• Αυτό το θέμα έχει 5 απαντήσεις, 4 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 3 έτη, 3 μήνες πριν από τον χρήστη Knm.
Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #79137

    We were too greedy babe..
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα αμποσυντρόφισσες. Ειχε καμια εμπειρια πο πολυποδες στη μήτρα;;. Μου εμφανιστηκε στον υπερηχο και θα πρεπει να ξαναπαω για επανεξεταση και αφαιρεση μαλλον. Οπου το εψαξα στο ιντερνετ λεει…βασικα ξερετε τι λεει!

    #81244

    Ηλιοστάλλακτη
    Συμμετέχων

    Καλημέρα. Εγώ έχω αφαιρέσει 2 φορές πολύποδα στον τράχηλο. Ωστόσο, και εγκυμοσύνη μια χαρά είχα και όλα καλά. Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ιδιαίτερου άγχους. Συνήθως χρειάζεται παρακολούθηση για κάποιο διάστημα κι αναλόγως το μέγεθος, το σημείο, αν μεγαλώνει κλπ ή αν βιάζεσαι για εγκυμοσύνη ο γιατρός θα σου πει πότε κι αν πρέπει να αφαιρεθεί. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

    #81383

    Aelia
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα,

    Έχω αφαιρέσει κι εγώ πολύποδα πριν 3 χρόνια γιατί ήταν σχετικά μεγάλος. Η επέμβαση ήταν τελείως ανώδυνη (για μένα τουλάχιστον) και έγινε με μέθη. Συνήλθα μετά από 2-3 ώρες και πήγα σπίτι μου, δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ο γυναικολόγος μου, μου είχε πεί οτι στη συντριπτική τους πλειοψηφία είναι καλοήθεις, αλλά γίνεται και βιοψία μετά την αφαίρεση, για επιβεβαίωση.

    Εκτοτε με παρακολουθεί τακτικά καθώς υπάρχει αυξημένη πιθανότητα επανεμφάνισης & ενδέχεται να προκαλέσει πρόβλημα στην εγυμοσύνη (ανάλογα τη θέση, το μέγεθος κλπ).

    Για να κάταληξω, δεν υπάρχει σοβαρός λόγος ανησυχίας. Το παρακολουθεί ο γιατρός σου και, αναλογα την εξέλιξη, μπορεί να χρειαστεί να το αφαιρέσεις.

    #81641

    We were too greedy babe..
    Συμμετέχων

    Καλησπερα και σας ευχαριστω πολυ. Ειναι σχετικα μικρος ειπε αλλα πρεπει να αφαιρεθει πριν το τελους του ετους. Επισης ως αμοιβη ζητησε πρπ 700 για σαββατο και 850 για καθημερινες, επειδη τα σαββατα του κανει καλυτερες τιμες το ιδιωτικο νοσοκομειο. Εννοειται αυτα ειναι μαυρα…

    #81713

    Aelia
    Συμμετέχων

    Κι εγώ σε ιδιωτικό τον ειχα αφαιρέσει, Σάββατο για καλύτερη τιμή, αλλά σύνολο 1.000€ (κατάμαυρα)😉

    #89796

    Knm
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα σας! Συμπάσχω για το θέμα, καθώς εμφάνισα πολύποδα ενδομητρίου και εγώ και μάλιστα σε μικρή ηλικία.
    Επέλεξα να τον αφαιρέσω σε δημόσιο νοσοκομείο καθώς μου ζητήθηκε να δώσω 1000 σε ιδιωτικό.
    Οι εντυπώσεις που μου άφησε η διαδικασία δεν ήταν ευχάριστες καθώς πόνεσα μετά την αφαίρεση αλλά έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη από το νοσοκομείο (Αλεξάνδρας) και η επέμβαση έγινε με υστεροσκοπηση μια σύγχρονη διαδικασία.
    Η συμβουλή μου είναι πριν δώσετε τα λεφτά σας στα ιδιωτικά, να δείτε έναν γιατρό σε δημόσιο και -με ότι έχετε ευχαρίστηση από την τσέπη σας- να προχωρήσετε σε αφαίρεση του πολύποδα σε δημόσιο και ζητήστε και βιοψία.

    ΥΓ: ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΑΠΟ «ΓΙΑΤΡΟΥΣ» ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ !!! Don’t panic γενικά !

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.