• Αυτό το θέμα έχει 4 απαντήσεις, 2 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 3 έτη, 7 μήνες πριν από τον χρήστη Ανώνυμος.
Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 1 έως 5 (από 5 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #56870

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Καλησπέρα! Είμαι τελειόφοιτη φαρμακοποιος στην Αθήνα με αρκετή εργασιακή εμπειρία σε φαρμακειο στην Αθήνα. Αν υπάρχει καποιος/κάποια φαρμακοποιός σε αυτη την ιντερνετική παρέα που έκανε το μεγάλο βήμα και πλέον ζει στην κεντρική ή βόρεια Ευρώπη, θα εκτιμούσα πολύ πληροφορίες για τις εργασιακές συνθήκες και την διαδικασία αναγνώρισης της άδειας!

    #73526

    Cher
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα,

    Ανακάλυψα την ερώτηση σου 6 μήνες μετά αλλά ελπίζω να δεις την απάντηση. Εργάζομαι στο NHS scotland σαν clinical pharmacist σε νοσοκομείο. Και έχω εργαστεί και λίγο σε community pharmacy σαν βοηθός. Για την διαδικασία αναγνώρισης της άδειας πρέπει να μπεις στη σελίδα του GPhC και να ακολουθήσεις την διαδικασία για registration ως qualified pharmacist. Θέλει λίγο τρέξιμο με χαρτιά και πτυχίο αγγλικών καθώς και κάποιο ποσό που θα δίνεις κάθε χρόνο αλλά χωρίς αυτό δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Στείλε μου τι άλλο θες να μάθεις. Απ οσο ξερω να σου πω, είμαστε μετρημένοι στα δάχτυλα οι φαρμακοποιοί του εξωτερικού. Τι να πω. Ίσως όλοι είναι παιδιά φαρμακοποιών οπότε παίρνουν έτοιμο φαρμακείο στην Ελλάδα.

    #73669

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Ναι θα ήθελα να σε ρωτήσω καποια πράγματα παραπάνω αν θα μπορούσες . Θα ήθελες να επικοινωνήσουμε πιο άνετα μέσω email ή facebook /instagram ; σε ευχαριστώ και παλι!!

    #77816

    Cher
    Συμμετέχων

    Δωσε μου ένα μειλ και θα σου στείλω το δικό μου. Θα καταλάβεις ότι είμαι εγώ όταν δεις το μέιλ.

    #81389

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    συγγνώμη για την καθυστέρηση, τωρα ειδα την απάντηση σου, δεν μου είχε έρθει ειδοποίηση. το email μου ειναι zotouelena@gmail.com

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 1 έως 5 (από 5 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.