• Αυτό το θέμα έχει 1 απάντηση, 2 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 4 έτη πριν από τον χρήστη zero-gravity.
Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #66561

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Γενικά το να είναι ο άντρας ψηλότερος είναι οκ ακόμα και όταν είναι πολύ ψηλότερος. Όταν η γυναίκα είναι ψηλότερη σε κοιτάνε περίεργα. Σας ενοχλεί; Πώς το αντιμετωπίζετε;
    Ενώ στην αρχή δεν είχα πρόβλημα τώρα με ενοχλούν τα σχόλια των άλλων. Βλέπω φωτο από διάσημους και δεν μου φαίνεται περίεργο…

    #66577

    zero-gravity
    Συμμετέχων

    Πιστεύω πως αυτό που μας ενοχλεί δεν είναι ουσιαστικά το θέμα του ύψους, όσο οτι κάποιος υπαινίσεται πως δεν ταιριάζουμε…την ώρα που θέλουμε να ακούμε το αντίθετο.
    Λογικό να σε επιρεάζει η σκέψη πως οι άλλοι σας υποβιβάζουν γιατί δεν καλύπτετε κάποια φαντασιακά standard.
    Είναι εξοργιστικό.
    Οσο χαλαρά και αν το βλέπεις οπως λες πως ήσουν στην αρχή,οταν το ακούς συχνά είναι αναμενόμενο να αντιδράσεις. Απο ότι αντιλαμβάνομαι δεν σε ενοχλεί το ίδιο το γεγονός αλλά οι άλλοι.

    Εμένα προσωπικά δεν θα με πείραζε καθόλου να τα έχω με κοντύτερο. ‘Εχω βγει κιόλας με παιδί που ήταν αρκετά κοντός και κοντύτερος μου και δεν θα με εμπόδιζε να κάνω κάτι μαζί του.
    Αυτό που ξέρω πως θα με πείραζε είναι τα σχόλια απο το περίγυρο μου. Για κάποιο λόγο θεωρούν το ύψος κάποιο πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό όταν είσαι άνδρας… Σαν πλεονέκτημα έναντι των υπολοίπων και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι…

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.