Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 1 έως 3 (από 3 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #73156

    rainbow
    Συμμετέχων

    Βρε φίλες και φίλοι…
    Νιώθω οτι δεν θα ξανακανω σχέση ποτέ ξανα…
    Και εν μιλαω μονο για μακροχρόνια σχέση.. γενικά.. να βγω, να αρεσω σε καποιον, να υπάρξει ένα φλερτ, ενας ενθουσιασμός, να υπάρχει ερωτική ζωή γενικά!!!!
    Είμαι 30. Χωρισα απο μια μακροχρόνια σχεση 6 των στα 27 μου… απο τότε μονο 2 φορές περιστασιακό σεξ…
    Η αληθεια ειναι οτι απο τα 26 μεχρι και τωρα (επιτελους σε 1 εβδομαδα τελειώνει αυτο το βασανο) δουλευω ως νταντα. Επομενως, αν και ζω τη Μύκονο, είναι υσκολο να γνωρισω κόσμο και δεν χω και χρονο καθόλου.
    Επλισης, πιστευω πως εδω το νησι τα προτυπα ομορφιας ειναι λιγο υπερβολικά..
    Έχω και εγω παραμελησει λιγο τον εαυτο μου.. λιγο η μακροχρόνια σχέση , λίγο ο εγκλεισμός μετά τα 20 κιλα εξτρα έχουν εγκατασταθεί μόνιμα πχια!!!! Εχω αρχισει να με φροντιζω και να αδυνατίζω τωρα που θα κάνω μια πιο κοινωνική δουλειά… Γενικά είμαι πολυ ευχάριστος χαρακτηρας, ανυχτόμυαλη και χαορυμενη οταν συναναστρέφομαι με κόσμο… οταν μενω σπιτι μονη μου(στη δουλεια δλδ που ειμαι μονο εγω και τα μικρά) βαλτωνω και βουλιαζω σε πολυ ασχημες σκέψεις… νιωθω οτι δεν θα με ξαναερωτευτεί ποτέ κανένας ή να με θελει βρε παιδι μου…
    Πφφφφ … απελπισία!!!

    #73310

    Τρελό ηλεκτρόνιο
    Συμμετέχων

    @rainbow,
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δουλεύω ως νταντά πολλά χρόνια και νιώθω οτι κι εμένα με έχει βαλτώσει πολύ αυτή η δουλειά. Στην ουσία είσαι απο το ένα σπίτι στο άλλο ή εσωτερική, ακόμη χειρότερα. Γίνεσαι λίγο “μαμά” και κουράζεσαι και πολύ.
    Επίσης κι εγώ χώρισα στα 31 μου, είσασταν από τα 25 μαζί , και ακόμα δεν έχω βρει τα πατήματά μου. Έχω κάνει κάποιες σχέσεις έτσι αδιάφορες,αλλά κι εγώ έχω κλειστεί πολύ με τα προβλήματά μου(κυρίως οικονομικά) και σίγουρα επηρεάζει. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

    #82368

    shoot for the stars
    Συμμετέχων

    Παίζει τεράστιο ρόλο το να μην αλλάζεις περιβάλλον λόγω δουλειάς.Εγώ είμαι 29 και χώρισα πριν λίγο καιρό μετά από 3.5 χρόνια. Παρότι δουλεύω σε εταιρεία και θεωρητικά πάω στο γραφείο, λόγω covid είμαστε από σπίτι εδώ και 7 μήνες. Είναι πραγματικά πολύ δύσκολο και σαφώς επηρεάζει πάρα πολύ. Ελπίζω κια γω να πάνε καλά τα πράγματα εν τέλει!

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 1 έως 3 (από 3 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.