Αυτό το θέμα περιέχει 6 απαντήσεις, έχει 4 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  Ανώνυμος 3 μήνες, 1 εβδομάδα πριν.

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 1 έως 8 (από 8 συνολικά)
  • Συντάκτης

Ανώνυμος

Κορίτσια ..
    Πονάω …χωρίσαμε μετά από χρόνια σχέσης γιατί;Γιατί δεν άντεχε ότι έχω ενα πρωην που τον ξερει και δεν μπορει να το δεχτει…ειχαμε χωρισει για ενα μηνα …και γυρισε λεγοντας πως δεν τον νοιαζει τιποτα και μαγαπαει πολυ.
    Μετα απο λεκτικη ,σωματικη ,ψυχολογικη κακοποιηση ,την οποια δεν εφαρμοζε πλεον… απλα με πεταξε ,λεγοντας μου πως θελει να χωρισουμε με ομορφια.
    Εγω νιωθω οτι δεν εχω κανενα νοημα ζωης…εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου.
    Και ειμαι και στη δουλεια και προσπαθω να εχω τη μασκα που πρεπει και θα εκραγω!
    ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ

dev
    Συμμετέχων

Σου έκανε μεγάλο δώρο και θα το καταλάβεις στο μέλλον.Ο χρόνος θα τα γιατρέψει όλα.Μην ανησυχείς.

Louise B.
    Συμμετέχων

Σε κακοποιούσε; Πήγαινε σε ειδικό ώστε να καταλάβεις τι σου συνέβη. Ελπίζω να μην ξαναγυρίσει. Είσαι θύμα κακοποίησης. Σε παρακαλώ φρόντισε τον εαυτό σου. Σε ικετεύω. Πήγαινε σε ψυχολόγο, μίλησε σε κοντινά σου άτομα και ζήτα βοήθεια. Την χρειάζεσαι.

Ανώνυμος

Σας ευχαριστώ πολύ…
    Πήγαινα το διάστημα που είχαμε ξανα χωρίσει…έπαιρνα αντικαταθλιπτικά…
    αλλά δεν βοηθησε καπου πηγαινα 2 φορες τη βδομαδα απο 3ωρες και λιγο μιλουσα και εκλαιγα…θελω να τα βρω με τον εαυτο μου πολυ..με εκανε και απομακρυνα οποιον ειχα διπλα μου απο φιλους..

Ανώνυμος

Με τη λογικη καταλαβαινω οτι ειναι η πιο σωστη αποφαση…αλλα ειναι δυσκολο οταν τον σκεφτομαι …

Mafalda
    Συμμετέχων

Να ξαναπάς το συντομότερο. Τώρα που γλίτωσες από αυτόν τον άνθρωπο θα είναι πιο εύκολο να βοηθηθείς. Θέλει, όμως, να πηγαίνεις συστηματικά και θέλει χρονο. Μην τα παρατάς. Και προς θεού, μη γυρίσεις σ’αυτόν τον άνθρωπο, ο, τι και να σου πει.

Αντικαταθλιπτικα απ’οσο ξέρω μπορεί να δώσει ο ψυχίατρος, όχι ο ψυχολόγος. Αν έχεις αμφιβολίες για το αν ο συγκεκριμένος ειδικός σε βοηθούσε να απευθυνθείς σε άλλον. Πιστεύω καλύτερα σε ψυχίατρο για αρχή αν πιστεύεις ότι έχεις κατάθλιψη.

Ανώνυμος

Σε ευχαριστώ …οχι δεν σκοπευω ξανα γυρισω οτι και να γινει…
    Συγκεκριμενα νευρολογος τα εγραψε και με παροτρυνε οπωσδηποτε να παω σε ψυχολογο με αυτα που εχω περασει.

Louise B.
    Συμμετέχων

Να ακούσεις τον γιατρό και να βρεις έναν ψυχολόγο που θα σε βοηθήσει να κατανοήσεις τι σου συνέβη και φυσικά να αναπτύξεις άμυνες για να προστατεύεις τον εαυτό σου. Μην γυρίσεις σε αυτόν, είναι κακός άνθρωπος. Προσέγγισε ξανά συγγενείς και φίλους που αγαπάς και νιώθεις ασφαλής μαζί τους. Θα γίνεις καλά, όλα θα πάνε καλά, σιγά σιγά με την κατάλληλη βοήθεια. Όλες εδώ σε στηρίζουμε και θέλουμε να είσαι υγιής, ευτυχισμένη και ασφαλής. Μην φοβάσαι όλα θα φτιάξουν. Ζητά βοήθεια από ειδικούς. Καλή συνέχεια.

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 1 έως 8 (από 8 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.