Τοποθέτηση ετικέτας: ,

Επισκόπηση 1 δημοσιεύσεων (από 1 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #89800

    χηναρού
    Συμμετέχων

    καλησπέρα σε ολ@.
    είναι 1πμ, και η σκέψη με κρατάει ξαγρυπνη..
    Έχω Συνδρομο Ευερεθιστου Εντέρου, μου δυσκολεύει τη ζωη αρκετά. Τελευταία λύση που μου προτεινε γιατρός, να δοκιμάσω τη διατροφή FODMAP. Μόλις βρω ειδικό διατροφολόγο, θα το δοκιμάσω.
    Το θέμα μας.. Μέσα σε όλες τις δυσκολίες και τους περιορισμους που φέρνει, ενα καθημερινό θέμα ειναι τί ρούχα θα φορέσω. Πρέπει πάντα να ειναι άνετα, ειδάλλως υποφέρω. Τρομερά.
    Στο κρεβάτι, ο φιλος μου μες στον υπνο του, εβαλε το χερι του στην κοιλιά μου. Δεν την πίεσε ή κατι, απλα το ακούμπησε εκει. Αμέσως η πίεση και ο πόνος που ένιωσα, ηταν αφόρητα. Οσον κι αν μαρεσει να κοιμόμαστε αγκαλιά, επρεπε να το μετακινήσω.
    ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ, ΡΕ ΚΟΡΊΤΣΙΑ. Εδω τωρα η κατάσταση ειναι ενα δραμα.. Αν κάποια στιγμή προσπαθήσω και τα καταφέρω να μείνω έγκυος, πώς διαολο θα την παλέψω;; Δεν θα φτάνει που το γαστρεντερικο τρελαίνεται σε αρκετές υγιείς περιπτώσεις εκείνη την περίοδο, εμείς εδώ οι ήδη πρησμένες, ήδη πονεμενες, πώς θα την παλέψουμε; Πώς θα χωρέσει και μωρό εκει;;
    Δεν ξέρω πώς να το περιγραψω χωρίς να ακούγεται χαζα, αλλα αλήθεια εχω καταστεναχωρηθει κι ανησυχώ. Εχει εμπειρία κάποια να μοιραστεί;
    (νούμερο1 λύση, εννοείται πάντα γιατρός. Αλλά για αρχή ήθελα εμπειρία παθουσας)

Επισκόπηση 1 δημοσιεύσεων (από 1 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.