Τοποθέτηση ετικέτας: 

  • Αυτό το θέμα έχει 2 απαντήσεις, 3 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 2 έτη, 1 μήνα πριν από τον χρήστη Manorbly.
Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 1 έως 3 (από 3 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #89338

    diota
    Συμμετέχων

    Το backstory:
    Είχα πάντα σχέσεις με άντρες και πάντα φαντασιωνόμουν γυναίκες. Απο τα 13, από τις πρώτες ερωτικές φαντασιώσεις ποτέ δεν υπήρχαν άντρες. Μεγαλώνοντας πάντα “διάλεγα” κάποιον για να έχω το ενδιαφέρον που ταίριαζε σε κάποια κουτάκια που ειχα στο μυαλό μου, συνήθως κάναμε σχέση και γενικά περνούσαμε καλά. Είχα συναισθήματα αλλά πάντα ειχα την αίσθηση ότι ήταν κάπως ρηχά.. Το σεξ ήταν εκεί, δεν ήμουν ποτέ ιδιαίτερα φαν αλλά ούτε και μου κακοφαινόταν απλά χρειαζόταν πάντα να σκέφτομαι αλλά πράγματα για να φτάνω σε κορύφωση, αλλά γενικά πήγαινα αυτό που λέμε με το ρεύμα. Κάθε φορά που εμένα για λίγο ελεύθερη, κάπως το προσπαθούσα μήπως και γνωρίσω κάποια κοπέλα, μήπως και αυτό ήταν που έψαχνα αλλά δεν έκατσε; δεν το κυνήγησα; δεν συνέβη τέλος πάντων. Και κάπως έτσι, 5 χρόνια πριν γνώρισα κάποιον που μου ταίριαζε σε όλα αυτά που είχα στο μυαλό μου, και πριν 3 χρόνια παντρευτήκαμε.. Και πριν δύο χρόνια ΤΗΝ γνώρισα και άλλαξαν όλα. Την ερωτεύτηκα, κάναμε έρωτα και όλα ξαφνικά made sense. Χώρισα με τον τότε συζηγο, η σχέση με την κοπέλα έκανε τον κύκλο της και έκλεισε και εγώ βρίσκομαι εδώ λίγο μετά τα 30 να αναρωτιέμαι τι έγινε! Το ξέρω, το νιώθω ότι θέλω να είμαι μόνο με μια γυναικα. Το νιώθω ότι αυτό είναι το σωστό για μένα, αυτό κάνει κλικ…ΑΛΛΆ δε μπορώ να σταματήσω να νιώθω κάπως fraud.. και γι’αυτό το λόγο δεν έχω αυτοπεποίθηση να γνωρίσω κάποια γυναίκα, να βγούμε ραντεβού.. Νιώθω ότι δεν είναι valid τέλος πάντων.. Αποφάσισα να το μοιραστώ αυτό εδώ σε περίπτωση που κάποιος άλλος έχει αισθανθεί έτσι..; Δε ξέρω..

    #89555

    open_closet_87
    Συμμετέχων

    Τυχαίνει να ταυτίζομαι σε πολλά σημεία, και νομίζω κι άλλες κοπέλες που καταπίεσαν ή δεν κυνήγησαν την προτίμησή τους προς το ίδιο φύλο και το πάλεψαν με άντρες για μικρότερο ή μεγαλύτερο διάστημα θα έχουν πιθανόν νιώσει την αποκάλυψη και το ξαφνικά “όλα made sense” που περιγράφεις μετά την πρώτη εμπειρία με γυναίκα. Σε έχασα εκεί που λες ότι ενώ συνειδητοποιείς ότι προτιμάς τις γυναίκες νιώθεις “κάπως fraud” κι ότι “δεν είναι valid”. Συγγνώμη εάν η ερώτησή μου είναι αφελής αλλά μπορείς να εξηγήσεις τι εννοείς;

    #124809

    Manorbly
    Συμμετέχων

    diota ταυτίζομαι μαζί σου όσο δεν φαντάζεσαι σαν να βλέπω εμένα στην..βασικά σε όλη μου την ζωή.Ξεκίνησε με τον θαυμασμό υπέρ του δέοντος για την καθηγήτρια μου στο φροντιστήριο των αγγλικών και επεκτάθηκε με μια συμμαθήτρια από το δημοτικό κιόλας.Ηθελα να είμαι συνέχεια μαζί της και όταν δεν μπορούσα στεναχωριόμουν τόσο πολύ,όταν δε ήμασταν στο λύκειο και είχε σχέση καθότι ήταν(και παραμένει μετά από τόσα χρόνια,αχ ήταν ο πρώτος μου έρωτας)κούκλα η ζήλια μου χτύπουσε κόκκινο χωρίς να παραδεχτώ ποτέ το γιατί ένιωθα έτσι οπότε κλασσικά μπήκα και εγώ στο <<φυσιολογικό>>του να κάνω σχέση με άντρες που ναι,μεν μου άρεσαν αλλά στο σεξ..το ταβάνι ήταν το μόνιμο σημείο που με ενδιέφερε να κοιτάω.Πάντα με έλκυαν οι γυναίκες και είχα φαντασιώσεις να κάνω σεξ με κορίτσια.Βέβαια τίποτα δεν έχω κάνει καθώς δεν ξέρω που να ψάξω,με ποιον τρόπο καθότι είμαι και αρκετά κλειστό άτομο όταν ξεκινάω οποιαδήποτε γνωριμία απλά τώρα στα 35 μου πια ξέρω ξεκάθαρα τι θέλω όμως δεν ξέρω αν έχω το θάρρος να κάνω την αρχή για κάποια γνωριμία

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 1 έως 3 (από 3 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.