηρετούσε ουσιαστικά κάπου. Επιπλέον πολλές φορές και στο κατάστημα θα μπορούσε να τον αναπληρώνει ο πατέρας του που επισης ήταν άνεργος αλλά η μαμά του δεν τον ήθελε. Προτιμούσε το γιό. Πόσες φορές ακυρώσαμε συναντήσεις γιατί της ήταν “απαραίτητος” ούτε ξέρω…
    Επιπλέον ο ίδιος μου είχε παραδεχτεί ανοιχτά από τις αρχές της σχέσης μας (πρωτού ξεκόψω επαφές με τη μαμά του) πως με περνούσε απο δοκιμασίες για να δει αν αξίζω για το γιο της. Και φυσικά ο Ν.(ας τον πούμε έτσι) δήλωνε αμέτοχος γιατί αναγνώριζε δίκιο και στις δύο πλευρές.
    Αν ποτέ τον χρειαζόμουν για κάτι κυριως συναισθηματική στήριξη,(δεν οδηγούσε δηλαδή για να πει κανείς πως τον ήθελα για ταξιτζή) κάτι θα προέκυπτε.
    Επίσης πολύ συχνά θα τον άκουγα να λέει “η μαμά μου είπε αυτό” (για το ενα ή για το αλλο θέμα. Μέσα σε αυτά και εγω η ίδια).
    Όταν έκανα την επισήμανση πως μιλά σα να μην έχει δική του γνώμη -ή και αν έχει προτιμά να κρύβεται πίσω απο αυτη της μαμάς του αντί να μου μιλήσει ευθέως- μου απαντούσε πως αυτο οφειλόταν στο οτι αυτός και η μαμά του είναι “ενωμένοι στον εγκέφαλο”. Έτσι το είχε διατυπώσει.
    Δεν με υπερασπιζόταν ποτέ. Ας πούμε η μαμά του αναφερόταν σε εμένα με διάφορα κοσμητικά στις μεταξύ τους κουβέντες.Μάλιστα διαπίστωσα πως και οι δύο με αποκαλούσαν “αυτή”. Σπάνια με το όνομα μου. Ειδικά εκείνη ποτέ.
    Τον ρώτησα γιατί. “Γιατί έτσι είμαστε μάθημένοι να επικοινωνούμε εμείς”. (Εντάξει, αυτό το πίστεψα γιατί και για τους πελάτες τους κάπως έτσι μιλούσαν. Κοσμητικά, παρατσούκλια και αντωνυμίες.)

    #60448

    ακρίδα
    Συμμετέχων

    Θέλω και εγώ να πω τα δικά μου τώρα που ανακάλυψα την κουβέντα😂😂 Ρομαντικό διήμερο στο Ναύπλιο με το πολύ πρωην γκομενάκι και τον παω στο πιο σούπερ παγωτατζίδικο της πόλης. Του προτείνω γεύσεις ενθουσιασμένη και αφού τρώει με κοιτάει με ξινίλα και χωρίς ίχνος ντροπής μου λέει : η μαμά μου το κάνει καλύτερα!!!!!!
    Στο λόγο μου, δεν ντράπηκε ούτε του φάνηκε κατι περίεργο και ας εσκασα στα γέλια

    #60544

    Ocelotoς
    Συμμετέχων

    @Ακρίδα
    Φαντάζομαι μετά πήγε διακοπές με την μαμά ε?Μήπως τον τάιζε και στο στόμα?Έλεος…

    @Ζερο-gravity όσο και να ήθελα να σε συναγωνιστώ…λυπάμαι αλλά κερδίζεις στην κουβέντα!
    Μπορώ να πω πως όσο διάβαζα το κείμενό σου σχεδόν ανατρίχιασα ειδικά με τις εκφράσεις “Γιατί έτσι είμαστε μάθημένοι να επικοινωνούμε εμείς” ή “ενωμένοι στον εγκέφαλο”.Πωπω με έκανε να αισθανθώ πολύ άβολα πόσο μάλλον εσένα όταν το έλεγε.Ακόμα πιο άσχημο να ξέρεις πως η μαμάκα του σε στολίζει και εκείνος απλά να το δέχεται.Δεν καταλαβαίνω γιατί μπαίνουν σε σχέσεις όταν είναι “ερωτευμένοι” με την μαμά τους.Η συγκεκριμένη ξεκάθαρα ήταν κακός άνθρωπος αλλά όσο κακία είναι εκείνη άλλο τόσο “προβληματικός” είναι ο κανακάρης της.Άξιος της μοίρας του!

    Πωπωπωπω ακόμα σκέφτομαι αυτές τις 2 εκφράσεις με τους εγκεφάλους και αηδιάζω!

    #60586

    zero-gravity
    Συμμετέχων

    @Ocelotoς
    Το έχω φιλοσοφήσει το θέμα. Ήταν μαζί μου επειδή δε μπορούσε να κάνει σεξ με τη μαμά του.

    #60676

    ακρίδα
    Συμμετέχων

    @ocelotos Εννοείται πήγαμε στο εξωχικό με την μαμά και φάγαμε και παγωτό!!!!!!

    3 μήνες κράτησε και ήταν ανυπόφορος. Ο τύπος απαγόρευε στη μαμά του να βάφει τα μαλλιά της!!!! (Υπήρχε και πατέρας και άλλος αδερφός). Το αποκορύφωμσ ήταν ότι για να τελειώνω μαζι του του είπα ότι τον κεράτωσα και με χώρισε και εκει που νόμιζα ότι ησύχασα άρχισε να τηλεφωνεί και να μου λέει “θα δεχτώ τη συγγνώμη σου και θα κάνω την κσρδιά μου πέτρα και θα τα ξαναβρούμε”. “Μα δε σου ζηταω συγγνώμη και δεν θέλω”. Σούπερ σουριαλισμός!!!!! Ααα bonus track: Παρότι τότε ακομα ήμουν άμαθη και είχα απαντήσει στο ερώτημα με πόσους έχεις πάει, εκείνος μετα τον πρώτο μήνα μου έλεγε πως είχε καταλάβει ότι ήταν ο πρώτος μου και ότι είχα πει για άλλους για να τον εντυπωσιάσω Ντοιγκκκκκ

    #60738

    Marialadelbarrio
    Συμμετέχων

    Αχ, ναι, τι ωραίο θέμα! Η δική μου ιστορία με μαμάκια έχει ως εξής. Είμαι της άποψης η συγκατοίκηση να γίνεται από νωρίς (για να φαίνονται τα στραβά αμέσως) κι έτσι ανακάλυψα ότι ο τύπος ήταν μαμάκιας-βρωμίλος, συνηθισμένος στα 30 να τον ξεσκατίζει η μαμά. Στην αρχή άρχισε να αναδύεται στο σπίτι μια μυστηριώδης βρώμα, σαν να έχει σπάσει σωλήνας, σαν να έχει πρόβλημα η αποχέτευση, αλλά αυτά ήταν εμφανώς εντάξει. Μέχρι που ανακάλυψα πίσω από μια πόρτα τα κρυμμένα του άπλυτα! Σοκ εγώ, εκείνος να ψελλίζει ότι οι δικοί του εκεί βάζουν τα άπλυτα (ω ναι, το εξακρίβωσα τελικά ότι εκεί τα έβαζαν και τα έπαιρνε η μαμά!), τον ενημέρωσα πού είναι το καλάθι και ότι δε θέλω να ξαναδώ άπλυτα πίσω από πόρτες. Αποτέλεσμα: άπλυτα πεταμένα παντού. Τον ενημέρωσα μια φορά, τα μάζεψε, τα έπλυνε. Ξαναέγινε. Τον ενημέρωσα, τα μάζεψε, τα έβαλε σε μια βαλίτσα και εξαφανίστηκε. Γυρίζοντας ανακοίνωσε χαρούμενος ότι βρήκε λύση στο πρόβλημα, θα τα μαζεύει και θα τα πηγαίνει… στη μαμά! Σοκ, έβλεπα ότι δεν προχωράει το πράγμα, αλλά είχα και περιέργεια να δω τι θα κάνει. Εννοείται δεν τα μάζεψε, περίμενε να του το πω, αλλά δε μπορείτε να φανταστείτε τι έγινε. Κατέφτασε η μαμά με δική της vileda και κουβά, γιατί “να μωρέ έτσι είναι ο κανακάρης, θα τα μαζέψω εγώ στα γρήγορα, θα τα πλύνω και θα καθαρίσω, να μη κουράζεστε εσείς!” Εννοείται χωρίσαμε. Bonus: μετά το χωρισμό με πήρε η μαμά να μου πει ότι δεν έπρεπε να τους(!) αναστατώσω αν δεν το έβλεπα σοβαρά και μετά με ξαναπήρε για να μου πει ότι με αγαπάει σαν παιδί της (αυτή η ατάκα υπάρχει σε manual, δε μπορεί), ότι λυπάται για ό,τι έγινε και θα περίμενε να γυρίσω στον κανακάρη. 😂😂😂😂

    #60874

    zero-gravity
    Συμμετέχων

    Marialadelbarrio,
    Μου θύμισες τον προαναφερόμενο πρώην και μάλλον εσαεί τιτλούχο.
    Κάποια στιγμή διαπίστωσα πως το σπίτι του άρχισε να μυρίζει κάτι μεταξύ μούχλας και αποσύνθεσης. Διαπίστωσα λοιπόν πως είχε αναπτύξει τη συνήθεια να φτύνει στο πάτωμα -και φυσικά να μην καθαρίζει- το αστείο είναι πως δεν το έβρισκε καθόλου περίεργο ενώ απο άλλες του συμπεριφορές έδειχνε μικροβιοφοβικός. Ας πούμε όταν κρυολογούσα δεν υπήρχε περίπτωση να με αφήσει να τον πλησιάσω ή και κάποια στιγμή να “λύγιζε”, μιλούσε λες και κάνει κάποια μεγάλη απερισκεψία και μου κάνει χάρη που με αφήνει να τον επισκεφθώ. Βέβαια κάπου εκεί παρέμβαινε και η μαμά του και του έβαζε χέρι κανονικότατα… “Εμείς είμαστε επαγγελματίες, έχουμε μαγαζί να κρατήσουμε δε γίνεται να πέσουμε άρρωστοι επειδή δε προσέχει αυτή και μαζεύει τις αρρώστιες.”
    Αν αρρώσταινα δυό φορές το χρόνο με αποκαλούσε αρρωστιάρα. Η ειρωνεία είναι πως προτού διαγνωστεί με αλλεργία κατόπιν δικής μου παρότρυνσης είχε όλο το χρόνο κλινική εικόνα αρρώστου. Καταρροή, κόκκινα μάτια κλπ χωρίς βέβαια να τον αποκαλέσω ποτέ “αρρωστιάρη”.
    Επιπλέον ισχυριζόταν πως έβλεπε τα μικρόβια να ίπτανται και αισθανόταν την αύρα της “αρρωστήλας”. Επί μονίμου βάσης δεν άφηνε να κάτσω στη καρέκλα του ή στο κρεβάτι του με τα ρούχα που φορούσα έξω γιατί μετέφερα μικρόβια.
    Μου μιλούσε λες και είμαι απόγονος απολίτιστων βρωμιάρηδων επειδή δεν σκεφτόμασταν έτσι και στο σπίτι μου και η αλήθεια είναι πως ακόμα δεν ξέρω αν οι πλειοψηφία των ανθρώπων λειτουργούν έτσι.
    Ταυτόχρονα ήθελε να κάνει παιδιά και άμεσα, αλλά όταν του υπενθύμιζα πως τα παιδιά είναι φορείς ασθενειών μου έλεγε πως όταν αρρωσταίνουν θα πήγαινε να μένει με τους γονείς του(!)
    Καλά το ότι το θέμα παιδιών-γάμου ήταν εκτός πραγματικότητας ήταν αυτονόητο. Υποθετικά την άνοιξα τη κουβέντα για να μου πει πως το βλέπει.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 45 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.