Τοποθέτηση ετικέτας: 

Αυτό το θέμα περιέχει 47 απαντήσεις, έχει 13 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  Λένα Φουτσιτζή 2 μήνες πριν.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 49 συνολικά)
  • Συντάκτης

Moodus
    Συμμετέχων

Εγώ λέω να ορίσουμε ως τόπο συνάντησης έξω από το black duck και ανάλογα με το πόσοι θα είμαστε να κανονίσουμε και που θα πάμε.Μπούκλα αν έχεις σγουρά μαλλιά τότε θα σε αναγνωρίσω σίγουρα.Εγώ θα φοράω μακρυά σκουλαρίκια.Ας ορίσουμε και ώρα και μέρα, αν συμφωνείτε όλοι.Πάντως ας πούν και ποιοι άλλοι θέλουν ώστε να ξέρουμε πάνω κάτω πόσοι θα είμαστε.

Μπούκλα
    Συμμετέχων

Ωραία, ας το κάνουμε έτσι! Παρασκευή ή Σάββατο στις 10 έξω από μπλακ ντακ; χάχα ναι, έχω πολύ σγουρά ξανθά μαλλιά, αλλά το πιο χαρακτηριστικό μου είναι το ύψος (είμαι 1.83),οπότε σίγουρα θα με βρείτε. Δεν ξέρω τι θα φοράω!!!
    Τώρα για να μπορέσουν να το μάθουν κι άλλοι που τυχόν ενδιαφέρονται και δεν έχουν δει τη συζήτηση, χρειάζεται να το κοινοποιησουμε πιστεύω. Οι υπόλοιποι είστε οκ;

Moodus
    Συμμετέχων

Εεε σίγουρα θα σε καταλάβω!!!Να ξέρεις εγώ δεν φθάνω καλά καλά το 1,70.Εγώ προτείνω την παρασκεύη.Ας δούμε τώρα και οι υπόλοιποι, αν θέλουν κάτι άλλο.Δεν ξέρω πως κοινοποιούνται πάντως.Νομίζω η Λένα το βλέπει και θα το κοινοποιήσει.

eva
    Συμμετέχων

Γεια σας κι από μένα παιδιά! 🙂 Θα χαρώ να έρθω και γω όποτε κανονιστεί η συνάντηση. Το επόμενο Σ/Κ ακούγεται βολικό. Επίσης, θα έλεγα μήπως ξέρουμε κάποιο μαγαζί στο οποίο μπορούμε και να κάτσουμε αν είμαστε έξι, αλλά και να είμαστε στο όρθιο αν εν τέλει είμαστε παραπάνω 🙂 Τι λέτε;

Tzenh!
    Συμμετέχων

Καλησπέρα κι από εμένα παιδιά! Θα χαρώ πολύ επιτέλους να κάνουμε αυτή τη συνάντηση!

NikosK
    Συμμετέχων

Μέσα κι εγώ, ανεξαρτήτως λεπτομερειών μέρας/ώρας/μέρους, ολα με βολεύουν. Και ναι, καλή ιδέα η κοινοποίηση.
    Μας βλέπω να χρησιμοποιούμε τη Μπούκλα σαν σημείο αναφοράς για να βρεθούμε και να μαζευόμαστε γύρω της σαν τουρίστες γύρω από τον ταξιδιωτικό οδηγό τους 😋

Μπούκλα
    Συμμετέχων

Λοιπόν, γεια σας και πάλι! Μόλις γύρισα από καφέ στον μπλε παπαγάλο (είναι στην πλατεία στον Κεραμεικό ή Μεταξουργείο, δεν είμαι σίγουρη πώς λέγεται η περιοχή). Επειδή είχε πάρα πολλά τραπέζια στην πλατεία, σκέφτηκα να ρωτήσω τον υπεύθυνο τι γίνεται με τις κρατήσεις. Μου είπε ότι κρατήσεις σε τραπέζια στην πλατεία δε γίνονται, του εξήγησα τι ακριβώς θέλουμε και τι ετοιμάζουμε. Του είπα ότι ο αριθμός των ατόμων ακόμα δεν είναι σαφής. Μου είπε λοιπόν ότι μπορούμε να κρατήσουμε για όσα άτομα μαζευτούμε ένα χώρο στο αίθριο στο μαγαζί όπου θα μπορούμε να καπνίσουμε και αν και είναι ανοιχτό, προστατεύεται κι απ’ τη βροχή, σε περίπτωση που βρέχει την άλλη βδομάδα. Μου είπε ότι μπορεί να μας κρατήσει όλη τη γωνία του αιθρίου, όπου έχει κάποιες καρέκλες και κάποια πάσο, αλλά μπορούμε να κάτσουμε και όρθιοι, έχει πολύ χώρο και δεν είναι δεσμευτικό με καρέκλες, κλπ. Δεν ξέρω, εμένα μου φάνηκε ιδανική περίπτωση. Αν συμφωνείτε, μου άφησε το τηλέφωνό του για να κάνουμε κράτηση. Οπότε και πολλοί να έρθουν, θα μπορούν να βρουν πού έχουμε συγκεντρωθεί, αλλά και χώρος θα υπάρχει για να απλωθούμε. Τι λέτε;

Moodus
    Συμμετέχων

Μία χαρά το βρίσκω!Μπράβο βρε Μπούκλα που μπήκες στον κόπο.Λοιπόν ορίζουμε μέρα και ώρα και είμαστε τέλεια.Βάλτε όποια μέρα σας βολεύει, μη γίνομαι κουραστική.

Μπούκλα
    Συμμετέχων

Δε θέλω να σας κουράζω, αν θέλετε να το αφήσουμε έτσι όπως έχουμε πει, δεν έχω κανένα θέμα

Morandi
    Συμμετέχων

Καλημέρα σε όλους! Μπούκλα ακούγεται μια χαρά αυτό που πρότεινες. Δεν έχω κανένα θέμα με μέρα και ώρα προσωπικά, επιλέξτε οτι σας βολεύει.

Μπούκλα
    Συμμετέχων

Καλημέρα και πάλι από μένα! Λοιπον, η Eva έχει δίκιο. Moodus (και υπόλοιποι), το να πούμε να συναντηθούμε έξω από ένα μαγαζί, σε πρώτη φάση τουλάχιστον, δε θα είναι σωστό, γιατί αν κάποιος αργήσει ή θέλει να έρθει πχ στις 11+, δε θα μπορεί να μας βρει και με αυτόν τον τρόπο ίσως αποθαρρύνουμε κόσμο που μπορεί να θέλει να έρθει. Επίσης, δεν ξέρουμε εκ των προτέρων ότι θα είμαστε πχ 8 άτομα συγκεκριμένα (η Μαρία, η Τούλα, η Σούλα, ο Μήτσος), ώστε να περιμένουμε ο ένας τον άλλον. Θα κάνουμε κάτι ανοιχτό, που σημαίνει ότι θα λρέπει να περιμένουμε έξω απ’ το μπλακ ντακ, αλλά μέχρι ποια ώρα και ποιους; Οπότε ναι, έχει δίκιο η Eva, το καλύτερο είναι να κλείσουμε σε ένα μαγαζί που θα υπάρχει ένα κάποιο τραπέζι/κράτηση ως σημείο αναφοράς και από κει και πέρα, μπορούν οι υπόλοιποι να μαζεύονται και όρθιοι γύρω από αυτό.
    Σκεφτόμουν λοιπόν ως τέτοια λύση μαγαζιά που είναι σε πλατείες ή σε πεζόδρομους, όπως πχ το Warehouse στα Εξάρχεια ή τον μπλε παπαγάλο στο μεταξουργείο που είναι ακριβώς πάνω στην πλατεία.
    Λοιπόν, εγώ θα πάρω μερικά τηλέφωνα σε μαγαζιά και θα επανέλθω.

Μπούκλα
    Συμμετέχων

Τα μηνύματα ανεβαίνουν ανακατεμένα. Οκ λοιπόν, αφού μου δίνετε το οκ, παίρνω να κλείσω μπλε παπαγάλο το Σάββατο 6/6 (σόρι δεν μπορώ Παρασκευή τελικά) στις 10. Το όνομα της κράτησης θα είναι “αμπα lifo”. Αγαπημένη μας Λένα, αν μας διαβάζεις, με ποιο τρόπο θα το κοινοποιησουμε; Σ’ευχαριστούμε πολύ!
    BTW είμαι η Αθηνά.

Σας διαβάζω, σας διαβάζω! Στείλτε μέιλ στο lfoutsitzi@lifo.gr, στείλε μου όταν οριστικοποιηθεί να το αναρτήσουμε στο ημερολόγιο και στο φέις

Ντένη Μαρκορά
    Συμμετέχων

Μου φαίνεται απίστευτο ότι θα γίνει τελικά!!! Ανυπομονώ εννοείται!!! Επομένως τα λέμε στον μπλε παπαγάλο <3

Μπούκλα
    Συμμετέχων

Παιδιά, όπως μάλλον θα είδατε, η εκδήλωση έχει ανέβει! Ελπίζω να τα πούμε από κοντά!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 49 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.