Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 16 έως 18 (από 18 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #58924

    Mrs trouble
    Συμμετέχων

    Καλή χρονια !χρόνια πολλά με υγεία εύχομαι σε όλους! Αν και δεν μπήκε τόσο καλά για μένα.Με το που άλλαξε ο χρόνος άρχισαν τα χρόνια πολλά και οι ευχές και φυσικά και σε πρώην με αυτά και αυτά ανακάλυψα ότι μιλάει αραιά και που και εκτός της προηγούμενης που είχα θέμα με μια παλιά πρώην ( που από αυτά που θυμάμαι να μου πει δεν ήταν σχέση σχέση ) με αυτήν παιζόταν κάτι πριν καμία 10 χρόνια και λένε που και που τα νέα τους.Αυτη πλέον παντρεμένη..Φυσικα δεν μου έχει αναφέρει ποτέ τίποτα.Καποια στιγμή του είπε να την πάρει τηλέφωνο να μιλήσουν και φυσικά εγώ έχω τρελαθεί και δεν ξερω τι να κάνω.Νιωθω πολύ άσχημα και με το γεγονός ότι τα κρύβει και ότι έχει ανάγκη να κρατήσει επαφή.

    #59007

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Καλή χρονιά!
    Νομίζω ότι ευθυνεστε κι οι δυο γι’αυτη την κατάσταση. Εσύ μεν επειδή δεν τον εμπιστεύεσαι, έχεις μεγάλη ανασφάλεια με τις άλλες γυναίκες και του ψάχνεις τα μηνύματα, αλλά κι αυτός επειδή κρύβει πράγματα, άσε που το μήνυμα που έστειλε στην τύπισσα κάθε άλλο παρά φιλικό είναι. Είναι πέσιμο. Δεν μπορώ να βρω τρόπο να το εξηγήσω ως φιλικό και θα θελα να ξερά πως στο δικαιολόγησε.
    Δεν είναι υγιές για σένα να μένεις σε μια τέτοια σχέση. Δεν ξέρω αν μπορείτε να την αλλάξετε με μια ειλικρινή συζήτηση, αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να θέλετε πραγματικά κι οι δυο. Οι υγιείς σχέσεις δεν είναι επιτυχημένες επειδή ο άλλος αναγκάζεται να κάνει υποχωρήσεις που δε θέλει. Υποχωρήσεις κάνουμε αν θέλουμε, όχι με το ζόρι. Φυσικά και είναι οκ να μιλάει με άλλες γυναίκες, και πρώην να είναι, αρκεί να είναι όντως φιλική η σχέση. Νομίζω σε τυφλώνει η ζήλια και δεν το προσέχεις καν αυτό, φουντώνεις μόνο που οι φιλιες είναι γένους θηλυκού.
    Σου αξίζει μια σχέση αμοιβαιας εμπιστοσύνης.Αυτη που έχεις τώρα απέχει πολύ από αυτό και δεν ξέρω ακριβώς τι φταίει. Πάντως όταν εμπιστεύεσαι τον άλλο δε νιώθεις καν την ανάγκη όχι να ψάξεις τα μηνύματα του, αλλά να ξέρεις σε ποιον έστειλε και δεν έστειλε χρόνια πολλά.
    Κάνε μια ειλικρινή συζήτηση. Ξέρω ότι είναι δύσκολο να παραδεχτείς ότι ψαχνεις τα μηνυματα του, αλλά πραγματικά πως αλλιώς μπορείς να διορθώσεις αυτή την κατάσταση;

    #60447

    Mrs trouble
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα,
    Ευχαριστώ για την απάντηση.
    Άργησα λίγο να δω το μήνυμα βέβαια δεν έχουν αλλάξει και πολλά.Η αλήθεια είναι ότι δεν μου δικαιολογήθηκε κάπως γιατί δεν το ανέφερα με την συγκεκριμένη κοπέλα μιλούσε χύμα και υποτίθεται ήταν φίλοι και λέγανε χοντράδες.Το μήνυμα έλεγε ¨ είδα μια Κοπέλα σήμερα και σε θυμήθηκα(κουκλάρα εννοείται ¨
    Δεν μπόρεσα να του πω κάτι γιατί αυτά τα μηνύματα τα έστειλε το 2017.
    Δεν ξερω αν μπορώ να του πω ότι έψαξα και ότι το συνεχίζω δυστυχώς έχει γίνει σαν εθισμός πλέον να κοιτάω το κινητό. Δεν αισθάνομαι καλά αλλά δεν θέλω και να χωρίσω.

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 16 έως 18 (από 18 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.