• Αυτό το θέμα έχει 3 απαντήσεις, 3 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 3 έτη, 2 μήνες πριν από τον χρήστη Ανώνυμος.
Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 1 έως 4 (από 4 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #92318

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Γειά σας! Αντιμετωπίζω ένα θέμα, ενώ μόνη μπορώ να έρθω σε οργασμό αρκετά γρήγορα με τον σύντροφό μου δεν έχω έρθει ποτέ… Ξέρω πως οι περισσότεροι θα πουν ότι μάλλον εκείνος δεν έχει την υπομονή και δεν αφιερώνει αρκετό χρόνο ή ότι ίσως δεν τον θέλω πολύ και πολλά τέτοια.. έχω αφιερώσει πολύ χρονο ψάχνοντας στο ίντερνετ. Μακάρι να ισχυε κατι ομως και να είχα βρει τη λύση.. Ο σύντροφός μου αφιερώνει πάντα χρόνο ακόμα και τώρα παρόλο που τόσο καιρό προσπαθούμε και δεν τα κατάφερα ακόμα με τον ίδιο τρόπο αφιερώνει χρόνο για μένα και με βοηθάει.. το εχουμε συζητήσει, έχω προσπαθήσει να το κάνω όπως το κανω μόνη μου, έχω προσπαθήσει να του δίνω οδηγίες ή να αφεθώ και να μην σκεφτομαι αυτό αλλα πάλι τιποτα.. Εχω δοκιμάσει να βάζω εγώ χερι όμως δεν μπορώ να το κάνω για πολύ γιατι νιώθω άσχημα και επίσης νιώθω πως είναι άβολο να περιμένει εκείνος να τελειώσω.. θα ήθελα εκείνος να συμβάλει σε αυτό.. τελικά απλά απογοητεύομαι και τα παρατάω και τον αφήνω να τελειώσει.. ειναι πολυ βασανιστικό όμως… καμιά ιδέα;;:(( Να υπενθυνισω πως δεν έχω πάει στο παρελθόν με κάποιον άλλον οπότε δεν ξέρω αν πάει κατι λαθος.. Πάντως εγώ τον θελω

    #92523

    sgouromalla
    Συμμετέχων

    Heyy Ginger! Καλησπέρα, διάβασα το κείμενό σου και αποφάσισα να απαντήσω διότι μου συμβαίνει ακριβώς το ίδιο! Δεν νομίζω πως έχει να κάνει το ότι δεν έχεις πάει με κάποιον άλλον μιας κι εγώ αν και έχω συνευρεθεί με περισσότερους από έναν δεν έχω λύσει το θέμα. Μόνο μόνη μου τα καταφέρνω και μάλιστα και εγώ ντρεπόμουν μπροστά τους να το κάνω. Έχω λοιπόν καταλήξει (bonus:μετά από συζητήσεις με φίλες) ότι δεν πρέπει να ντρεπόμαστε για κάτι τέτοιο. Η απόλαυση πρέπει να είναι κοινή και πίστεψε με δεν θα τον χαλάσει. Μάλλον το αντίθετο! Καλή λύση είναι και ένα απλό sex toy. Με τη θέληση και των δύο θα γίνει! Οπότε, lets do this!

    #92549

    Εμένα προσωπικά ως άντρα δεν με πείραζε καθόλου αυτό που περιγράφεις και δεν είχα κανένα θέμα οι κοπέλες που κοιμόμασταν μαζί στο παρελθόν να κάνουν κάτι τέτοιο… ίσα ίσα που μου φαινόταν φυσιολογικό και χαιρόμουν για το απολάμβαναν. Στο σεξ δεν πρέπει να υπάρχουν ταμπού, πόσο μάλλον για τέτοια θέματα… Θα σου πρότεινα να μην ντρέπεσαι καθόλου, από την στιγμή μάλιστα που ο σύντροφος σου φαίνεται συγκαταβατικός γενικά…

    #92772

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας… ίσως η λύση είναι όντως αυτή γιατί πραγματικά όλα πάνε καλά και δεν βλέπω κάποιο άλλο πρόβλημα. Δεν θα έπρεπε να ντρέπομαι ούτε να νιώθω άσχημα, άλλωστε και ο σύντροφος μου με ενθαρρύνει για αυτό απλά γενικά σαν άνθρωπος έχω την τάση να αναλύω τα πάντα και να νιώθω άσχημα χαχαχα… καιρός να αλλάξει αυτό.

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 1 έως 4 (από 4 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.