Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #84494

    Σπιτόγατα
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θέμα που το σκέφτομαι πολύ καιρό τώρα και θα ήθελα τη γνώμη σας. Πριν περίπου ένα χρόνο αποφάσισα να χωρίσω μετά απο 3 χρόνια σχέσης, το σκεφτόμουν πάρα πολύ γιατί τον αγαπούσα και είχε πάρα πολλά χαρακτηριστικά που θέλω να έχει ο σύντροφος μου (είχαμε καλή επικοινωνία, με φρόντιζε, δεν μαλώναμε) όμως ένιωθα προς το τέλος της σχέσης ότι βαριόμουν ειδικά στο σεξ οπότε αποφάσισα να χωρίσω. Ο ίδιος δεν ήθελε να χωρίσουμε και μου είπε κιόλας ότι είμαστε ο ένας για τον άλλον και πως γίνεται να μη το βλέπω. Η αλήθεια είναι ότι ακόμα και τότε πίστευα ότι στο μέλλον θα τα ξαναβρίσκαμε δεν ξέρω γιατί. Εκτοτε βγήκα κάποια ραντεβού, γνώρισα άτομα όμως συνειδητοποίησα ότι κάποια πράγματα από τη σχέση τα ειχα ως δεδομένα και δεν τα εκτίμησα. Από τότε τον σκέφτομαι και μου λείπει η σχέση που είχαμε και αυτά που κάναμε μαζί, το μόνο που φοβάμαι είναι μήπως μετά από καιρό μου ξαναβγουν τα ίδια συναισθήματα και νιώσω πάλι ότι βαριέμαι. Να προσθέσω εδώ ότι προς το τέλος την σχέσης ενώ ένιωθα έτσι, δεν το συζήτησα μαζί του παραμόνο όταν είχα πάρει ήδη την απόφαση και νιώθω ότι ίσως αν τα είχα εκφράσει όλα αυτά νωρίτερα να το προσπαθούσαμε. Τι πιστεύετε εσείς αξίζει να τον διεκδικήσω πάλι ή θα βρεθώ ξανά στην ίδια θέση με πριν και το μόνο που θα καταφέρω είναι να τον στεναχωρήσω ξανά;

    #84857

    Ocelotoς
    Συμμετέχων

    Η ερώτηση σου δημοσιεύτηκε πριν λίγες μέρες στο σαιτ. Το αναφέρω σε περίπτωση που δεν την ειδες.

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 1 έως 2 (από 2 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.