• Αυτό το θέμα έχει 1 απάντηση, 2 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 4 έτη, 2 μήνες πριν από τον χρήστη Ανώνυμος.
Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #60920

    Bluebird
    Συμμετέχων

    Γειά σας! Είμαι 26 και είμαι γυναίκα Αστυνομικός. Ξεκίνησα να υπηρετώ στην ελληνική αστυνομία από τα 18 μου. Η επιλογή έγινε καθαρά για να γίνω οικονομικά ανεξάρτητη με τη μία, καθώς δεν έπαιζε να μείνω στο πατρικό και δεν υπήρχε δυνατότητα σπουδών. Εννοείται πως το περιβάλλον είναι φουλ ανδροκρατούμενο και τα πρώτα χρόνια προσπαθούσα να αποδείξω τρελά στον εαυτό μου και στους συναδέλφους μου ότι μπορώ να διαχειριστώ ένα περιστατικό εξίσου επαγγελματικά, ότι μπορώ να οδηγήσω αμάξι-μηχανή εξίσου καλά, να συλλάβω κάποιον εξίσου αποτελεσματικά κτλ κτλ. Κι επειδή πάλευα πολύ να το καταφέρω αυτό, γιατί ναι πατριαρχία, ναι φαλλοκράτες, ναι κάποιοι αούγκανοι, κάπου στεναχωρήθηκα, αγανάκτησα και είπα, έλα τέλος! Πλέον, έχω φτάσει σε σημείο απάθειας, όταν ακούω μπούρδες το λέω αμέσως και τσακώνομαι για τέτοια πράγματα με συναδέλφους και μη, χωρίς δεύτερη σκέψη. Τις προάλλες ένας συνάδελφος μου, μου είπε ότι θα μου ρίχνε μπουνιά, αν ήμουν άντρας, γιατί του είπα ότι έχει πέραση στους άντρες! 😂 Δηλαδή πόσο κόμπλεξ βρε αδερφέ! Να μην μακρυγορώ..
    αδερφές μου, Θέλω να ξέρετε ότι υπάρχουμε και εμείς που παλεύουμε από μέσα και είμαστε αρκετ@! Βέβαια υπάρχουν πολλά τομάρια μέσα κι έξω αλλά λίγο λίγο όλοι βάζουμε το λιθαράκι μας!Λένα σ’ ευχαριστώ για όλα!Είσαι δύναμη!

    #61509

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Το να παλεύεις από μέσα την Πατριαρχία είναι πολύ πιο δύσκολο. Καλή δύναμη!

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.