Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #66924

    Ρόδον
    Συμμετέχων

    Γεια σας,

    Το καλοκαίρι του 2021 θα κάνουμε το γάμο μας με το φίλο μου (ιού επιτρέποντος). Είμαστε λοιπόν στην αρχική φάση διοργάνωσης του όλου γεγονότος. Καθότι μέχρι τώρα άσχετη με τo θέμα δεν ξέρω πώς να αρχίσω να ψάχνω Dj για το πάρτυ (εγώ ψάχνω Dj, o φίλος μου φωτογράφο).

    Έχω κάνει μια αναζήτηση στο google αλλά δεν ξέρω πώς να κρίνω με ποια/ον να επικοινωνήσω. Για φωτογράφους βλέπεις τις φωτογραφίες τους, για Dj τι;

    Επίσης σκεφτόμουν ότι θα ήταν ωραία να είναι γυναίκα. Γιατί πρέπει λέγοντας Dj να εννοείται ότι θα είναι άντρας; (αυτή την εντύπωση έχω τουλάχιστον)

    Δεν ξέρω αν ήμουν ξεκάθαρη αλλά θα ήθελα προτάσεις! 🙂 Οποιαδήποτε πρόταση και συμβουλή καλοδεχούμενη!

    Ο γάμος θα γίνει σε νησί πιθανότατα, οπότε σε πρώτη φάση δεν έχει μεγάλη σημασία από ποια πόλη θα είναι η/ο Dj.

    #66969

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Εχεις πάει σε κάποιο γάμο και σου αρεσε το προγραμμα; Ισως θα μπορουσες να ρωτησεις φίλες σου που έχουν κάνει γάμους. Νομιζω πρεπει να κοιτάς να ειναι καποιςο συνεργασιμος και ανοιχτος και του λες εσυ τι στυλ μουσικης θελεις και μπορεις να φτιάξεις κ μια playlist

    #67097

    Between Worlds (she/her)
    Συμμετέχων

    Με το καλό!

    Εν τω μεταξύ, συνδύασα όνομα και νησί και νόμιζα στη Ρόδο θα παντρευτείτε.

    Ιδανικά, πας σε κλαμπ/ μαγαζιά/άλλους γάμους (έχω δει κοπέλα σε εμπορικό κέντρο στην Αθήνα να βάζει μουσική) και αν σου αρέσει το πρόγραμμα, πηγαίνεις στη dj ρωτάς αν ενδιαφέρεται για γάμους και ζητάς καρτούλα/τηλέφωνο.
    Από παρέα,αν κάποιο φιλικό ζευγάρι με παρόμοια γούστα, αν έχουν να προτείνουν.
    Υπάρχει σύλλογος γυναικών ντιτζέι, αλλά νομίζω ότι είναι παγκόσμιος. Αν γνωρίζεις αγγλικά, στέλνεις ένα email και ρωτάς αν υπάρχει κάποια στην Ελλάδα. Ή ψάξε αν υπάρχει στην Ελλάδα.
    Όταν κλείνετε μαγαζί για δεξίωση/πάρτυ, ρωτάς αν συνεργάζονται με κάποια ντιτζέι.

    Μπορείς να ρωτήσεις που μπορείς να βρεις δουλειά της.

    Το καλύτερο είναι να πας σε μαγαζί/μέρος που δουλεύει και να δεις αν σάς ταιριάζει το στυλ της μουσικής κι αν περνάτε καλά. Γιατί αυτό παίζει το μεγαλύτερο ρόλο.

    #67740

    Ρόδον
    Συμμετέχων

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και τις προτάσεις σας. Όταν καταφέρουμε να έρθουμε Ελλάδα θα πρέπει ίσως να κάνουμε μια γύρα σε μαγαζιά.

    @ Makarenia
    Καλά λες, είναι πολύ σημαντικό να είναι συνεργάσιμο το άτομο.

    @ Between Worlds
    Χαχα…λογικός ο συνειρμός σου :-). Αλλά τίποτα από τα 2 δεν σχετίζεται με τη Ρόδο.
    Με αφορμή το σύλλογο που αναφέρεις άρχισα να ψάχνω και βρήκα ότι είναι μια Ελληνίδα Dj / συντάκτρια στη LIFO :-D: https://www.lifo.gr/authors/152/articles

    #68712

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    αν εχεις ινσταγκραμ, ψαξε @classified_.events εχουν μια πολυ καλη κ εμπειρη Ντι τζει, την Μαρια…..παιζει κ σε γνωστα μαγαζια, οποτε σιγουρα μπορεις να την δεις αν ερθεις κ Αθηνα

    #74041

    Μπούκλακι
    Συμμετέχων

    Επίσης Despo Mania, είναι πολύ καλή DJ και με ελληνικό και ξένο ρεπερτόριο.

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 1 έως 6 (από 6 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.