Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 1 έως 5 (από 5 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #88522

    Mara
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα θα αναφέρω και εγώ αυτό που με προβληματίζει έκανα ελεύθερη σχέση για ένα διάστημα με έναν άνθρωπο που για μένα είναι κενός παρόλαυτα ανέπτυξα συναισθηματα. Οπότε του ανέφερα ότι κάπως τα μπέρδεψα στο μυαλό μου και ότι πλέον εάν θέλει μόνο σεξ να ψάχνει αλλού ενώ εάν αισθάνεται κάτι να το ξεκαθαρίσουμε αλλιώς του είπα και με τη σιωπή θ καταλάβω.το μόνο που μου έστειλε ήταν ότι είχε δουλεια και ότι θ στείλει μετά του απάντησα πως δεν είναι υποχρεωμένος ν απαντήσει από τους φυσικά εξαφανίστηκε.οχι ότι ξαφνιάστηκα αλλά είναι λάθος που επικοινώνησα αυτό που ήθελα.ολοι μου λένε θ ξαναστειλει για ν πάρει αυτό που θέλει.θεωρειται ότι δεν θ σεβαστεί αυτό που του είπα;

    #88772

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Αγαπητή Μαρα τι σε νοιάζει τι θα κάνει αυτός? Πραγματικά τι σε νοιάζει? Πρέπει να σε νοιάζει το τι θες και άρα τι θα κάνεις εσύ. Εκανες το πρώτο βήμα της απόφασης σου, τώρα θα πρέπει να μείνεις σταθερή σε αυτή. Σεβασου εσύ τον εαυτό σου!! Αν σου στείλει για σεξ να μην απαντήσεις καν και τέλος. Τι σε νοιάζει τι σου λένε οι φίλοι και γνωστοί, εσένα πρέπει να σε νοιάζει ο εαυτός σου και μόνο. Μερικές φορές νομιζω ότι μας είναι απαραίτητα κάποια μαθήματα προσωπικής ενδυνάμωσης! Ζήσε τη ζωή και βάλε πλώρη για αλλα πελάγη 😉

    #89237

    Ocelotoς
    Συμμετέχων

    Mara δεν κατάλαβα αν είναι ερώτηση το αν είναι λάθος που επικοινώνησες αυτό που ήθελες , αλλά δεν θα μπορούσες να το έχεις εκφράσει καλύτερα. Δεν θα μπορούσες να το αποφεύγεις και για πολύ καιρό , αργότερα θα σε “έτρωγαν” τα συναισθήματα αυτά. Η συμπεριφορά σου ήταν πολύ ξεκάθαρη και μπεσάτη που λένε και λυπάμαι που δεν εκτιμήθηκε. Για εμένα το ότι δεν απάντησε καν ένα απλό “δεν το βλέπω έτσι ” αλλά ουσιαστικά σε άφησε στο “διαβάστηκε” δείχνει πλήρη αδιαφορία και κομπλεξισμό. Σιγά τα αυγά πια, δεν του έκανες πρόταση γάμου, τόσο πολύ δεν μπορούσε να το διαχειριστεί?Αν σου ξαναστείλει για σεξάκι θα είναι δεύτερο φάουλ γιατί όπως λες και εσύ δεν θα έχει σεβαστεί εσένα ως άτομο και σε συνδυασμό με το ghosting δείχνει χαρακτήρα.

    #89621

    Mara
    Συμμετέχων

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας και εγώ είμαι της ίδιας άποψης με εσάς εάν ένας άνθρωπος γνκ δεν μπορεί ν διαχειριστεί μια κατάσταση σχετικά απλή ν πει δλδ αυτό που νιώθει ακόμα και εάν είναι ότι δεν θέλει κάτι παραπάνω θεωρώ ότι είναι ένας άνθρωπος που δεν μπορεί ν διαχειριστεί τίποτα στη ζωή του. Ευχαριστώ και παλι

    #89803

    Ocelotoς
    Συμμετέχων

    Ακριβώς! Συμφωνώ απόλυτα , δεν μπορώ να πω κάτι άλλο. Παρακαλούμε!

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 1 έως 5 (από 5 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.