• Αυτό το θέμα έχει 46 απαντήσεις, 17 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 4 έτη, 10 μήνες πριν από τον χρήστη Billy.
Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 46 έως 47 (από 47 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #43911

    Billy
    Συμμετέχων

    Έχει περάσει πάνω από μήνας που τελείωσε η σειρά και σίγουρα όλοι κάπου το “ξεπεράσαμε”.
    Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες για την πλοκή,πιστευω τα είπαμε ήδη και είναι εξάλλου τόσο πολλά και τόσο εξωφρενικά τα ατοπήματα που δεν υπάρχει λόγος να τα συζητάμε άλλο.
    Όλοι τα είδαμε..

    Εμένα εξακολουθεί να μου κάνει εντύπωση το πως πήρε την έγκριση το σενάριο για να γυριστούν όλα αυτά.
    Δλδ οκ,το έγραψαν οι δύο δημιουργοί της σειράς.
    Για κάποιον ανεξήγητο λόγο το βρήκαν καλό.
    Οκ..
    Δεν το έδωσαν σε 3-4 άτομα αγαπημένα τους ή έστω απλά εμπιστοσύνης να το διαβάσουν??
    Έτσι για μια απλή 3 γνώμη..

    Δεν μπορώ να φανταστώ ότι το διάβασε όλο αυτό κάποιος που παρακολουθεί την σειρά και δεν τους “έβαλε χέρι”.

    Ακόμα και οι ηθοποιοί (που το πήραν το σενάριο λίγο πριν αρχίσουν τα γυρίσματα,αρα στο παρά ένα) έδειξαν με δηλώσεις και την γενικότερη συμπεριφορά τους μια έντονη επιφυλακτικότητα.

    Δεν θέλει πολύ μυαλό ρε διάολε ή να το ψάξεις βαθιά για να δεις τα κενά..τα παράλογα..τα βιαστικά..κτλ. κτλ. που γίνονται τα τελευταία 2 χρόνια στην σειρά.

    Αυτό είναι εμένα η μεγαλύτερη απορία μου.
    Πως πέρασε αυτό το σενάριο.
    Πως και δεν είδαν ότι ασελγουν στο ίδιο τους το δημιούργημα.

    Και περιμέναμε σχεδόν 2 χρόνια για την τελευταία σεζόν, δημιούργησαν προσδοκίες με δηλώσεις που έκαναν για να καταλήξουν να παρουσιάσουν κάτι τόσο (σεναριακα) πρόχειρο.
    Είχε και λίγα σκηνοθετικά προβλήματα όπως ότι δεν έδειξαν την οπτική κάποιων χαρακτήρων σε όσα γίνονταν (πχ. Την Ντανυ δεν την έδειξαν να της γυρνάει το μάτι, να κλαίει από νεύρα..δεν ξέρω, κάτι,πανω στον δράκο να τα έχει πάρει. Έτσι απλά βλέπαμε τον δράκο να καίει. Ή την αντίδραση της Σάνσα και της Άρια όταν έμαθαν για την καταγωγή του Σνόου).

    Γενικά όμως σε όλα τα τεχνικά χαρακτηριστικά έκαναν τρομερά καλή δουλειά,αρα δεν ήταν ότι το παράτησαν.

    Πραγματικά δεν θα καταλάβω ΠΟΤΕΣ πως καταλήξαμε σε αυτό το σενάριο……

    Over and Out.

    #43908

    Billy
    Συμμετέχων

    Προσωπικά βρήκα αρκετά ενδιαφέρουσα την συγκεκριμένη συζήτηση για το τέλος της σειράς.
    Η κοπέλα που κάνει τον σχολιασμό είναι αρκετά “to the point” σε αυτά που λέει,οποιος έχει χρόνο και όρεξη ας κάνει τον κόπο να το ακούσει.

    https://m.oneman.gr/pop-code/t/tileorasi/gameofthrones/game-of-thrones-finale-podcast.5524800.html

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 46 έως 47 (από 47 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.