• Αυτό το θέμα έχει 268 απαντήσεις, 38 φωνές και ενημερώθηκε τελευταία φορά 3 έτη, 3 μήνες πριν από τον χρήστη Ανώνυμος.
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 226 έως 240 (από 269 συνολικά)
  • Συντάκτης
    Δημοσιεύσεις
  • #69765

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Αχ κι εγώ λατρεύω big bang theory! Είχα εν τω μεταξύ μια ιστορία με έναν φυσικό με ειδικότητα στα υποατομικά σωματίδια, όταν μιλούσε με συναδέλφους ένιωθα πιο Πενι από ποτέ 😂😂😂

    Χθες είδα με τα μάτια μου αυτά τα υπαίθρια μπαρζ και φρικαρα λίγο, δε σας το κρύβω. Επειδή εξακολουθώ να διαγω βίο ήσυχο στη φούσκα μου δεν είχα πάρει χαμπάρι. Είδα κόσμο να συνωστίζεται για να πιει όρθιο ποτό και δεν το πίστευα. Πέραν του υγειονομικού κινδύνου, όρθιο ποτό; ΟΡΘΙΟ ΠΟΤΟ; Χωρίς μουσική; Σοβαρά τώρα;;; Γιατί δεν πάνε να κάτσουν στις κουζίνες τους; Λιγότερο κρύο θα κάνει. Ένιωσα Οβελίξ ” είναι τρελοί αυτοί οι Ρωμαίοι”. Περιμένω να δω τι θα γίνει με τα κρούσματα ..

    #69767

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Εγώ πάντως με την καραντίνα, αν και δουλεύω κανονικότατα από το σπίτι, προλαβαίνω και κάνω γυμναστική που την είχα κόψει τελείως. Ελλειπτικό κάθε πρωί μέχρι το περασμένο Σ/Κ που άρχισε να κάνει κάτι περίεργους ήχους, οπότε αποφάσισα να βγαίνω για τρέξιμο.
    Με εξέπληξε κι εμένα πόσος πολύς κόσμος κυκλοφορεί, σχεδόν σαν να μην έγινε τίποτα. Πριν 10 περίπου μέρες πήρα τη μικρή και κάναμε μια βόλτα σε πιο κεντρικό σημείο, μέχρι τότε βγαίναμε το πολύ 1 φορά την εβδομάδα γύρω γύρω στη γειτονιά. Ήδη ο κόσμος ήταν όλος έξω, τόσο που αγχώθηκα και την πήρα και φύγαμε άρον άρον.

    Η καραντίνα δε με πίεσε και πολύ, είμαστε οικογενειακώς σπιτόγατοι και το απολαύσαμε και λίγο. Αν είχα και λίγο παραπάνω ελεύθερο χρόνο καλά θα ήταν, μιας και δουλεύω πολλές ώρες και το καημένο το μικρό έχει λιώσει στην τηλεόραση. Μέχρι τέλος Μαΐου θα δουλεύω από το σπίτι και βλέπουμε, πολιτική της εταιρείας.

    #69770

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    v for vendetta καλωσήρθες! Κι εγώ το ίδιο θέλω, με την άποψη να είναι ο κόσμος πιο προσεκτικός. Δεν έχω βγει πρακτικά απο την καραντίνα ακόμα, το αποφεύγω όσο γίνεται.

    #69766

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    lioness σε εμάς ήταν 6 πελάτισσες και 6 κομμώτριες σε ένα χώρο που κανονικά έπρεπε να ήμαστε 4 συνολικά, για να καταλάβεις δηλαδή. Τα ραντεβού αντί να περιμένουν έξω, περίμεναν μέσα κανονικά, κανένα πρόβλημα. Εγώ τα παράπονά μου τα έκανα, αλλά από το ένα μπήκε, από το άλλο βγήκε.

    v for vendetta και Rubia καλωσήρθατε ❤

    Τώρα που τελειώνουν οι μέρες τις καραντίνα, τις ευχαριστιέμαι πάρα πολύ. Όχι ότι θα ήθελα κι άλλο, αλλά και σαν ωραία να ήταν τελικά λίγη χαλαρότητα και ξεκούραση. Μάλλον επειδή κράτησε λίγο τελικά.

    #69810

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    @aguafiestas, καλως ήρθες. Μην το βάζεις κάτω! Να έχεις υπομονή και θετική ενέργεια. Και χαμόγελο!

    @v for vendetta, @rubia, @luthien καλώς ήρθατε.

    #69842

    Louk Ritia
    Συμμετέχων

    @aguafiestas εύχομαι να είναι όλα περαστικά, όσο κλισέ κι αν ακούγεται και να κρατάς γερά και τις δύσκολες στιγμές…μια παρέα είμαστε εδώ 😉

    Εμείς με τη μικρή εξακολουθούμε να βγαίνουμε για περπάτημα τα πρώινα, για περίπου 1.5 ώρα (εντάξει, ένα μισάωρο ταϊζουμε περιστέρια). Κρατάω αποστάσεις αν και δε βλέπω τον κόσμο πολύ πρόθυμο να το κάνει τελικά. Δε θέλω να σταματήσω το περπάτημα γιατί με ξέρω και αν δε βγούμε μία μέρα, θα κάνω να ξαναβγώ κανένα μήνα. Το μόνο που άλλαξα ήταν να χαλαρώσω λίγο με τα ψώνια του σούπερ μάρκετ τα οποία συνήθιζα να απολυμαίνω με αντισηπτικό αλλά ήταν ταλαιπωρία γιατί στο μεταξύ τα έπιανε η μικρή, μετά έτρεχα να απολυμάνω τα χέρια της, μετά θα έπιανε κάτι άλλο και πάει λέγοντας.


    @Lioness
    την καλύτερη δουλειά κάνεις που βγαίνεις βραδάκι! Θα πρέπει να είναι έτσι κι αλλιώς μοναδικά.

    @Μαύρο Γατί πάντα μισούσα τους φυσικούς, όχι μόνο γιατί μισούσα τη φυσική (9 στις πανελλήνιες!) αλλά γιατί όλοι οι καθηγητές μου ήταν λίγο “φευγάτοι”. Το πρώτο μου αγόρι ήταν και φυσικός και ήρθε κι έδεσε 😛

    Σε άλλα νέα, σήμερα είδα πρώτη φορά σε βιντεοκλήση την ανιψούλα, συγκινήθηκα πολύ!! Επίσης, οι γονείς μου μου ανακοίνωσαν ότι έρχονται Αθήνα (από Θεσσαλονίκη)για μια δουλειά τέλος του μήνα και απ’τη μία χαίρομαι (κυρίως γιατί θα κάτσουν μόνο 1-2 μέρες 😛 …αλλά και γιατί επιτέλους θα ειδωθούν με τη μικρή, που τους έχει μια αδυναμία κι έχουν να τη δουν από κοντά από τον Αύγουστο). Αυτό που με αγχώνει είναι ότι ο πατέρας μου δεν προσέχει όσο θα ήθελα. Γενικώς αναπόφευκτα θα τους δούμε κι ελπίζω να πάνε όλα καλά.

    #69843

    acantholimon
    Συμμετέχων

    Μέρες είχα να μπω. Χαίρομαι, που διαβάζω πάλι νέα σας και βλέπω, ότι μεγάλωσε κι η παρέα. Να χαίρεστε το μικράκι σας Louk Ritia!

    Εδώ αν και δεν έχουμε ενεργό περιστατικό και είμαστε απομονωμένοι για τα καλά, αφού ελάχιστοι επιτρέπεται, να έρθουν στο νησί, ήταν περιορισμένοι οι άνθρωποι. Και σχετικά προσεκτικοί. Αυτοί που δε χαμπάριαζαν κι ούτε χαμπαριάζουν, η πλέον “ζμπούτσαμ/δεν έχω καταλάβει Χριστό” κατηγορία με μεγάλη διαφορά από τον υπόλοιπο κόσμο είναι οι άντρες 55-75. Είναι αυτοί, που δεν κρατάνε αποστάσεις στα μαγαζιά, είναι η πλειονότητα εκείνων, που δε φοράνε μάσκα έστω και λάθος, είναι αυτοί, που θα πέσουν πάνω στον κόσμο στη βόλτα στην παραλία, αυτοί που θα βάλουν όλο το κεφάλι τους από το παράθυρο μέσα στην καμπίνα του αυτοκινήτου,για να μιλήσουν, όταν σταματήσει κάποιος γνωστός με το αμάξι. Όταν βλέπω γκριζομάλλη, να προσέχει, μου έρχεται να τον φιλήσω σταυρωτά. Οι γυναίκες είναι πολύ πιο προσεκτικές. Δεν ξέρω, αν έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο.

    Σε κομμωτήριο δεν πήγα. Στήσαμε υπαίθριο κουρείο στην αυλή για τον πατέρα μου και τον αδερφό μου. Ευτυχώς δεν ήρθε ακόμα η κουρευτική, που παράγγειλα, και γλίτωσαν απ’τα χέρια μου. Ήρθε κομμώτρια στο σπίτι. Με μάσκες βέβαια. Πήγε ο πατέρας μου, να κουνηθεί λίγο (είπαμε 55-75), αλλά τον αγριοκοιτάξαμε και συμμορφώθηκε.

    Και το μόνο αξιοσημείωτο της ημέρας. Πρέπει να μπω σε καραντίνα. Όχι, μην τρομάζετε. Επειδή είμαστε πολύ κοντά στα σύνορα με την Τουρκία, πολλές φορές μπλέκονται τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας. Κάποια στιγμή έχασα το σήμα και μπήκα σε τουρκικό δίκτυο. Πολύ συνηθισμένο. Έρχεται μήνυμα καλώς ήρθατε στην Τουρκία, καλά να περάσετε κτλ. Όταν ξαναμπήκα στο δικό μου δίκτυο, παίρνω μήνυμα ΕΠΕΙΓΟΝ. Ειδοποίηση ότι όσοι εισέρχονται στην Ελλάδα, πρέπει να αυτοπεριοριστούν για 14 μέρες λόγω κορωνοϊού. Η αλλαγή στο σήμα “διαβάστηκε” σαν μετακίνηση από χώρα σε χώρα. Πλάκα είχε. Βασικά, τώρα που το ξανασκέφτομαι, πρέπει να έχω λαλήσει εδώ πέρα, για να βρίσκω κάτι τέτοιο διασκεδαστικό.

    #69856

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    acantholimon, η αλήθεια είναι οτι έχει την πλάκα του. Κατάμαυρη πλάκα βέβαια, αλλά την έχει. Ούτε εμείς έχουμε πάει ακόμα κομμωτήριο γιατί ενημερώθηκα απο γνωστούς που πάνε στο ίδιο οτι βάζουν ραντεβού κάθε τέταρτο κι έχει συνωστισμό στην αναμονή.

    Μαυρο γατί, κι εγώ δεν καταλαβαίνω τί παίζει με τα όρθια ποτά στα μουγκά. Τί νόημα έχει αν δεν μπορείς να χορέψεις και λιγάκι;

    #69850

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Χαχαχααχαχαχ @acantholimon τι πλάκα, το ίδιο ακριβώς παθαίνω κι εγώ με τον ολλανδικό αριθμό! Εν τω μεταξύ με ταράζει κάθε φορά η βλακεία γιατί γίνεται κάθε βδομάδα σχεδόν και παίζει και με τον πόνο μου 🤪🤪

    @Louk Ritia ενω γενικά μου αρέσουν οι πολλοί μορφωμένοι άνθρωποι και με πολλά ενδιαφέροντα, σε πολλούς δοκτωρες έχω δει χαρακτηριστικά να τρέχει κανείς και να μη φτάνει, με πρώτο και καλύτερο την σχεδόν παντελη έλλειψη νορμάλ κοινωνικής συμπεριφοράς (και το λέω ΕΓΩ αυτό, ο αυτιστικός της γειτονιάς σας) . Αν και μου άρεσε το ζεύγος Σέλντον Έιμι. Αλλά αυτοί τα βρίσκανε καλύτερα. Γενικά κατέληξα ότι καλύτερα να είμαι με πιο κοινωνικούς ανθρώπους γενικώς , αλλιώς δε θα βγω ποτέ απ’ το σπίτι 😁

    #69891

    TER
    Συμμετέχων

    Acantholimon, πόσο κοντά; (Γιατί με έχουν ζώσει τώρα κάποια φίδια;)

    #69933

    acantholimon
    Συμμετέχων

    Στη Χίο είμαι TER. Φάτσα στα γειτονικά παράλια.

    #69924

    Aretoula
    Συμμετέχων

    Καλησπέρα στην όμορφη παρέα, τι όμορφη συντροφιά που έχετε δημιουργήσει! Acantolimon είμαστε από το ίδιο νησί. Το θυμάμαι σε παλιότερο σου post που το είχες γράψει! Εγώ είμαι από το χωριό “που δε πατώ γιατί είναι καβγατζηδες”.

    #70002

    Ανώνυμος
    Ανενεργός

    Αχ Χίος! Δεν είμαι από εκεί αλλά είναι ο σύζυγος. Δεν πάμε συχνά δυστυχώς και ειδικά φέτος δεν το βλέπω πάλι, αλλά πόσο μου αρέσει!

    #70022

    milky
    Συμμετέχων

    γεια σας κοριτσια!μετα το discord ειπα να μπω και δω!δεν εχω σχολιασει ποτε αλλα σας διαβαζω ολες αρκετα χρονια!πολλα φιλια και να περνατε οσο μπορειτε καλυτερα!

    #70037

    Louk Ritia
    Συμμετέχων

    @acantholimon ευχαριστώ για τις ευχές!

    Η αλήθεια είναι ότι σήμερα είδα όλα αυτά που περιγράφετε, τόσος κόσμος που στον κεντρικό δρόμο της περιοχής μου δε χωρουσα να περάσω με το ποδηλατακι. Δε θα το κρύψω, είπα από μέσα μου ότι μου έλειψε η καραντίνα. Στις περιοχές σας τι γίνεται;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 226 έως 240 (από 269 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.