Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #51521

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Λίγο χρόνο θέλεις ακόμα Louise! Μόλις μετακομίσεις θα σταματήσεις να τον βλέπεις και να ακούς τόσο συχνά γι αυτόν. Νομίζω ότι αν δε σε “τσιγκλούσε” η αδερφή σου, θα είχε ήδη ξεχαστεί!! Ιδανικά μπορεί να γνωρίσεις κάποιον πολύ καλύτερο και να ξεχάσεις και το όνομά του ακόμα! 🙂

    #51535

    Louise B.
    Συμμετέχων

    Ναι, με τον χρόνο σιγά σιγά όλα θαμπώνουν και χάνουν την σημασία τους. Απλά με ενοχλεί που έχω φτάσει σε σημείο να νιώθω κατά κάποιον περίεργο τρόπο ενοχές που μου άρεσε αυτό το άτομα, κάπως σαν να τους έφερα όλους σε δυσκολη θέση. Τέλος πάντων, ο καιρός θα δείξει.Σας ευχαριστώ όλες σας, με βοηθήσατε παρά πολύ 😊

    #51566

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Γιατί νοιώθεις ότι “τους έφερες όλους σε δύσκολη θέση”;; Τίποτα δεν έκανες! Έδειξες ενδιαφέρον σε έναν άνθρωπο, δεν έκατσε, τέλος!!! Καθόλου άσχημα να μη νοιώθεις!
    Κι αν νοιώθεις έτσι ίσως είναι επειδή δεν έχεις υποστηρικτικό περιβάλλον γύρω σου.

    #51591

    Louise B.
    Συμμετέχων

    Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι το περιβάλλον ιδιαίτερα υποστηρικτικό σε τέτοια ζητήματα. Ακόμα και η μητέρα μου όταν κατάλαβε ότι μου άρεσε αυτός ο άνθρωπος, φρόντιζε κάθε στιγμή και λεπτό να μου λέει ότι δεν με θέλει, δεν του αρέσω και ότι θα ήταν ωραίο ζευγάρι με μια ξαδέλφη μου και θα έπρεπε να τους συστήσω. Δηλαδή να έχω την καύλα μου, σορυ για τα γαλλικά, και να ακούω συνέχεια πόσο ακατάλληλη και ανεπιθύμητη είμαι από αυτόν. Κάτι το οποίο ειλικρινά δεν το πιστεύω, μιλάμε, είμαστε ευγενικοί ο ένας με τον άλλον, είμαι από τους λίγους ανθρώπους που τον κάνουν να γελάει δυνατά. Οκ δεν με θέλει, το δέχομαι, αλλά ώρες ώρες νιώθω σαν τρελή που βλέπει πράγματα εκεί που δεν υπάρχουν λόγω έλξης. Τι να πω; Μόνο ο άντρας της αδελφής μου που είναι συγγενής του προσπαθεί να με πείσει να του δώσω μια ευκαιρία και να του την πέσω. Οι δικοί μου μόνο κράξιμο.

    #51609

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Σε καταλαβαίνω! Ούτε η δική μου οικογένεια είναι ιδιαίτερα υποστηρικτική σε κάτι τέτοια γι αυτό και δεν μιλάω πια μαζί τους για τα προσωπικά μου. Να ακούς όμως το ένστικτό σου! Δεν είσαι τρελή να βλέπεις ανταπόκριση εκεί που δεν υπάρχει. Μπορεί να μη προχώρησε για τον οποιοδήποτε λόγο, ok! Όχι όμως να νοιώθεις κι ανεπιθύμητη από εκείνον επειδή έτσι πιστεύει η οικογένεια!!!

    #51652

    Louise B.
    Συμμετέχων

    Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν ήμουν ιδιαίτερα ομιλητική σε αυτό το θέμα, αλλά όταν είδα και αυτή την αντίδραση, αποφάσισα να μην πω ξανά τίποτα. Ούτε πρόκειται στο μέλλον, είμαι απο μόνη μου τρομερά εσωστρεφής και όλη αυτή η στάση τους με πάει ακόμα πιο πίσω. Όταν όλοι σε κράζουν αρχίζεις να αμφιβάλλεις για διάφορα, γενικά με κάνουν να νιώθω αρκετά ανασφαλής όσον αφορά την ικανότητα μου να αρέσω σε κάποιον για διάφορους λόγους.Έχω ακούσει το πολύ ωραίο ” τι να σε κάνει αυτός (ένας άλλος που μου άρεσε) είσαι πολύ μεγαλύτερη του (3 χρόνια!!!) και άνεργη”. Αλλά έτσι είναι η οικογένεια, τους αποδέχεσαι και μετά κάνεις τα δικά σου 😊

    #51671

    Between Worlds (she/her)
    Συμμετέχων

    “Αλλά έτσι είναι η οικογένεια, τους αποδέχεσαι και μετά κάνεις τα δικά σου 😊”
    Χαχα, έτσι.

    Τι ζόρι τραβάνε;

    Καλά, το ότι αποφασίζουν με ποιο άτομο ταιριάζει καλύτερα ένας άγνωστος ανθρώπος με ξεπερνά.

    Δεν ξέρω, ίσως κι αυτός να είναι στο ντεμί κι εσύ μετά από τόση πλύση εγκεφάλου να μην μπορείς να το δεις.

    Αλλά, εντάξει, ένα φλερτ που δεν προχώρησε είναι. Ας ασχοληθούν με κάτι άλλο.

    #51690

    Louise B.
    Συμμετέχων

    Ακριβώς, δεν τους φοβάμαι, βρίσκουν λόγους για κράξιμο 😄😄😄. Απλά πλέον κατεβάζω γενικό, δεν λέω τίποτα και με αφήνουν στην ησυχία μου. Αν αρχίσουν σε λίγο τα ” ποτέ θα κάνεις παιδί εσύ;”, Θα πω και εγώ ” μα τι να με κάνουν;Δεν τους αρέσω, είμαι και μεγάλη πια”😝😝😝 Βγήκε και κάτι καλό από την ιστορία.

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.