Τοποθέτηση ετικέτας: 

  • Αυτό το θέμα έχει 9 απαντήσεις, 4 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 3 έτη, 3 μήνες πριν από τον χρήστη silence.
Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 1 έως 10 (από 10 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #84874

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Anime fans, έχετε προτάσεις;

    #85185

    BabyDoll
    Συμμετέχων

    Curious τι είδους ανίμε σου αρέσουν; Τα δικά μου πολύ και λιγότερο αγαπημένα είναι Death Note, Evangelion, Ghost in the Shell, Ghost in the Shell Arise, Bleach, Attack on a Titan, Avatar-The last airbender (το legend of Kora δεν το έχω δει ακόμα), Fullmetal alchimist, tokyo ghoul, ajin, psycho pass, new hope, sword art online, high school of the dead, Captain Harlock. Αυτά μου έρχονται τώρα πρόχειρα, αν θυμηθώ κι άλλα θα ξανασχολιάσω

    #85424

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Βλέπω έχουμε αρκετά που έχουμε δει και μας έχουν αρέσει και τις 2, οπότε θα κοιτάξω αυτά που αναφέρεις και δεν έχω δει!
    Μου αρέσουν πολλά είδη, π.χ. fantasy, adventure, slice of life.
    Στα τοπ μου είναι Attack on Titan, Code Geass, Fullmetal Alchemist και πρόσφατα μου άρεσε πολύ το Shokugeki (Food Wars).
    Μου έχουν αρέσει επίσης Death Note, Sword Art Online, Elfen Lied, Bleach, One Piece (το συγκεκριμένο δεν το έχω δει εδώ και χρόνια αλλά είχα προχωρήσει αρκετά), Kimi no Na wa, Violet Evergarden, Relife, Erased.
    Το Evangelion είναι στη λίστα να το ξαναδώ, το είχα δει πριν χρόνια και δεν ήταν το αγαπημένο μου, αλλά θα ξαναδοκιμάσω.
    Τώρα βλέπω το Fruits Basket, γλυκούλι είναι.
    Έχω δει και μου έχουν αρέσει πολλά ακόμα, κι έχω βρει κάποια από αυτά από τα recommendations του MyAnimeList, αλλά είπα να μη βάλω μια ατέλειωτη λίστα 😋.

    #86153

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Παιδιά, εγώ δεν βλέπω πλέον, αλλά ήθελα να σχολιάσω ότι σταμάτησα πριν 15 χρόνια σχεδόν και τα μισά από αυτά τα έχω δει! Βγάζουν επανεκδόσεις και είναι επίκαιρα ή απλά είναι δημοφιλή και τα παλιά anime;

    #86398

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Νομίζω κατά βάση τα παλιά anime συνεχίζουν να είναι δημοφιλή, αλλά κάποια συνεχίζουν γενικώς, π.χ. το One Piece έχει φτάσει επεισόδιο 931 (!) και συνεχίζει, κάποια έχουν βγάλει επανεκδόσεις, π.χ. το Fullmetal alchemist έχει 2 versions, κάποια έχουν βγάλει live action που ίσως τα ξαναφέρνει στην επιφάνεια για κάποιους (π.χ. Deathnote, Fullmetal Alchemist, Kenshin, Bleach).

    #86641

    silence
    Συμμετέχων

    Υπάρχουν τόσα που πραγματικά δε ξέρεις ποιο να το πρωτοδείς. Το πιο αγαπημένο μου είναι το Fairy Tail και μετά το Full Metal Alchemist (brotherhood), μετά έχουμε Death Note, Attack on Titan, Evangelion (ωραίο αλλά αρκετά θλιβερό κατά τη γνώμη μου), One Punch Man (απλά λατρεύω Saintama) και από κανούργια το Promised Neverland το οποίο είναι πολύ ενδιαφέρον!!

    #86724

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Α ναι, ωραίο ήταν και το Fairy Tail, αν και δεν πρέπει να έχω δει όλα τα επεισόδια, πλάκα έχει κι ο Saitama! Θα κοιτάξω το Promised Neverland!

    #87133

    silence
    Συμμετέχων

    Curious δες το και ανταλλάσουμε απόψεις..:)

    #87794

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Το είδα, ωραίο! Βλέποντας το πρώτο μισό του πρώτου επεισοδίου, δεν ήμουν σίγουρη αν θα μου άρεσε, αλλά το συνέχισα και μετά το 2ο επεισόδιο είδα το υπόλοιπο σχεδόν μονορούφι! Το έχτισαν πολύ καλά για να αναρωτιέσαι τι θα γίνει κι αν θα τα καταφέρουν ή όχι. Ευχαριστώ για το recommendation!

    #88034

    silence
    Συμμετέχων

    Και εγώ στην αρχή ξενέρωσα λίγο αλλά του έδωσα την ευκαιρία και με εντυπωσίασε!!
    Χαίρομαι που σου άρεσε..:)

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 1 έως 10 (από 10 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.