Τοποθέτηση ετικέτας: 

Αυτό το θέμα περιέχει 36 απαντήσεις, έχει 9 φωνές, και ανανεώθηκε τελευταία από  Μπούκλα 2 ώρες, 20 λεπτά πριν.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 37 συνολικά)
  • Συντάκτης

Μπούκλα
    Συμμετέχων

Χαίρομαι πολύ που μαζευόμαστε! Ε κάποια στιγμή θα περάσει κ αυτό κ θα καταφέρουμε να βγούμε! Ε ναι Νίκο, νομίζω πως θα ήταν τελείως άστοχο να περιορίσουμε τους άντρες, το κάλεσμα εξαρχής απευθύνεται σε αμπαχολικς ανεξαρτήτως φύλου, ηλικίας, σεξουαλικου προσανατολισμου κλπ κλπ!!!

Moodus
    Συμμετέχων

Άστα να πάνε Ντένη Μαρκορά…τελοσπάντων θα το κανονίσουμε.Νίκο είμαι τελευταία που θα κάνει διακρίσεις.Ας περιμένω, βέβαια και την απάντηση της Μπούκλας.

eva
    Συμμετέχων

Όοοοοοταν τελειώσει όλο αυτό, πιστεύω θα μαζευτούμε εκατό άτομα σ αυτή τη συνάντηση.
    Ανυπομονώ για αμπαχολικς by night!

Morandi
    Συμμετέχων

Καλησπέρα και ελπίζω να είστε όλοι καλά και υγιείς.
    Θα χαρώ να συμμετέχω κι εγώ σε αυτή την βραδινή έξοδο, μιας και είμαστε και οι άντρες αναγνώστες ευπρόσδεκτοι.
    Εύχομαι μέχρι τότε να έχει εξομαλυνθεί αυτη η κατάσταση.

Μέντα
    Συμμετέχων

I want in! Σε κανένα μηνάκι ίσως τα καταφέρουμε 🙂

Μπούκλα
    Συμμετέχων

Γεια σας και πάλι! Ελπίζω να είστε όλοι καλά και να περάσατε αυτό το διάστημα όσο το δυνατόν πιο ψύχραιμα! Τώρα που ανοίγει ξανά η εστίαση, θα μπορούσαμε ίσως να ξαναζεστανουμε το θέμα της εξόδου. Τι λέτε;

Moodus
    Συμμετέχων

Ναι εννοείται!Θα χαρώ κιόλας μιας και διαβάζω τα σχόλιά σου.Το μόνο που συμβαίνει είναι ότι δεν μου έρχονται τα μηνύματα και τυχαία μπήκα και το είδα.Δες αν είναι για το επόμενο σ/κ…

Μπούκλα
    Συμμετέχων

Κ εγώ θα χαρώ πολύ, διαβάζω κ εγώ σχόλια σου! Έχω επιλέξει την παρακολούθηση της συζήτησης και κάθε φορά που συνδέομαι στο λογαριασμό μου εδώ, μου έρχονται οι ειδοποιήσεις. Φαντάζομαι ότι θα ενδιαφέρονται κι ο άλλοι, αλλά για τον ίδιο λόγο δεν έχουν δει το μήνυμα. Για το επόμενο σκ μου φαίνεται οκ, αλλά δεν ξέρω πως ακριβώς να το κάνω:να διαλέξουμε μαγαζί και να το ανακοινώσουμε; εντωμεταξύ, η συνάντηση πώς θα γίνει, αφού πλέον αν κάνουμε κάποια κράτηση, δεν μπορούμε να είμαστε πάνω από 6 άτομα

Moodus
    Συμμετέχων

Ααα ωραία, το έκανα και εγώ έτσι για να μπορώ να το παρακολουθώ.Δυστυχώς θα πρέπει να το κάνουμε κατά σειρά προτεραιότητας, δηλαδή όποιος δηλώσει πρώτος ότι ενδιαφέρεται.Είμαστε ήδη δύο και υπολείπονται άλλοι τέσσερις.Τώρα για το μαγαζί έχουμε πει κέντρο και το τρανζίστορ, αλλά δεν έχει νομίζω εξωτερικό χώρο.Με μεγάλο εξωτερικό χώρο είναι το black duck.Πες άλλες ιδέες…

Morandi
    Συμμετέχων

Καλησπέρα και από μένα. Θα πρότεινα να το κανονίσουμε το μεθεπόμενο σ/κ (6-7 Ιουνίου) αν βολεύει και τους υπόλοιπους, για να υπάρχει και το χρονικό περιθώριο να ενημερωθούν και όσοι τυχόν θέλουν να συμμετέχουν.

Μπούκλα
    Συμμετέχων

Ωωω το black duck είναι τέλεια ιδέα! ναι, στο τρανζίστορ δεν μπορούμε να πάμε. χμμμ και το couleur locale στο μοναστηράκι ίσως είναι καλό. Μorandi, νομίζω πως με τη Moodus λέγαμε για τις 6-7 του μηνός, να σιγουρέψουμε και ότι ο καιρός θα είναι καλός για να μπορούμε να είμαστε έξω το βράδυ. Θα σκεφτώ κι άλλες ιδέες για μέρη, αλλά νομίζω ότι το black duck είναι πράγματι πολύ καλό. Αν στεφτείτε κι εσείς κάτι άλλο, το συζητάμε.
    Ωραία, οπότε αφού συνεννοηθούμε, θα ανεβάσουμε/γνωστοποιήσουμε την εκδήλωση, έτσι; Και πώς θα το κανονίσουμε για να μαζευτούμε όλοι μαζί σε ένα μαγαζί; Κάποια “κράτηση” δεν μπορούμε να κάνουμε. Πώς το οργανώνουμε;

NikosK
    Συμμετέχων

Γεια σας και πάλι! Επιτέλους η ιδέα αρχίζει να γίνεται πραγματικότητα 🙂
    Θα μπορούσαμε μόλις ανέβει η εκδήλωση να ρωτήσουμε ποιοι θα έρθουν για να έχουμε έστω μια ιδέα πόσοι θα μαζευτούμε. Και ανάλογα με τη συμμετοχή να κάνουμε και τις ανάλογες “6άρες” κρατήσεις. Στο μαγαζί λοιπόν θα είμαστε χωρισμένοι σε 6άδες μεν αλλά θα μπορούμε να πηγαίνουμε από τραπέζι σε τραπέζι (κάτι σαν μουσικές καρέκλες) ώστε τελικά να γνωριστούμε και να μιλήσουμε όλοι μεταξύ μας. Ναι, δεν είναι το ιδανικότερο, αλλά ίσως είναι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε αυτή τη στιγμή. Τι λέτε?

Στο ανέβασμα της εκδήλωσης να αναφερθεί και “η παρακολούθηση της συζήτησης” όπως ανέφερε η Μπούκλα (εμένα μάλιστα μου έρχονται email κάθε φορά που προστίθεται κάποιο σχόλιο) ώστε να μπορούν και οι άλλοι να διαβάζουν τυχόν αλλαγές ή ανακοινώσεις.

Moodus
    Συμμετέχων

Και εγώ 6-7 ιουνίου έλεγα.Και το couleur locale είναι μία χαρά.Νομίζω ότι η Λένα βλέπει τη συζήτηση και θα το κοινοποιήσει, δεν ξέρω αν πρέπει εμείς να κάνουμε κάτι παραπάνω.Ας καταλήξουμε στο μαγαζί και θα βρούμε τον τρόπο να συνεννοηθούμε.

Morandi
    Συμμετέχων

Πολυ ωραίες ιδεές όλα, δεν έχω κανένα θέμα με το μέρος. Γενικά με ανοιχτό χώρο ή ταράτσα όπως black duck, couleur locale, six dogs κτλ είναι μια χαρά, απλά ίσως υπάρξει μια δυσκολία ανάλογα το πόσα άτομα θα είμαστε και του διαθέσιμου χώρου.
    Σαν τελευταία ιδέα υπάρχει και το TYCO στην Ρόμβης, απλά δεν έχει καθίσματα, παίρνεις το ποτό σου στο χέρι και κάθεσαι κάπου στον πεζόδρομο. Αυτό σε περίπτωση που είμαστε αρκετά άτομα και οπότε εκ των συνθηκών δύσκολο να καθίσουμε όλοι σε ένα τραπέζι. Σε ό,τι αποφασίσετε, I’m in.

Μπούκλα
    Συμμετέχων

Και η αυλή του six dogs και η ρόμβης είναι πολύ καλές ιδέες. Εγώ το είπα για την κράτηση για πρακτικούς λόγους, γιατί απ’ τη στιγμή που δε γνωριζόμαστε, δε γίνεται να πηγαίνουμε στον καθένα, να σκουντάμε στον ώμο και να λέμε “ψιτ, μήπως είσαι από αμπα;” ή να έχουμε ταμπελίτσες όπως κάνουν στα νησιά για τους τουρίστες. Η κράτηση χρειάζεται ως σημείο αναφοράς. Από ‘κει και πέρα, δεν ξέρω πόσοι θα μαζευτούν (λέτε να είναι πάνω από καμιά δεκαριά;), αλλά κι εγώ πιστεύω ότι το να είμαστε χωρισμένοι στα τραπέζια δε θα είναι και ό,τι καλύτερο για να γνωριστούμε.
    Τελοσπάντων, ας καταλήξουμε σε μέρα/ώρα/μέρος και τα διαδικαστικά τα βρίσκουμε.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 37 συνολικά)

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.