Τοποθέτηση ετικέτας: 

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 16 έως 28 (από 28 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #58417

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Είχα στείλει κάποια φορά στο σ’ αναζητώ της lifo να γνωρίσω αλλά χάλια εμπειρία. Π.χ. ένας είχε στείλει φώτο και καλά να τον γνωρίσω,τυλιγμένος ο μισός μέσα στην κουβέρτα να μην φαίνεται καλά η φάτσα του. Ψυχάκι μάλλον. Ένας δυο άλλοι είχαν στείλει φώτο αλλά απ’ το βλέμμα δεν φαινόταν στα καλά τους. Και άλλα κουφά…όσους γνώρισα από εκεί μέσα για τα πανηγύρια και δεν θα το ξαναεπιχειρήσω. Στο τέλος ταραχίζεσαι, καλύτερα την ενέργεια που δίνεις εκεί να την δώσεις σε κάτι άλλο. Ίσως σαν πλατφόρμα προσφέρεται αν κάποιος ψάχνει κάτι πολύ συγκεκριμένο.
    Το μπαντού νομίζω λίγο καλύτερα. Γενικά πιστεύω ότι είναι εφαρμογή που χρησιμοποιούν πολλοί 23, 24… και για πλάκα, για ραντεβού, για σεξ αν προκύψει. Είναι μάλλον για να σπάσεις πλάκα και για περίπτωση ανάγκης. Ένας επέμενε να έρθει σπίτι κατευθείαν για να γίνει σεξ, μια κι έξω, καθόλου creepy έτσι; Ένας άλλος είχε βάλει ψεύτικα στοιχεία με φώτο από άντρα μοντέλο, επάγγελμα πέρσοναλ τρέινερ και μετά έδειξε ότι είναι άλλος. Αλλά δεν ήταν αυτό το θέμα, γενικά έχανε λάδια. Ένας άλλος τελείως αγενής και ψωνάρα από τον τρόπο που μίλαγε, και μόνο για το attitude αυτό δεν πας μαζί του.
    Ίσως σε άλλες εφαρμογές που αναφέρουν οι εκλεκτοί προλαλήσαντες να είναι καλύτερα τα πράγματα.
    Κόπιασε στην κανονική σου ζωή πολύ κι αν ακόμη δεν την παλεύεις ψάξου κι από αλλού, τι να πω.

    #59904

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Καλησπέρα και από μένα. Άρχισα πρόσφατα να χρησιμοποιώ το okcupid μετά από ψάξιμο και σχετικά σχόλια και εδώ. Από το λίγο που το χρησιμοποιώ ως πρώτες εντυπώσεις μπορώ να πω ότι όντως πρέπει να επενδύσεις σε προφίλ ξεκάθαρο, φωτογραφίες αντιπροσωπευτικες και πολύ χρόνο για να δεις και να ξαναδείς. Αυτό που μου άρεσε είναι ότι έχει πολλές ερωτήσεις που σε βάζουν στην διαδικασία όχι μόνο να καταλάβεις καλύτερα τον εαυτό σου ( μπορώ να πω ότι σε αρκετό ποσοστό γνωρίζω τον εαυτό μου αρκετά καλά) αλλά το τι ακριβώς ζητάς από τον άλλον μέσα από την ένδειξη για τις απαντήσεις που θα δεχτείς. Για μένα προσωπικά ήταν αποκαλυπτικό μια και κατάλαβα ότι ψαχνω πραγματικά κάποιον που θα μοιάζουμε ενώ μέχρι στιγμής δεχόμουν και ανθρώπους που ήταν το αντίθετο! Και σκεφτόμουν το Μάνδρα της αμπα ότι πρέπει οι άνθρωποι να είναι ίδιοι για να μπορέσουν να γίνουν ζευγάρι… δε ξέρω αν θα τον βρω μέσω εφαρμογής αλλά σίγουρα πλέον θα δίνω μεγαλύτερη σημασία στις ομοιότητες 😉

    #61793

    Kiki Rikou
    Συμμετέχων

    Κι εγώ πρόσφατα άρχισα να χρησιμοποιώ okcupid!Συμφωνώ ότι οι ερωτήσεις είναι βοηθητικές στο να ξεσκαρτάρεις λίγο πιο εύκολα και να καταλάβεις τί ψαχνεις!Από κει κ πέρα σαν κόσμο νομίζω έχει μαζέψει τους πιο IT-geeks,άτομα με καλλιτεχνικές ανησυχίες και αρκετούς φιλόζωους!Ως τώρα μου έχουν τύχει και κάποια τρολομηνύματα, αλλά και ραντεβού που πήγε καλά και πέρασα όμορφα. Το έχω δει λίγο σαν παιχνίδι προς το παρόν και όντως έχει και την πλάκα του!Από μένα είναι ναι λοιπόν και μάλιστα το έχω προτείνει και σε φίλες 🙂

    #63716

    Just a regular guy
    Συμμετέχων

    απλά να αναφέρω ότι στην Αγγλία που είμαι χρησιμοποιείται αρκετά και το The Inner Circle. Υποτίθεται ότι απευθύνεται σε ανθρώπους που θέλουν πιο σοβαρές σχέσεις και είναι κάπως πιο επιτυχημένοι επαγγελματικά… Στην Αγγλία είναι αρκετά διαδεδομένο, στην Ελλάδα όχι και τόσο…

    #65139

    Ντένη Μαρκορά
    Συμμετέχων

    Αυτό που έχω χρησιμοποιήσει είναι το tinder! Ένας μου είχε πει χαρακτηριστικά “το app του ντροπαλού και του ανώμαλου”. Δεν ξέρω αν ισχύει και τόσο το έχω ήδη κλείσει. Απλώς βγήκα με 4 και οι 2 μόνο μου άρεσαν. Με τους άλλους δύο στενοχωρήθηκα για τον χρόνο που έχασα. Αν τους είχα δει δλδ πρώτα από κοντά σίγουρα δεν θα είχα μιλήσει πάνω από 5 λεπτά. Όχι να χρειαστεί να χάσω και τα βράδια μου… Ευτυχώς δεν μου έτυχαν ακραία σκηνικά τύπου να επιμένει να έρθει σπίτι κλπ. Ένας που το πρότεινε χαλαρά αρνήθηκα, το πήρα στην πλάκα, πήρε το μνμ και that’s all. Γενικώς η επίγευση δεν ήταν καλή προτιμώ να τους βλέπω από κοντά και ύστερα να αποφασίζω.

    Αυτό το okcupid το έχω δει να αναφέρεται αρκετά εδώ μέσα δεν το έχω ψάξει… Το χρησιμοποιείτε κυρίως εξωτερικό ή και Ελλάδα;;;

    #65183

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Και εξωτερικό και Ελλάδα.

    Αν απαντήσεις εσύ αρκετές ερωτήσεις κι έχει απαντήσει και ο άλλος αρκετές, παίρνεις μια σαφώς καλύτερη ιδέα για το αν ταιριάζετε αρκετά για να πιείτε τουλάχιστον ένα καφέ μαζί σε σχέση με το τίντερ (για παραπάνω δεν υπάρχουν εγγυήσεις).
    Μπορεί πχ να καταλάβεις αν είναι σεξιστής, ρατσιστής, κλπ (εξαρτάται από τις ερωτήσεις που έχετε απαντήσει).

    #65205

    Ντένη Μαρκορά
    Συμμετέχων

    Κατάλαβα ευχαριστω πολύ! Γενικώς αποφάσισα να απέχω από dating apps για τους παραπάνω λόγους αλλά θα το έχω στο νου μου αν ποτέ αλλάξω γνώμη

    #65874

    gas61
    Συμμετέχων

    Εξαιρετική ηθοποιός, προσωπικότητα.Συνφωνώ.

    #68223

    Ariadni
    Συμμετέχων

    Μακράν το tinder

    #72284

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Για όσους μένουν Γερμανία θα πρότεινα το parship. Είναι επί πληρωμή, αλλά αρκετά έγκυρο απαντάς σε διάφορες ερωτήσεις που έχουν να κάνουν με τον χαρακτήρα σου, τις φωτογραφίες σου μπορείς να τις ανοίξεις σε όποιον θέλεις, δεν είναι υποχρεωτικό να την βλέπουν όλα τα προφίλ. Ότι άτομα είχα γνωρίσει ήταν νορμάλ.

    #90690

    dasistalles
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα και από μένα και Καλη χρονιά!!
    Ήθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιείται καποιο dating app με πληρωμή και αν τελικά αξίζει. Ιδίως τωρα εν μεσω καραντίνας θεωρώ ότι είναι ο μόνος τρόπος για να γνωρισει κάποιος κόσμο…
    Προσωπικές εμπειρίες ευπρόσδεκτες και πως χειρίστηκε την συνδρομή πχ στέλνατε πιο συχνά μηνύματα? Είχατε λιγότερο ghosting, ηταν πιο σοβαρές οι προτάσεις που δεχόσασταν…
    Εύχομαι το 2021 να φέρει στον καθένα αυτό που επιθυμεί! Καλή χρονιά

    #92829

    xrusa
    Συμμετέχων

    Δοκίμασα το parship αλλά μου φάνηκε πολύ κουραστικό μέχρι να σπάσει ο πάγος τύπου τι κάνεις κτλ, στέλνει ο άλλος τις φωτό και είναι τέρας είναι κάτι που κάνω λάθος; ναι έχει ερωτήσεις αλλά είναι τύπου είσαι κρυουλιάρης ή όχι; τελείως τεχνικά πράγματα. αν κάτι δεν έχω καταλάβει καλά θα ήμουν ευγνώμων για την υπόδειξη

    #101665

    Μηνάς Παπάζογλου
    Συμμετέχων

    Στον ανεπτυγμένο κόσμο ξεκάθαρα το Tinder(αν και με την πανδημία έχουν αρχίσει να μπαίνουν πολύ δυναμικά στο παιχνίδι και άλλες εφαρμογές γνωριμιών).Στα όχι και τόσο ανεπτυγμένα κράτη υπερτερεί σαφώς το Badoo.

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 16 έως 28 (από 28 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.