Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #85968

    Γατούλα
    Συμμετέχων

    Αγαπητή αμποπαρεα, θα ήθελα τη συμβουλή όσων απο εσάς βρίσκετε σε μια ίδια κατάσταση η έχετε βρεθεί σε μια παρόμοια στο παρελθόν. Είμαι 19 και εδώ και μερικούς μήνες έχω σχέση απο απόσταση με ενα παιδί στην ίδια ηλικία. Μέχρι τώρα βρισκόμασταν σχεδόν μια φορά την εβδομάδα(το καλοκαίρι πολύ περισσότερο γιατι παραθεριζουμε στο ίδιο μέρος). Τώρα όμως με την καραντίνα, δυστυχώς δεν έχουμε αυτή τη δυνατότητα και θα κάνουμε περισσότερο από έναν μηνα να βρεθούμε. Γενικά εχουμε πολύ καλή επικοινωνία και ταιριάζουμε αρκετά αλλά φοβάμαι λίγο μην χαθεί ο ενθουσιασμός και απο τις δύο πλευρές λόγω αυτης της απόστασης, γιατί καλές οι βιντεοκλησεις και τα μηνύματα αλλα σαν το από κοντά δεν έχει. Έχετε να μου προτείνετε τρόπους για να διατηρηθεί ο ενθουσιασμός ως έχει;

    #86748

    Tulina S.
    Συμμετέχων

    Συνονόματη, γεια σου!
    Η απόσταση σε χωρίζει και σε ενώνει ταυτόχρονα, αναλογα με το πόσο θες τον άλλον. Στην ηλικία σου έκανα μια-δυο σχέσεις με τεράστιες αποστάσεις (συνολικά 2 χρόνια) και με διαστήματα συνάντησης από μήνα έως 3-4 μήνες. Δε ξέρω αν θα το ξαναέκανα…πλέον είμαι πολύ αρνητική με τις σχέσεις εξ αποστάσεως, ειδικά οταν είσαι εξ αρχής μακριά και δεν υπάρχει πλάνο να συναντηθούν οι δρόμοι σας (κυριολεκτικά). Εγώ τότε δε το σκέφτομουν, το έζησα αρκετά δυνατά αλλά δυστυχώς και στις δύο περιπτώσεις έφαγα τα μούτρα μου και το κουλό είναι ότι τα σπάσαμε όταν πια ήμασταν κοντά και με ασχημε συνέπειες (κυριως για την μένα). Ο λόγος; Όταν δεν ζεις καθημερινα τον αλλον, δεν τον ξερεις ουσιαστικα. Βλέπεις μονο όσα σου δείχνει μεσω κινητού κι αυτό θέλει προσοχή. Δε θέλω να σε προκαταβάλω, μακάρι να μην ισχύει αυτό με εσάς, απλά στα λέω για να σου πω ότι το αν θα περασει ο ενθουσιασμος είναι το λιγότερο (αν περασει για 1-2 μηνες, τότε μάλλον δεν άξιζε). Πρέπει να εξετασεις λίγο πιο σφαιρικα τη σχέση αυτή..

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.