• Αυτό το θέμα έχει 35 απαντήσεις, 14 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 4 έτη, 6 μήνες πριν από τον χρήστη Wolfcry.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 37 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #45728

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    no_roots και Wolfcry,
    είναι καλό να τοποθετείτε προφυλακτικό στα σεξουαλικά αντικείμενα έτσι ώστε να μην υπάρχουν μολύνσεις, μετάδοση ΣΜΝ και HIV. Αναφέρομαι σε δονητές ή strapon κ.λπ που χρησιμοποιούν από κοινού οι παρτενέρ. Σε κάθε ανταλλαγή πρέπει να τοποθετείται νέο προφυλακτικό. Και εννοείται όχι κολπικό και πρωκτικό σεξ με ένα προφυλακτικό.
    Προσωπικά, έχω υιοθετήσει αυτή την πρακτική τα τελευταία χρόνια. Ακόμα και στις σταθερές μου σχέσεις. Είναι θέμα ασφάλειας και όχι εμπιστοσύνης.

    Καλημέρα! 🙂

    #45716

    De Leone
    Συμμετέχων

    P. Το sucking massages αλήθεια προσφέρει συγκονισεις!! Μπορεί και να σε πονέσει κάπως. Άμα το χρησιμοποιήσεις σωστά, να γίνει καλή επαφή είναι πολύ καλό!!

    Woody ?? Χαχαχαχα σε καταλαβαίνω !! Αλλά εντάξει υπάρχουν και στιγμές τέτοιες, εγώ τις βρίσκω και ωραιεσ Και αστείες .. αρκεί να υπάρχει κοινή αίσθηση του χιούμορ !!

    #45712

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Ναι μάλλον δεν το είπα καλά, εννοούσα πως το γεγονός ότι δεν με τρελαίνει η διείσδυση (σε εμένα) δεν σημαίνει ότι δεν μου αρέσουν και οι άντρες γενικότερα. Γυναίκα δεν έχω δει ποτέ σεξουαλικά, δεν έχει τύχει; δεν ξέρω μπορεί, πάντως δεν μου έχει κάνει κούκου με καμία. Αντίστοιχα, λοιπόν, πιστεύω πως το γεγονός ότι σε κάποιον αρέσει το pegging δεν σημαίνει πως του αρέσουν και οι άντρες ή πως δεν του αρέσουν οι γυναίκες.

    Συμφωνώ πως είναι περισσότερο εγκεφαλικό παιχνίδι. Εμείς ξεκινήσαμε γιατί είδαμε ένα βίντεο στο internet, ήταν όντως πολύ ερωτική εικόνα, και είπαμε να το δοκιμάσουμε, αφού κάναμε ήδη αγγίγματα κλπ. Το ύψος είναι το πρόβλημα περισσότερο (20 πόντοι διαφορά) γιατί και που έχω τα χέρια μου ελεύθερα, κάπως σα να μη φτάνω να τα χρησιμοποιήσω. Τέλος πάντων, νομίζω χρειαζόμαστε λίγο εξάσκηση ακόμα. Ωραία η ιδέα, πάντως, να αναλάβει την κίνηση εκείνος στην αρχή.

    (εντωμεταξύ εγώ είμαι ένας άνθρωπος που καθόλου δεν μιλάει για αυτά τα θέματα, ούτε με φίλες, ούτε τίποτα και πόσο εύκολο είναι με έναν άγνωστο στο internet)

    #45765

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    P. α βέβαια συμφωνώ, αλλά εννοούσα όταν χρησιμοποιείται μόνο για αυτόν τον συγκεκριμένο λόγο. Χρειάζεται κι εκεί λές; Έτσι όπως το σκέφτομαι ίσως είναι μια επιπλέον λύπανση βέβαια και γλιτώνεις και απολυμάνσεις κλπ.

    #45758

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    P.,

    τέλεια, σε ευχαριστούμε πολύ για την επεξήγηση. Και άλλη μια φορά θα τονίσω πόσο σημαντική είναι η ασφάλεια και δεν πρέπει να την παραβλέπουμε.

    no_roots,

    αυτό που λες με τη διείσδυση το είχε και η μία κοπέλα από τις δύο που ανέφερα και μου είχε κάνει εντύπωση. Να τολμήσω να ρωτήσω για ποιο λόγο δε σου κάνει τόσο αίσθηση; Αν μπαίνω σε πολύ προσωπικά μονοπάτια (τώρα το θυμήθηκα κι εγώ με από τόσα μηνύματα;), εννοείται το αφήνουμε.

    Όσον αφορά τη δική μου περίπτωση, όταν ήμουν φοιτητής, είχα γνωρίσει μια κοπέλα, η οποία, επειδή την άφηνα γενικώς να αγγίζει στο συγκεκριμένο σημείο, μου πρότεινε κάποια στιγμή τη χρήση ενός αντικειμένου (δε διευκρίνησε τι αντικείμενο υπέθεσα εννοούσε το strapon). Θυμάμαι ότι δε μου άρεσε (τότε) η ιδέα και από την αμήχανη σιωπή μου κατάλαβε ότι δεν ήθελα να δοκιμάσουμε. Το θεωρούσα πολύ extreme για τα γούστα μου. Οπότε δεν ξαναπρότεινε κάτι ανάλογο.

    Λίγα χρόνια μετά, όμως, είδα κι εγώ ένα βίντεο στο ίντερνετ, όπου το ζευγάρι ήταν σε ιεραποστολική στάση, με την κοπέλα από πάνω, να κάνει χρήση strapon. Το θυμάμαι ακόμα μετά από τόσα χρόνια γιατί εκείνη τη στιγμή έγινε το κλικ στο μυαλό μου. Εκείνο το βίντεο αποτέλεσε το σημείο αναφοράς και έτσι ξεκίνησα κι εγώ τις αναζητήσεις μου σχετικά με το θέμα. Μου άρεσε όπως φαινόταν το σώμα της, η κίνησή της, όλος ο ρόλος της. Το strapon ήταν το τελευταίο που παρατηρούσα, τουλάχιστον σε σχέση με τα υπόλοιπα.

    Ίσως ακριβώς γι’ αυτό το λόγο μου άρεσε που σε ορισμένες από τις εμπειρίες μου υπήρχε καθρέφτης δίπλα! Δεν ξέρω αν έχω φετίχ με αυτό, δεν με απασχόλησε ποτέ. Ξέρω όμως ότι η εικόνα της κοπέλας στον καθρέφτη αποτελούσε πολύ ερωτική εικόνα για εμένα και ανέβαζε κι άλλο τη διάθεσή μου εκείνη τη στιγμή.

    Έχετε, όντως, αρκετή διαφορά στο ύψος. Υποθέτω θα υπάρχουν κάποιες στάσεις που θα βολεύεστε αλλά σε κάποιες άλλες που θα θέλετε να απολαύσετε, θα δυσκολεύεστε. Εγώ, όπως είπα, δεν είχα τέτοιο θέμα, αφού είχαμε το ίδιο ύψος περίπου.

    Κι εγώ στην ίδια φάση με εσένα είμαι όσον αφορά τη συζήτηση του θέματος με άλλους ανθρώπους. Δεν το συζητάω πουθενά. Με βόλεψε το συγκεκριμένο θέμα στην ενότητα “Συζητήσεις” και εκδήλωσα τις σκέψεις μου. Απλά καμιά φορά σκέφτομαι ότι έχουμε μονοπωλήσει λίγο την κουβέντα και ενδεχομένως να δυσκολεύουμε άλλους αναγνώστες. Ίσως ένα νέο θέμα ειδικά για το pegging θα ήταν πιο βολικό για όσους χρήστες θέλουν να γράψουν σχετικά.

    #45824

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Ωραία, έκανα καινούριο θέμα, για να δούμε…

    Όσο για το άλλο που με ρώτησες, απλά το φιρφιρίνι δεν κάνει από μόνο του τη δουλειά (more common than you think) 🙂

    #45847

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    no_roots,
    νόμιζα ότι γενικότερα δε σου αρέσει. Αυτό που λες, ναι, λογικά δεν είναι τόσο σπάνιο!

    Όσον αφορά το pegging, μάλλον δεν έχει ανοίξει το θέμα ακόμα, έτσι; Τουλάχιστον μέχρι αυτή τη στιγμή που γράφω το μήνυμα (15:23).

    #46201

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    De Leone, δικιά μας (κλαμπ ‘χιούμορ στο σεξ’). 🙂
    no_roots, σίγουρα το ότι γίνεται με τον σύζυγό σου και όχι με περιστασιακούς παρτενέρ, μειώνει το άγχος μετάδοσης οποιουδήποτε ΣΜΝ, το εξαφανίζει θα έλεγα (με την προϋπόθεση πως εξετάζεστε και οι δύο για ΣΜΝ και HIV). Από την άλλη, δεν είναι σπάνιες οι μικρομολύνσεις από sex toys. Ακόμα και οι μικροτραυματισμοί που μπορούν να κάνουν την περιοχή πιο ευάλωτη σε μικρόβια κ.λπ. . Θα έβαζα στη θέση σου κυρίως για να μην υπάρχει καμιά στραβή και τρέχει ο σύζυγος για βλακείες τύπου μικρομολύνσεις από όχι καλό καθάρισμα του sex toy π.χ. .

    Su (αλλιώς, P.)

    #46288

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Su (αλλιώς, P.) με γεια το όνομα 🙂

    Ναι εννοείται πως έχουμε εξεταστεί για όλα αυτά. Έχεις δίκιο όμως, better safe than sorry. Ευχαριστώ για τις συμβουλές.

    #49555

    Heliotropium
    Συμμετέχων

    Εχω κάποια κλασικά σεξ τόιζ, 5 τον αριθμο.
    Το ενα ειναι ομοιομα-δονητης-αποσπώμενο στραπ ον με το οποίο δεν έχω δει καποια ιδιαίτερη χαρα απο τη δόνηση του, οποτε χρησιμοποιώ το ομοίωμα χωρις αυτη.

    Υπάρχουν δυο περιβόητα κλειτοριδικά στιμιουλέιτορς, το womanizer (ακριβούτσικο 170 και πιο έντονα διεγερτικό) και το satisfyer pro (πιο προσιτο 50).
    Τα έχει δοκιμάσει κανείς?
    Σε κανα 3μηνο σκέφτομαι να πάρω το satisfyer που είναι πιο φθηνό και αν κάνει δουλειά παίρνω και το άλλο. Θα επστρέψω να σας κάνω ριβιού χαχα!
    Όποιος τα έχει ας πεί κατι ομως!!!

    #49613

    Mr.Artist
    Συμμετέχων

    Έχει δοκιμάσει καμία τα παιχνίδια της Lovense να πει γνώμη?(Είναι αυτά που χρησιμοποιούνται σε live cam sites).

    Σκέφτομαι για δώρο ή για κάποιο παιχνίδι για τον προστάτη. Συνδέονται και με app ώστε να μπορείς να βασανίζεις τον άλλο/η σε κάποια έξοδο :’D

    #49771

    Wolfcry
    Συμμετέχων

    @Mr.Artist,

    φοβερά αυτά της Lovense. Δε γνώριζα ότι υπάρχουν τέτοιου είδους παιχνίδια. Με μία γρήγορη αναζήτηση είδα ότι υποστηρίζουν bluetooth σύνδεση. Υπάρχει και με διαδικτυακή; Μπορεί να βολεύει σε κάποιες περιπτώσεις για να “ικανοποιήσει” κάποιος τον άλλον από απόσταση!

    #50718

    Wolfcry
    Συμμετέχων

    Γνωρίζετε αν υπάρχει κατηγορία παιχνιδιών, η οποία προσομοιώνει, τόσο σχηματικά όσο και σε κίνηση, το άγγιγμα της γλώσσας στην πίσω περιοχή; Δεν αναφέρομαι σε παιχνίδια διείσδυσης και διέγερσης του προστάτη.

    Αν ναι, γνωρίζετε πώς λέγεται η κατηγορία αυτή; Βρήκα κάτι για tongue vibrators αλλά δε βρήκα ιδιαίτερη ποικιλία.

    #51362

    thescorpion
    Συμμετέχων

    Αν βρεις κατι για πες και σε εμας…

    #51377

    thescorpion
    Συμμετέχων

    Επίσης για anal plug τι θα προτείνατε για αρχάριους; είναι κάποιο υλικό ή σχήμα πιο “εύκολο’;;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 37 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.