Τοποθέτηση ετικέτας: 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 61 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #90378

    Agnoston Stixion
    Συμμετέχων

    Θ συμφωνησω οτι μπορεί να υπαρχουν κ αντρες που δεν θελουν.. Αλλα νομίζω οι περισσοτεροι θα ηθελαν…. Ετσι νιωθω… Απλα οι γυναικες δεν ειναι τοσο into peggjng or licking of fingering

    #90946

    Wolfcry
    Συμμετέχων

    Θίγεις και άλλα ενδιαφέροντα θέματα, όπως το fingering και το licking.

    Δεν είχα πολλές συντρόφους στη ζωή μου, ωστόσο ειδικά το fingering ήταν κάτι που άρεσε στις περισσότερες και, μάλιστα, το επεδίωκαν με δική τους πρωτοβουλία. Μπορεί τα δείγματα από συντρόφους να είναι πολύ μικρά, ωστόσο πιστεύω ότι σε αρκετές κοπέλες αρέσει το fingering.

    Σίγουρα το pegging και το licking είναι πιο ιδιαίτερα και, θεωρητικά, αρέσει σε πολύ λιγότερες. Προσωπικά, πιο εύκολα θα ζητούσα το πρώτο παρά το δεύτερο, ίσως λόγω της ιδιαιτερότητας του συγκεκριμένου σημείου στο σώμα. Ίσως δεν είναι τυχαίο το γεγονός ότι από τις δύο κοπέλες που είχα εμπειρία pegging στο παρελθόν, η μία ποτέ δεν έκανε licking. Σε αντίθεση με τη δεύτερη, η οποία όχι μόνο προχωρούσε σε κάτι τέτοιο για καλύτερη προετοιμασία για το pegging, αλλά φαινόταν ότι το απολάμβανε ιδιαίτερα, με πολλή επιμονή και υπομονή. Δε θα ξεχάσω, μάλιστα, σε μια συνάντησή μας στο σπίτι της, που μου είπε να ανέβω στην τραπεζαρία της πάνω(!!!) κι εγώ προσπαθούσα να καταλάβω πού αποσκοπούσε όλο αυτό. Ακολούθως, πήρε την καρέκλα της, έκατσε άνετη και ξεκίνησε το αγαπημένο της παιχνίδι.

    Αρκετά παλιότερα, ωστόσο, είχα εμπειρία licking και με άλλη κοπέλα, άσχετα με pegging (δεν υπήρχε καν στο μυαλό μου τότε, υποθέτω και στης κοπέλας). Οφείλω, όμως, να τονίσω ότι είναι μία καταπληκτική εμπειρία, που εμένα τουλάχιστον με απογείωνε κατακόρυφα. Μάλιστα, όσες φορές συνέβη για πρώτη φορά με την κάθε κοπέλα, ήταν κάτι που δεν περίμενα και που πήραν οι ίδιες πρωτοβουλία, οπότε ήμουν σε μία κατάσταση “Τι έγινε μόλις τώρα; Τι μου κάνει;”. Και όταν βλέπουν οι κοπέλες ότι εκείνη τη στιγμή είσαι έρμαιο των ορέξεών τους (μεταφορικά φυσικά πάντα) και ανήμπορος να αντιδράσεις (όχι ότι το ήθελες), ανεβαίνει και η δική τους ευχαρίστηση κατακόρυφα.

    #91384

    Mr.Artist
    Συμμετέχων

    Επανέρχομαι μετά από καιρό καταρχάς για να πω μπράβο που κρατάτε την συζήτηση σε υψηλό επίπεδο σε ένα τόσο ευαίσθητο θέμα.

    Ο λόγος που γράφω είναι ότι θέλω να μοιραστώ μαζί σας ένα κόμικ που σχεδίασα και αφορά το pegging στη ζωή ενός ζευγαριού συνδυάζοντας το χιούμορ και το σεξυ.
    Ελπίζω να το απολαύσετε οι fans του pegging, σκοπεύω να συνεχίσω τη ιστορία οπότε αν έχετε επικοδομοιτική κριτική, στείλτε μου PM.
    Το κόμικ μου: https://imgur.com/a/vY5vbm8

    Wolfcry είσαι τυχερός και εκτιμώ που μοιράζεσαι τις εμπειρίες σο . Agnoston stixion σίγουρα είναι πάρα πολλοί οι άντρες που θέλουν να το βιώσουν αλλά λόγω κοινωνικών ταμπού, ντρέπονται να το παραδεχτούν.
    Καλή χρονιά σε όλες/ους.

    #91465

    Υπό μια οπιτκή είναι εξαιρετικό το κομικ Mr.Artist. Αλλά νομίζω ότι δίνονται κάποιες λάθος εντυπώσεις…

    #91435

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Mr.Artist μπράβο!Πολύ καλό!Δίνεις και ιδέες…Συνέχισε!
    Wolfcry Θεωρώ πως το fingering ήταν/είναι πολύ πιο casual όχι επειδή άρεσε/αρέσει περισσότερο, αλλά επειδή ήταν από παλιά διαδεδομένο tip στα άρθρα που “μιλούσαν” για το sex. Στα γυναικεία περιοδικά των ’00s μαζί με τις 10 τεχνικές για να τον “απογειώσεις” (!!!), ήταν πάντα και το δάχτυλο στο τέλος. Με θυμάμαι να το κάνω από μικρή σχεδόν σε όλους τους συντρόφους μου, τεχνικά. Όταν ένας από αυτούς, άρχισε να μου δείχνει διακριτικά πως ήθελε έξτρα ενασχόληση με το σημείο, θυμάμαι να κομπλάρω. Δεν το είχα σκεφτεί, είχα και πολλές συστολές ακόμη, και επειδή δεν είχαμε και γενικά σεξουαλική χημεία..δεν δυστυχώς. Νομίζω πως παίζουν πολλά ρόλο. Τώρα πια δεν μπορώ να φανταστώ την σεξουαλική μου ζωή χωρίς όλα αυτά τα υπέροχα. Επίσης ευχαριστώ για την ιδέα της τραπεζαρίας!Θα εφαρμοστεί άμεσα!

    #91514

    Wolfcry
    Συμμετέχων

    @Mr.Artist, εξαιρετικό το κόμικ. Αναμένουμε και συνέχεια. Μήπως να κάναμε και κάποιο game κάποια στιγμή; Κάτι απλό…

    @αγνώστου ταυτότητας, ποιες είναι οι λανθασμένες εντυπώσεις που θεωρείς ότι δίνει το κόμικ;

    @bournela, ομολογώ ότι αυτό περί δακτύλου και σχετικών tips δεν το γνώριζα. Εγώ από τα 19 μου θυμάμαι ότι είχα τέτοιου είδους παιχνίδια αλλά προέκυψε φυσικά. Εννοώ μου άρεσαν τα αγγίγματα εκεί και δεν ένιωσα ποτέ ότι είναι κάτι περίεργο. Ήρθε ως φυσικό επακόλουθο.

    Με αφορμή το σύντροφό σου που ήθελε επιπλέον ενασχόληση και κόμπλαρες, θυμάμαι κι εγώ το εξής (δε θυμάμαι αν το έχω ξαναγράψει): όταν ήμουν 23 ετών, έβγαινα με μία κοπέλα 9 χρόνια μεγαλύτερη. Της είχα αναφέρει ότι μου αρέσει το δάχτυλο και είχε εκπλαγεί ευχάριστα, γιατί πάντα το είχε στο μυαλό της αλλά φοβόταν να το κάνει στους συντρόφους της για να μη φάει καμιά… σφαλιάρα, όπως μου είχε πει. Οπότε από τη στιγμή που βρήκε πρόσφορο έδαφος, το έκανε συνέχεια.

    Ωστόσο, κάποια μέρα, μου εξέφρασε την επιθυμία της να ασχοληθεί επιπλέον, βάζοντας π.χ. κάποιο αντικείμενο. Δε μου είπε τι αντικείμενο αλλά το μυαλό μου πήγε στο strapon. Από τη σιωπή μου κατάλαβε ότι κόμπλαρα και ότι δεν ήθελα κάτι τέτοιο. Το οποίο και ίσχυε τη δεδομένη περίοδο. Όπως και εσύ, δεν το είχα σκεφτεί και είχα πολλές συστολές. Πιστεύω πραγματικά ότι αν δεν είχα τις συστολές τότε (αλλά και πιο πριν), θα προχωρούσαμε σε pegging με τουλάχιστον δύο από τις συντρόφους που είχα την περίοδο που ήμουν 19-24 ετών. Αλλά δυστυχώς… δεν. Προέκυψε πιο μετά.

    Πλέον δε βιώνω ανάλογες εμπειρίες και ομολογώ ότι μου λείπουν και τις σκέφτομαι ορισμένες φορές. Όποτε συμβαίνει αυτό, προσπαθώ με διάφορους τρόπους να κατευνάσω τις αντίστοιχες ορέξεις.

    Υ.Γ. Αν προχωρήσεις στην ιδέα της τραπεζαρίας, ενημέρωσέ μας, αν θέλεις, με το πώς σου φάνηκε.

    #91693

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    @αγνώστου ταυτότητας κι εγώ θα ήθελα να μάθω για τις λανθασμένες εντυπώσεις.

    Wolfcry Με όσους άντρες το έχω συζητήσει μου είπαν το ίδιο, ότι τους προέκυψε εντελώς φυσικά η ενασχόληση με την περιοχή.

    Φυσικά και το μεγαλύτερο εμπόδιο είναι οι συστολές. Πέρα από προσωπική εργασία, το τι χρειάζεται ο καθένας για να τις αποβάλει είναι διαφορετικό σίγουρα. Εγώ μπορώ να πω πως, ενώ μέσα μου ήμουν προφανώς έτοιμη πια να τις ξεφορτωθώ, ωστόσο ο σύντροφος μου με έκανε να τις αποβάλλω μέσα σε μια στιγμή, με μια κίνηση “ματ” για εμένα. Ακριβώς πάνω στην πράξη, στην στάση κουτάλι, έβαλε μόνος του δάχτυλο. Δεν ξέρω τι ήταν αυτό που συνέβη μέσα μου εκείνη τη στιγμή, αλλά την κατατάσσω στις πιο έντονες εμπειρίες μου. Δεν ήταν το fingering ως fingering γιατί, όπως είπα, δεν μου ήταν κάτι ξένο. Αλλά όταν τον είδα να το κάνει μόνος του εκείνη τη στιγμή, και να έχει τέτοια άνεση με το σώμα του, πραγματικά δεν μπορούσα να σκεφτώ τίποτα άλλο πέρα από το strapon και τα διάφορα παιχνίδια αυτού του τύπου. Ήταν σαν να ανοίχτηκε μπροστά μου ένας καινούριος κόσμος. Και ανοίχτηκε εδώ που τα λέμε. Η πλάκα είναι πως μετά μου είπε πως την κίνηση “ματ” την έκανε για να ξεπεράσει τις δικές του συστολές.

    Σου εύχομαι σύντομα να βιώσεις και πάλι τέτοιες εμπειρίες.
    Φυσικά και θα ενημερώσω για την τραπεζαρία!

    #91768

    Mr.Artist
    Συμμετέχων

    Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! Μου δίνετε κίνητρο και ενέργεια να συνεχίσω 🙂

    AγνώστουΤαυτότητας τι ακριβώς εννοείς με το λάθος εντυπώσεις;

    #92419

    Wolfcry
    Συμμετέχων

    Εγώ το fingering και το licking τα είχα βιώσει. Απογειωτικά και τα δύο, ιδιαίτερα το δεύτερο. Πώς, όμως, άρχισε να μου αρέσει η ιδέα του pegging?

    Πριν αρκετά χρόνια, στην πρώτη μου δουλειά, είχα μια συνάδελφο πολύ… δυναμική. Ένας άλλος συνάδελφος της έλεγε συχνά διάφορα σεξιστικά του στυλ “Πού είναι το strapon;”. Εκείνη δε γνώριζε τι ήταν. Ένα απόγευμα, όταν γύρισα σπίτι από τη δουλειά, έκατσα λίγο στον υπολογιστή. Αν και δεν το συνήθιζα να βλέπω πορνό, σκέφτηκα εκείνη τη στιγμή να ψάξω για το strapon για το οποίο μιλούσε συχνά ο συνάδελφος. Γνώριζα, φυσικά, τι ήταν, απλά δεν είχε τύχει να δει ποτέ σχετικά βίντεο.

    Κάνω μία αναζήτηση και ανοίγω το πρώτο αποτέλεσμα. Μου άρεσε τόσο πολύ η εικόνα της γυναίκας σε ενεργητικό ρόλο που κόλλησα αμέσως. Και δεν είναι το strapon που με τράβηξε αλλά οι κινήσεις του σώματος της γυναίκας. Πραγματικά υπέροχο.

    #94108

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Νομίζω ότι ο όρος licking λέγεται αλλιώς και rimming. Πρόσφατα μου ζήτησε ένας παρτενέρ να το δοκιμάσουμε (rimming), αλλά αρνήθηκα λόγω όχι μόνο του κορωνοϊού αλλά και κυρίως της ιδιαιτερότητας αυτής περιοχής. Όταν του αντιπρότεινα pegging με ενθουσιασμό δέχτηκε να ψάξει ένα strap on για να παραγγείλει, λέγοντάς μου ότι ποτέ καμιά κοπέλα δεν του πρότεινε κάτι αντίστοιχο. Έχει κάποια γυναίκα αντίστοιχη εμπειρία; Θυμάμαι ένα πολύ όμορφο σχόλιο που αναφερόταν στον πρωκτικό έρωτα μεταξύ 2 γυναικών, αλλά πως είναι αλήθεια να έχεις την εξουσία πάνω στον άνδρα? Επίσης, είναι δύσκολο να κάνεις διείσδυση όταν βρίσκεσαι από την άλλη “όχθη” για πρώτη φορά?

    #94401

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Pannenkoek η διείσδυση από μόνη της δεν είναι εξουσία πάνω στον άλλο. Αυτό είναι πατριαρχική αντίληψη του σεξ. Πάντως θέλει προσοχή στην αρχή, ιδανικά με καθοδήγηση από τον παρτενέρ.

    #94147

    Mr.Artist
    Συμμετέχων

    To να κάνεις διείσδυση σε έναν άντρα αλλά και να χεις τον πλήρη έλεγχο και εξουσία, για κάποιες γυναίκες είναι τέρμα ερεθιστικό ενώ άλλες τις ξενερώνει τέρμα.
    Είναι καθαρά στον άνθρωπο και στο τι κάνει κλικ στο κεφάλι του και το σώμα.
    Από κει και πέρα, τυχερός ο φίλος σου. Υποθέτω ότι για να μπήκες στη διαδικασία να γράψεις, το ψήνεις να το δοκιμάσετε. Οι εμπειρίες είναι πολύ δύσκολο να εκφραστούν με λέξεις, όπως επίσης διαφέρουν και από την φαντασίωση. Για το τελευταίο σου ερώτημα, δε μπορώ να απαντήσω όντας άνδρας. Όπως και να χει, πάρε το χρόνο σου και κάνε έρευνα στο ίντερνετ, χρησιμοποίησε πολύύύ λιπαντικό και μη φοβάσαι να επικοινωνήσεις το οτιδήποτε με το σύντροφο σου. Και αν θελήσεις να μοιραστείς σκέψεις σου εδώ μετά, ευπρόσδεκτη 🙂

    #94474

    Wolfcry
    Συμμετέχων

    “Είναι καθαρά στον άνθρωπο και στο τι κάνει κλικ στο κεφάλι του και το σώμα.”.

    Αυτό ακριβώς όμως. Ακόμα και στο στοματικό έρωτα μπορεί σε κάθε άνθρωπο να κάνει διαφορετικό κλικ. Εμένα π.χ. υπάρχουν φορές που νιώθω ότι εγώ έχω τον έλεγχο και ότι η κοπέλα είναι ευάλωτη, και, άλλες φορές ότι κατά κάποιο τρόπο εκείνη το απαιτεί να της το κάνω για να την ευχαριστήσω, οπότε έχει εκείνη τον έλεγχο.

    Επίσης, θα συμφωνήσω με αυτό: “Pannenkoek η διείσδυση από μόνη της δεν είναι εξουσία πάνω στον άλλο.”

    Κάντε αναζήτηση για amazon position… μία στάση όπου υπάρχει κανονικά διείσδυση αλλά την “εξουσία” την έχει η γυναίκα. Ακόμα και στην ιεραποστολική, όμως, μπορεί να ισχύει αυτό είπε ο @Mr.Artist.

    #94739

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Pannenkoek Έχω να σου πω τρία πράγματα..1) καλό, γερό strap on, 2) αν το ομοίωμα είναι ανεξάρτητο από το strap-on, για αρχή να μην είναι πολύ μακρύ το ομοίωμα που θα επιλέξετε(!) γιατί είναι δύσκολο στον χειρισμό, και επειδή δεν θα έχεις μεγάλη άνεση κινήσεων μπορεί να χάσετε από την απόλαυση. 4) Λιπαντικό, (κι ας του φαίνεται κρύο!)αλλιώς την επόμενη ημέρα θα μετανιώσει που δεν ήθελε 3) Εναρμονίσου με τις κινήσεις του σώματος του, ακολούθησε τον ρυθμό που έχει ανάγκη εκείνος, μέσα σε λίγη ώρα θα νιώσετε άνετα και οι δύο, και τότε… Θα σου έρθουν όλα, και θα είναι σαν να το έκανες από πάντα!Αυτό συνέβη σε εμένα, και το ίδιο εύχομαι και σε σένα!

    #109365

    Snorkeler
    Συμμετέχων

    Καλησπερα σας !!για μενα ηταν οτι καλυτερα μου εχει συμβει στο σεξουαλικο κομματι!!με απελευθερωσε πληρως και σε αλλα φετιχ και το αποτελεσμα πλεον ειναι μαγικο!!εχει μεινει καυμθαρα σε λογικα πλαισια εταιροφιλοφιλικα !!προτεινοντας το και στην εκαστοτε παρτενερ και συμβουκευοντας την για να γινει σωστα ,δεν με εχει αφησει ποτε ξενερωμενο !!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 61 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.